Jak na věc


zemské desky tektonické

Nabídka zájezdů na Island

    Tingvellir je i místo nádherného Národního parku, kde jsou nádherně vidět zemské tektonické desky, které se každoročně rozestoupí o 1 – 2 cm. Pohybovat se mezi těmito zemskými deskami je velmi zvláštní pocit. Když máte na jedné straně Americkou a na druhé straně Euroasijskou tektonickou desku.
    Stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show – to je Techmania Science Center v Plzni.
    Tingvellir, to není jen místo, které dalo světu základy demokracie – od roku 930 zde zasedal islandský parlament, který je tak nejstarším zákonodárným shromážděním na světě - na Islandu nikdy nebyla šlechta, ale bylo zde vždy rovnostářské zřízení.
    Pořad se vrací do doby před 750 miliony let a zobrazuje pohyb tektonických desek v průběhu geologické minulosti Země. Na animaci je vidět žlutý polygon označující americký stát Indiana a jeho pohyb v uvedeném období.
    Island - úvod * Gejzíry a horké prameny * Historie a kultura * Krátery * Ledovce * Reykjavík * Tektonické desky * Vodopády


Island - Tingvellir - tektonické desky

    S vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky. Za proměnu starých továrních hal v moderní centrum vědy a techniky získala několik ocenění v soutěži Stavba roku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00