Jak na věc


zrozen aby byl králem

Že po mně jdou, neznamená, že jsem paranoidní

    Bucky cítí, že právě tohle je jeho osud. Balí si věci a vyráží do L.A. s vírou, že půjde v jejich šlépějích. Ve vedlejších rolích se představují Christina Ricci, Don Johnsona Stephen Dorff.
    Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.
    První díl triptychu Vetřelci a lovci s názvem Zrozen bez porodu, který Česká televize uvede na ČT1 v neděli ve 20:00, je vlastně o Jaromíru Noskovi. Právě on totiž hraje "náhlezrozeného" syna Simony Stašové alias zdravotní sestry Věry Podlipné. Při natáčení ale téměř zažil opak zrození.
    „Snažili jsme se udělat nový typ detektivky, kde nejsou mrtvoly ani střílení,“ uvedl režisér Filip Renč. „Je to zajímavé, objevné téma. Není to prvoplánová detektivka, kde se komisař honí se zlodějem po střechách domů s pistolkou v ruce. Není tam zbytečná, laciná brutalita. Je to spíš intelektuální detektivka."


Policejní akademie 2: První nasazení (DVD)

    Praha - V době, kdy lidé téměř každý den vytrubují informace o sobě na internetu a kdy jsou jejich osobní údaje naťukané v elektronických databázích, nejsou obavy o zneužití zas až tak nesmyslné. Známá věta – to, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně nejdou – přestává být v případě hlavní hrdinky Renčova filmu nadsázkou. Po Věře Podlipné jdou, ale její okolí si bohužel myslí, že je to jen paranoia osamělé ženské. Snímek o neviditelné ruce zločinu s názvem Zrozen bez porodu uvede ČT1 dnes od 20:00.
    Monte Carlo – Velký úspěch zaznamenalo brněnské studio České televize na mezinárodním festivalu v monackém Monte Carlu, kriminální příběh režiséra Filipa Renče Zrozen bez porodu, první díl triptychu Vetřelci a lovci, byl totiž přijat do soutěže televizních filmů a nominovaný celkem ve čtyřech kategoriích: nejlepší film, nejlepší režie (Filip Renč), nejlepší herec (Juraj Kukura) a nejlepší herečka (Simona Stašová). Jde o další úspěch pořadu z produkce ČT na tomto televizním festivalu - v červnu bude v Monte Carlu soutěžit také retroseriál Vyprávěj.
    Simona Stašová a Juraj Kukura v první části kriminální minisérie na základě skutečných událostí. Do života obyčejné zdravotní sestry dramaticky zasáhnou špinavé praktiky české mafie. K zisku peněz se neostýchají využít ani nikdy nenarozené dítě. Dále hrají: J. Nosek, J. Hrušínský, J. Dvořák, J. Plodková a další. Scénář J. Klíma. Kamera K. Fairaisl. Režie F. Renč


TOM A JERRY: Myší starosti (2 DVD)

    Bucky (Nick Swardson) pracuje jako pomocník v obchodě na malém městě a v životě nemá žádné plány až do chvíle, kdy zjistí, že jeho konzervativní rodiče kdysi bývali hvězdami fi lmů pro dospělé!
    Brno - Brňané, kteří dnes procházeli Elgartovou ulicí, zřejmě potkali režiséra Filipa Renče. Natáčí zde v těchto dnech pro brněnské studio České televize nový kriminální film. Snímek Zrozen bez porodu je první částí zamýšleného triptychu Vetřelci a lovci, který vzniká podle mnohdy těžko uvěřitelných, ale skutečných lidských příběhů. Inspirovat se jimi při psaní scénáře nechal novinář Josef Klíma. Na obrazovkách České televize by měl být film uveden v příštím roce. Zda se objeví také v kinech, rozhodnou tvůrci až po jeho dokončení.
    Autor scénáře Josef Klíma se podle vlastních slov nechal inspirovat skutečností, že na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí. Nejprve uvrhuje diváka do stále hlubší deprese, avšak v závěru dává naději, že když člověk nepodlehne a spolehne se především sám na sebe, může se ubránit.


TOOTSIE (Digipack) Oscarová edice II. (DVD)

    V příběhu Zrozen bez porodu sledujeme příběh šestačtyřicetileté Věry Podlipné. Rozvedená, bezdětná žena pracuje jako zdravotní sestra v jedné brněnské nemocnici. Po neúspěšném manželství žije osaměle se svým psem. Po rodičích zdědila slušný majetek, jehož nejlukrativnější částí je zřejmě někdejší továrna. A tak si dopřává života v pohodlném bytě a občas cestuje. Jednoho dne ji soud vyzve, aby sdělila místo pobytu svého syna Miroslava Rašky, který má v místě svého trvalého bydliště několikatisícový dluh za elektřinu. Jenže Věra nikdy žádné dítě neporodila. Tuto pravdu se snaží za každou cenu dokázat. Naráží však na nezájem a neochotu soudů i úřadů. A kolem Věry se začínají dít podivné věci... Mimo jiné se na scéně objevuje tajemný doktor Zahálka, který o sobě tvrdí, že je lovcem vetřelců.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00