Mozilla.cz informuje o správci hesel Firefox Lockwise. Ten byl pod názvem Lockbox již několik měsíců k dispozici pro Android a iOS. Minulý měsíc byl přejmenován na Lockwise a dostal také nové logo. Před týdnem byl Lockwise vydán také jako doplněk pro Firefox pro počítače.
Byla vydána verze 8.1 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešeny jsou mimo jiné aktuální bezpečnostní chyby v procesorech Intel.
Článek ve Fedora Magazine představuje nástroj ffsend umožňující využívat službu pro jednoduché a soukromé sdílení souborů Firefox Send (zprávička) z příkazového řádku.
Marcel Štulek ze Samizdatu zveřejnil projekt Novinový program, který stahuje a porovnává titulní stránky (především českých, ale i zahraničních) novin a zpravodajských webů, jak se mění v čase. Zdrojový kód je na GitHubu.
Kdo z vás si pokládal otázku jak a za jakých podmínek si lze změnit jméno a příjmení včetně časů, žádostí a finanční náročnosti, nechť nahlédne do tohoto dokumentačního projektu :).
Google Chrome 75 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 75.0.3770.80 tohoto webového prohlížeče přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře. Opraveno bylo 42 bezpečnostních chyb.
Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
Spolek Otevřená města zajistil překlad a vydání brožury Public Money, Public Code (Veřejné peníze, Veřejný kód). Tato publikace i neznalého čtenáře seznámí se základními otázkami ohledně svobodného softwaru, sdílení zdrojových kódů a využití těchto mechanismů ve veřejné správě. Anglický originál připravila Free Software Foundation Europe (FSFE). K dispozici je rovněž tisková verze a zdrojový kód sazby. „Často se potýkáme s tím, že
Byla vydána verze 5.4.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Řešeny jsou mimo jiné aktuální bezpečnostní chyby v procesorech Intel.
Internet běží sice převážně na TCP/IP, ale v rámci jednoho počítače máme i vhodnější způsoby komunikace. Článek Java a unixové doménové sokety, FD, systemd a xinetd se věnuje unixovým soketům a jejich použití v Javě, předávání souborových popisovačů (FD) z rodičovského procesu potomkovi, konceptu tzv. socket activation a ukazuje i propojení Jetty a Apache pomocí unixových soketů.