Jak na věc


zjištění dluhu

Které registry byste si měli zkontrolovat

    Kdy si nechat vystavit výpis z registru exekucí = asi kdykoliv, nikdy nevíte, jestli někdo nezneužil vaše osobní údaje (zvláště pokud jste třeba někdy v minulosti ztratili občanku nebo třeba řidičák). Nebo pokud si nejste jisti staršími dluhy, jestli jste je zaplatili nebo ne. Nebo i pokud nebydlíte v místě trvalého bydliště, nebo pokud máte trvalé bydliště na městské práce.
    Kromě těchto 4 základních registrů, je pak potřeba ověřit i další potenciální dluhy – třeba sociální nebo zdravotní pojištění, daňové nedoplatky apod. Vzhledem k délce toho článku se ale nato, kde ještě byste měli ověřit, že nedlužíte, podíváme ve druhé části článku viz: Jak zjistit že mám dluhy nebo exekuce a kolik dlužím? (II. Část).
    Pokud byste si chtěli zjistit všechny své dluhy, bude vás to stát nějaký čas, a také i nějaké peníze. Abyste měli co největší jistotu, že nikde nic nedlužíte, nebo aby se vám povedlo zjistit všechny své dluhy, budete muset postupně zkontrolovat několik různých míst.
    V České republice je aktuálně provozováno několik „oficiálních“ registrů, které shromažďují negativní nebo pozitivní informace o různých finančních závazcích. Kromě těchto oficiálních registrů, je pak na internetu možné... [více]


CEE (centrální evidence exekucí)

    Mít nějaký dluh, to se velmi snadno může stát každému. Mít nějaký dluh, o kterém třeba ani nevíte, neznamená, že jste nějaký „notorický“ neplatič. Stačí zapomenout zaplatit nějaký účet, založit dopis s frakturou od operátora či z plynárny, a dluh je na světě. Co ale dělat, aby se z malého dluhu nestala nějaká velká exekuce?
    V České republice jsou aktuálně 4 důležité registry, které jsou oficiální a věrohodné. Kromě nich se dá na internetu najít i řada dalších více či méně pochybných registrů, ale těm se spíše vyhněte. Buď mají data z registrů, které zmíníme dále, nebo obsahují jen nesmysly, a snaží se z vás vytáhnout peníze.
    Naše společnost se specializuje na oddlužení fyzické osoby nepodnikatele, oddlužení manželů i oddlužení OSVČ/podnikatele. Zastavujeme exekuční dražby. Zároveň Vám pomůžeme zjistit, kde všude dlužíte.
    Aktuálně, tedy v roce 2017 je v exekuci více než 834 tisíc lidí. A více než polovina z nich má 4 a více exekucí. Pokud vezme do úvahy, že cca 2 milióny obyvatel v ČR mají méně než 18 roků, pak se dá říci, že 10% dospělých... [více]


Běžná teplota, zvýšená teplota a horečka

    Nemůžete se spoléhat ani na to, že vám firma, které něco dlužíte, pošle nějakou upomínku. Jednak to není tak úplně její povinnost, u malých dluhů to ani firmy nedělají, protože by je poštovné stálo příliš velkou částku (v porovnání s výší dluhu). A navíc většina účtů, faktur nebo upomínek se posílá elektronicky (často pak jen emailem, u kterého nikdy nemáte 100% jistotu, že dorazí v pořádku). Nebo se posílá poštou, ale zpravidla jen „obyčejně“, a takový dopis se také může kdykoliv „zatoulat“.
    Následující 4 registry jsou provozovány přímo ze zákona (CEE, BRKI, NRKI, SOLUS) a jsou tedy vysoce důvěryhodné. Všechny uvedené registry umožňují vystavení výpisu, buď elektronicky, nebo písemně (poštou). Všechny výpisy jsou ale zpoplatněny.
    Využijte naši bezplatnou poradnu. Projděte si nejčastější dotazy a naleznete odpověď. Případně můžete využít kontaktní formulář pro položení konkrétního dotazu.
    Centrální evidence exekucí je provozována exekutorskou komorou a eviduje všechny aktivní (neukončené) exekuce. Resp. pro přesnost to nejsou všechny exekuce v ČR. CEE neobsahuje údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami, všechny ostatní ano.
     Pokud se do dluhů dostanete, neschovávejte se před nimi. Banky i jiné instituce nabízejí dobré možnosti, jak na dluhy . Nabídnou vám například splátkový kalendář. Pokud budete „hrát mrtvého brouka“, můžete se dostat do velmi vážných problémů.


SOLUS (zájmové sdružení právnických osob)

    Ani čistý výpis z registru nakonec nemusí znamenat, že nikde nic nedlužíte. Různé registry mají různá pravidla. Někam se zadávají všechny dluhy, které jsou třeba už jen 30 dní (měsíc) po splatnosti. Do jiných, firmy posílají záznamy o pohledávkách, až od určité výše dluhu nebo po delší době.
    Prvním krokem, když chcete zjistit všechny dluhy, je udělat si jejich seznam. Zkuste si sepsat vše co pravidelně, nebo příležitostně platíte. To může zahrnovat jak různé služby spojené třeba s bydlením (nájem, daň za nemovitost, poplatky za svod opadů, elektřina, plyn, voda, teplo, telefonní linka, kabelová televize, připojení na internet, televizní a rozhlasová poplatek apod.). Nebo i další pravidelné platby.
    Štítky: Bankovní registr klientských informací (BRKI), Centrální evidence exekucí, Centrální registr exekucí, Jak zjistit kde mám dluhy?, Jak zjistit kolik a kde dlužím, Jak zjistit všechny dluhy?, Kde sehnat výpis z registrů, Kolik stojí výpis z registru exekucí, Nebankovní registr dluhů a finančních závazků, Nebankovní registr klientských informací (NRKI), Nebankovní registry SOLUS, Žádost o potvrzení bezdlužnosti na sociálním pojištění, Žádost o potvrzení bezdlužnosti na zdravotním pojištění


Bankovní registr klientských informací (BRKI)

    Povinnost platit zdravotní pojištění je dána zákonem. Každý občan ČR by měl být evidován u některé zdravotní pojišťovny a platit příslušné pojištění. Pokud není pojištění uhrazeno, pak automaticky u příslušné pojišťovny... [více]
     To, jestli máte či nemáte dluhy, můžete také snadno zjistit u institucí, od kterých jste si půjčili peníze. Pokud si nejste jistit tím, že jste vše řádně splatili, stačí banku či instituci, u které jste si půjčili, kontaktovat. Někdy postačí telefonický kontakt či e-mail, někdy je nutné zajít do organizace osobně. Pokud už máte opravdu velké dluhy, ve zjištění jejich výše vám může pomoci i exekutorský úřad. To je ovšem krajní situace.
    Zjistit jestli náhodnou někde něco nedlužíte, bohužel není zcela jednoduché. Neexistuje žádný centrální registr nebo evidence, kde by se daly jednoduše dohledat všechny dluhy nebo neuhrazené závazky, které byste mohli mít.


Nechtějí se Vám číst všechny informace?

    Mít dluh, není nikdy nic příjemného. Člověk, který dluží, se stává jakýmsi vyvrhelem společnosti. Pokud dluží firma či podnikatel, je pro své budoucí klienty nežádoucí. Pokud se do dluhů dostane jakákoliv jiná soukromá osoba, i ona se může potýkat s velkými problémy. V tomto článku se dozvíte, kde nejlépe můžete zjistit všechny vaše dluhy a dáme vám také tip na místo, kde můžete zjistit dluhy ostatních.
    Kdy si nechat vystavit výpis z nebankovního registru = pokud jsme měli auto na splátky nebo na leasing, pokud jste si koupili nějaké zboží na splátky, pokud jste měli nějakou nebankovní půjčku, pokud jste si vzali nějakou krátkodobou mikro půjčku či půjčku před výplatou apod.
    Zjistit, kde všude máte dluhy, můžete jedině tak, že postupně zkontrolujete různé registry a databáze. Nebo si to ověříte přímo u firem, u kterých byste potencionálně mohli něco dlužit.
    Oddlužení je jediné legální řešení neschopnosti dlužníka splácet své závazky vůči svým věřitelům. Oddlužení schvaluje soud, který zastavuje exekuce a vymáhání dlužných splátek. Hlavní výhodou je možnost, že celkový dluh může být snížen až o 70 % celkové výše a to bez potřeby dalších půjček!
    Kdy si nechat vystavit výpis z bankovního registru = pokud jste někdy minulosti/současnosti měli/máte nějaký úvěrový produkt typu bankovní půjčka, úvěr, kontokorent, hypotéka, kreditní karta apod.


Oddlužení – osobní bankrot

    Kdysi nechat vystavit výpis z registru  SOLUS = pokud jste měli nějaký nákup na splátky nebo nebankovní půjčku, pokud můžete mít nějakou pohledávku v platbách za mobilní telefon, pevnou linku, kabelovou televizi, internet, elektřinu, plyn vodu apod.
     Pokud chcete zjistit, jestli osoba, se kterou se chystáte uzavřít obchod, dluží či nikoliv, můžete a to velmi jednoduše. Stačí se podívat na internetové stránky Centrálního registru dlužníků České republiky. Registr je vlastně jakousi kontrolou a zároveň ochranou před neplatiči. Je jednoduchým nástrojem, jak zjistit dluhy u sebe i u druhých osob. Právě v registrech dlužníků můžete jednoduše vyhledat danou osobu a firmu a zjistit, jak na tom je. Stačí například zadat jméno, ičo a jiné základní údaje dané osoby. Na oficiálních stránkách Centrálního registru dlužníků České republiky můžete ale naopak zažádat i o Potvrzení o bezdlužnosti. Toto potvrzení je důkazem pro vaše klienty, že jste spolehliví. O toto potvrzení mohou žádat fyzické i právnické osoby. Přímo v instituci

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00