Jak na věc


zlomenina obratle

Cvičení na větší poprsí – jak je to s ním doopravdy?

     Léky od bolestiPředem je nutno zmínit, že patní ostruha je bolestivá a tak je nezbytné, aby si lidé pomohli od bolestipatní ostruhy užíváním vhodných...
    Léčba spočívá v klidovém režimu. Pokud nohu přestanete zatěžovat dostatečně brzo, nebude nutná fixace. Léčbu doplňte vyváženou stravou s dostatkem vápníku a vitamínů. Někdy léčba vyžaduje kompresní obvaz, sádru, popřípadě je nutné přistoupit k osteosyntéze. Během znehybnění byste měli procvičovat kolenní a kyčelní kloub. Následně je nutná rehabilitace po zlomenině nártu zaměřená na posílení svalů klenby nožní, procvičení pohybů hlezenního kloubu. Rehabilitace je zaměřena i na nápravu chůze a noha je postupně zatěžována. Délka léčby samozřejmě závisí na lokalizaci zranění a také na tom, kdy se s léčbou začne, obvykle to bývá od tří do dvanácti týdnů.


Hlavní výhoda čínské medicíny? Flexibilita

    Zlomeniny obecně jsou velmi bolestivé úrazy. Vždy je nutné vyhledat lékařskou pomoc, aby lékař určil, o jakou zlomeninu se jedná. Zlomeniny totiž dělíme na otevřené, zavřené a stresové. Zavřená zlomenina je asi nejčastějším typem, na rentgenu jde vidět, že kost praskla či se zlomila. Stresová zlomenina je taková únavová, po dlouhém namáhání, po dlouhém tréninku a podobně. A poslední je otevřená zlomenina.
    Asi prvním a velmi znatelným projevem zlomenin obecně je velká bolest. Otevřená zlomenina navíc i často krvácí, to tehdy, kdy kost protrhne kůži a, nebo se zabodne do svalu. Zraněný s končetinou nemůže pohnout, pohyb působí obrovskou bolest, otok končetiny, deformace tehdy změna tvaru končetiny, někdy můžete slyšet tření zlomených kostí, u otevřené zlomeniny vidíte konce zlomených kostí. Zraněného jedince často postihne šok, je zmatený, při pohledu na krev a kost, která může být viditelná, mohou citlivější jedinci omdlít.
    Při zlomenině nártu se nejčastěji láme I., II., III., a IV. metatarsus. Při těchto zlomeninách je tedy ohrožena příčná klenba nohy. Často se jedná o únavovou zlomeninu neboli stres zlomeninu, která vzniká při přetížení. Únavová zlomenina nártu vzniká postupně a po delší době. Rozpoznat takovou zlomeninu je velice obtížné, protože na RTG snímku zpočátku není patná. Taková zlomenina se vyskytuje u sportovců s nepřiměřenou zátěží.


Mrkev s vysokým glykemickým indexem je překonaný mýtus

    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
     Chytrá houba a lupénkaChytrá houba je momentální novinka na trhu, která odstraňuje plíseň, nejčastěji na nohou, ale lidé si jichválí i při použití...
    Riziko u otevřených zlomenin je asi největší infekce a protržení svalu. Otevřená zlomenina se skoro vždy ihned operuje, musí se vrátit zpět na místo, ošetřit případný roztržený sval a roztrženou kůži.
    Přivolejte rychlou záchrannou službu na lince 155, kde vám může pomoci operátorka a poradí vám, jak postupovat. Je nutné ošetřit rány, je zde ohrožení vstupu infekce. Na zlomeninu dejte obvaz, který ránu provizorně zakryje, můžete ji také nepřímo chladit. Zkontrolujte životní funkce zraněného, komunikujte s ním a snažte se jej udržet v klidu.


Ořechové slupky ani skořápky do koše nepatří – prospějí vašemu zdraví!

    Při běhání či skákání se mohou na kostech objevit nepatrné prasklinky. Většinou se tyto prasklinky samy zacelí. Pokud je ale noha příliš zatěžována, prasklinky se nehojí a kost je v tomto místě oslabená. Následně se objevují další prasklinky. V místě se vytvoří vazivový svalek, který už je patrný na RTG snímcích. Pokud je i v tomto případě noha nadále zatěžována, může dojít ke klasické zlomenině. Nárt je ze začátku bolestivý při zátěži a v klidu bolest odeznívá. Postupně se intenzita bolesti zvyšuje a bolest se objevuje i v klidu. Bolest je pak již poměrně velká a znemožňuje trénování. Častým příznakem je také otok.
    Otevřená zlomenina vzniká podobně jako i jiné zlomeniny, kromě tedy stresové zlomeniny, ta může vzniknout i při minimálním úsilí a minimální síle. Obvykle to bývá neobvykle velká síla, která působí násilím na kost, která se pod tou silou zlomí. Příčin je hned několik a to pád z výšky, například ze stromu, ze žebříku, ze střechy, pád obecně, kdy spadnete celou vahou na zem a chcete si pomoci některou končetinou, která se onou prudkou bolestí zlomí, úder tvrdým předmětem, kopnutí a podobně. Vzniká také při dopravních nehodách, kdy končetina, kde se zlomenina nachází, se o něco udeří. Otevřená zlomenina je vlastně zlomenina, kdy kost obvykle projde skrz kůži a vyčnívá ven.
     Zdravý a krásný chrup je symbolem úspěšných lidí. Ovšem nejde pouze o tento postoj, protože když nemáte problémy se zuby, ušetříte nemalé peníze,...
     Konopný olejLupénka je dost nepříjemné onemocnění. Není tak ani problematická na bolest a jiné potíže, ale spíšeproto, že je neestetická a tak pro...


Co dělat při otevřené zlomenině

    Nejčastěji tímto typem zlomenin trpí sportovci, kteří mají velké tréninkové objemy a nepřiměřenou zátěž. Jedná se například o atlety, basketbalisty, volejbalisty, fotbalisty, ale i tanečníky, tenisty, lyžaře či hokejisty. Prevence spočívá v upravení tréninku. Ten by neměl být zaměřen na jednostranné přetěžování záprstních kůstek a ostatních náchylnějších oblastí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00