Jak na věc


změna adresy sídla firmy

Diskuze týkající se změny času na poradně Poradte.cz

    Pokud je vše správně vyplněno, všechny potřebné dokumenty podány a rejstříkový soud v nich neshledá žádnou nesrovnalost, bude proveden zápis do obchodního rejstříku a od tohoto okamžiku bude do tří dnů zaslán na sídlo společnosti výpis o zápisu. Dnem, ve kterým byl učiněn zápis do obchodního rejstříku, je pak celá přeměna právní formy dokončena.
    Zážitky vhodné jako dárek pro všechny možné příležitosti. Vyberte si z naší bohaté nabídky prověřených zážitků. Aby to pro bylo co nejjednodušší, připravili jsme pár pomůcek. Zážitky můžete vybírat vymezení maximální ceny nebo podle krajů pomocí modré mapy zážitků. Pokud hledáte konkrétní zážitek jako dárek, zadejte název do vyhledávací lišty vpravo nahoře. Zážitky také můžete vybírat v kategoriích dle toho komu je dárek určen. Zvolit tak můžete dárky pro muže, pro ženy atd. Věříme, že najdete ten správný zážitek a pokud ne, tak si ho kdykoliv můžete zdarma vyměnit.


Přeměna s.r.o. na akciovou společnost

    Při změně právní formy společnost nezaniká a ani její práva nebo jmění nepřechází na jinou společnost či právního nástupce. K jediným změnám, ke kterým ve společnosti dochází, jsou vnitřní právní poměry a právní postavení společníků. Ke změně právní formy nemůže dojít v případě, že hodnota vlastního kapitálu v účetní závěrce, která je zpracovaná ke dni zpracování změny, je nižší než základní kapitál společnosti. Důvodů ke změnám může být celá řada. Patří mezi ně například daňové aspekty, vyšší kapitál nebo provozování jiné obchodní činnosti.  
    Jedná se asi o nejčastější transformaci společností. Aby mohlo k přeměně vůbec dojít, musí jí odsouhlasit valná hromada s.r.o. Poté na řadu přijde sepsat dokument o projektu změny právní formy a v některých případech také zpráva o změně právní formy. Poté, co je tento dokument o projektu zveřejněn, zasedá opět valná hromada kvůli jeho schválení. Jestliže není ve společenské smlouvě stanoveno jinak, stačí ke schválení rozhodnutí souhlas tří čtvrtin přítomných společníků na valné hromadě. 
    Dalším krokem je návrh na zápis této přeměny do obchodního rejstříku u příslušného rejstříkového soudu, který je možné podat do 30 dnů od schválení valné hromady. Tento návrh podávají všichni společníci prostřednictvím dvou formulářů a zároveň je potřeba dodat patřičné dokumenty, kterými jsou:


K přechodu na letní čas 2019 dojde

    Jaký je pro Vás lepší čas: zimní/letní?podělte se o svůj názor(pokud chcete) na otázku. Opravdu mám vždycky radost (mírnou) při změně na letní čas. Zimní mě fakt vadí ikdyž to je myslím ten co byl vždycky resp. od základu. Asi budu spíš vyjímka. Zimní čas s temnými brzskými večery mě opravdu nevyhovuje. Jak to máte vy?
    Veľmi pekne ďakujem, s Vašimi službami som veľmi spokojný , vybavovanie bez stresu ,rýchlo a zodpovedne. Pri ďalšej príležitosti už nebudem hladať inú firmu.
    Je to k neuvěření, ale skutečně proběhla diskuze o změně času a dokonce i k diskuzi na půdě EU. Poslední návrh spočívá v tom, že jednotlivé státy mají oznámit, zda si přejí jeho zrušení. Poslední povinná změna pro všechny proběhne 31. 3. 2019. Státy kterou budou chtít trvale zavést zimní čas učiní tak poslední změnou 27. 10. 2019. Nic není stále jistého, ale po letech je nejvýraznější změna v postoji EU a jednotlivých států po 40ti letech!
    Změny času letní - středoevropský (ANKETA)Nevím jak vás, ale mě ty změny času štvou. Vyhovuje mi spíše světlo déle odpoledne, než to, že je v 17:00 tma a světlo brzo ráno. Proto by se mi líbil spíše "letní" čas v zimě...


Projekt změny právní formy společnosti

    Pokud se společnost rozhodla ke změně své právní formy, nejprve je nutné si určit den, ke kterému bude projekt změny vyhotoven. Dokument o projektu právní formy společnosti je nejdůležitějším dokumentem celé přeměny a podle zákona je po určitou dobu zveřejněn. Musí být zpracován písemně, podle zákonných požadavků a musí obsahovat minimálně tyto náležitosti:
    Letní čas a jeho výhodyAsi jsem natvrdlý, ale čtu si o tom, proč byl zavedený letní čas: kvůli úspoře energie. Chápal bych to během války. A taky po válce. Ale proč pak v roce 1979 a v letech následujících? Nebyl by někdo tak hodný a jednoduše mně, natvrdlému člověku, vysvětlil princip té úspory...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00