Jak na věc


zhoubný nádor mízních uzlin

Karel Gott už je po chemoterapii doma! Dcery pro něj mají dárek

    Karel Gott byl v nemocnici už v uplynulých dnech kvůli problémům se srdcem a žaludkem a dokonce se podrobil operaci břicha, jak potvrdila jeho manželka Ivana Gottová.
    V tomto případě se jedná o tzv. lokoregionální postižení, tedy místní, ohraničené. Pokud se ale některým ze zhoubných buněk podaří projít uzlinou, šíří se krevním řečištěm po těle a vytvářejí metastázy ve vzdálených orgánech a tkáních. V tomto případě se jedná o tzv. systémové onemocnění.
    Na začátku je neregulovaná buňka, která se množí. Vznikající nádor se do určité doby drží v mezích bazální membrány mlékovodu nebo lalůčku. Během dalšího vývoje a dělení začnou ale buňky pronikat membránou a šířit se mízní a krevní cestou.
    Cesty nádorové diseminace: Tumor se šíří cestou krevní a cestou lymfatickou. Časnost diseminace je dána rovnováhou či nerovnováhou mezi agresivitou nádoru a obrannými silami organizmu.
    Rychlost šíření je dána poměrem mezi obrannými silami organizmu a agresivitou nádoru. Zhoubné buňky pronikají do lymfatických uzlin. Pokud se zde zachytí a nejsou zničeny, vznikají lymfatické metastázy.


Komplikace před operací: Karel Gott dostal silná antibiotika!

    V pražském IKEMu na něj dohlížel i přední český kardiolog Jan Pirk. Operace, které se Gott podrobil před několika dny trvala tři hodiny a proběhla bez komplikací.
    Rakovina není jedna choroba. Jedná se o různé druhy onemocnění, jež mají jedno společné - patologické buňky, které se vymkly kontrolním mechanizmům organizmu. Tyto buňky překotně rostou, množí se, vytvářejí nádor a postupně pronikají i do vzdálených tkání a orgánů, které ničí. Pod pojmem rakovina se skrývá více než sto různých nemocí.
    Zpráva o zdravotním stavu Karla Gotta všechny šokovala. Nejoblíbenější český zpěvák má rakovinu mízních uzlin. Přítomnost zhoubného nádoru v tělě zpěváka dnes potvrdili lékaři. Gott ihned zahájiil léčbu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.
    Různé karcinogeny, jako jsou například některé chemické látky, viry nebo ionizační záření, mohou způsobit nevratné změny v genetickém materiálu buňky. Takováto pozměněná buňka je buď zničena imunitním systémem organizmu, nebo se z ní stane pod vlivem dalších faktorů (hormonů, růstových faktorů, onkogenů) buňka nádorová.


Gott promluvil o léčbě: Takhle pokračuje boj s rakovinou

    Teď ale zpěváka a jeho blízké zasáhla další krutá rána. Po problémech se srdcem a žaludkem musí nejpopulárnější český zpěvák všech dob vybojovat bitvu nejtěžší - musí porazit rakovinu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00