Jak na věc


zvonění do mobilu zdarma stažení telefon

Mimořádné číslo časopisu Zvonění

    Nejvhodnějším a nejšetrnějším způsobem je ruční zvonění, kdy je zvonění zprostředkované zkušeným zvoníkem, který rozhoupává zvon lanem uchyceným na páce, která je upevněná na závěsu jařma zvonu. Zkušený zvoník zná stav a potřeby daného zvonu a během zvonění koriguje jeho výkyv a rytmus.Zvonění hrany je možné pouze ručním zvoněním. Nezkušený jedinec si může ručním zvoněním způsobit újmu na zdraví a zvon také poškodit. Zvoníků, kteří udržují tradice ručního zvonění ubývá a ruční zvonění je nahrazované elektrickými pohony.
    “Nad katedrálou nikdy nevlál cizí prapor, ani hákový kříž, ani rudá vlajka se srpem a kladivem. I v obsazeném Hradě vždy zůstával ostrov Boží, i naší svobody.”
    Rozhodující je tedy volba kvalitního materiálu a způsob provedení, jakým se dříve andělské zvonění vyrábělo. Proto je každé andělské zvonění jedinečný originál, zhotovený ruční prací, což znamená, že není možné, aby se barevná skladba korálků opakovala u všech výrobků stejně, jako je to obvyklé u sériové výroby.
    Těšíme se na Vás, protože nám leží na srdci zájem našich zákazníků. Teprve s původním andělským zvoněním dostanou Vaše vánoce tu správnou atmosféru klidu a pohody, která k vánocům patří a můžete tak prožít jedinečné okamžiky s jedinečnou kvalitou tak, jako je prožívali již Vaši rodiče a prarodiče. méně ↑
    Provedeme Vám opravy a úpravy vybavení zvonů, výměny pák a provazů ručního zvonění a svodů lanky přes důmyslné kladky od malých zvonků ze sanktusní věžičky ke dveřím sakristie.


Zvonění č.100 - září, říjen 2013

    Na základě zvyšující se poptávky zákazníků se rozhodla paní Thamová zabývat otázkou výroby původního andělského zvonění v původní kvalitě za použití tradičních postupů tak, aby bylo vše co nejpodobnější tomu, jak si to pamatuje z dob svého dětství. více ↓
    Poznámka – webové stránky Campanarii.cz jsou „relativně mladé“ a nějakou chvíli potrvá, než se se zaplní přiměřeným objemem relevantních příspěvků. Do té doby prosíme vážené čtenářstvo o strpení a pochopení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00