Jak na věc


zebrovnik waltuv chov

Velká encyklopedie akvarijních rybiček

     Čeleď:Salamandridae (Mlokovití) Původ: Severozápadní Afrika Maximální velikost: do 25 cm Vhodná teplota: 15 - 25° C Potrava: patentky, hmyz, červy, gamarusy, krevetky Doporučené PH: 5 - 7 Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH Agresivita: Agresivní, vhodné chovat jedince stejné velikosti Charakteristika: Žebrovník je poměrně oblíbený a nenároční ocasatý obojživelník. Žebrovník je podobný mlokovi, je tmavě zelený až šedý. Agresivní, vhodné chovat jedince stejné velikosti.Celoročně žijí ve vodě. Pro dva jedince je vhodné akvárium o objemu 100l. Dno může být zcela čisté (což nám umožní jeho lepší a rychlejší čištění). Dožívá se i 20 let. Na vybavení akvária není náročný, ale v nádrži je vhodný substrát, dostatečné množství kořenů, kameny a rostliny (hlavně odolné a pevné druhy). Má rád úkryty. Při chovu v místnosti se obvykle v pozdním létě a na podzim výrazněji barví, a pokud máme v akváriu zastoupená obě pohlaví, můžeme se dočkat odchovu. Pohlavní dimorfismus: Sameček je štíhlejší a má d
    Samička na jaře naklade 150-800 vajíček na rostliny nebo kameny. Vajíčka je lepší umístit do samostatné nádrže. Larvy krmíme nálevníky, pak perloočkami. Proměna skončí za 3-5 měsíců. Potom se malí jedinci (4-5 cm) musí třídit podle velikosti.
    Vhodné je akvárium o velikosti 70x50x40 (pro 2 jedince) s teplotou vody asi 15-24°C. Vodní sloupec může být až 25cm vysoký. Dno pokryjte štěrkem a můžete ho osázet vodními rostlinami. Je dobré dát sem několik kořenů, či kamenů a na hladině vytvořit pár ostrůvků. Je nutné často akvárium čistit. Žebrovník se snáší s jedinci stejné velikosti. Před rozmnožováním by se měl nechat jedinec (zdravý, dospělý) zazimovat v krabici, nádrži s rašelinou (vlhkou), nebo s vodou o teplotě 5-10°C. Obden rosit. Doba zimování- 1-2 měsíce. Zimování se musí začít snižováním potravy.


Žebrovník Waltlův (Pleurodeles waltl)

    Žebrovník je klidné zvíře, snadno se snáší i s ostatními rybami. Má rád i masitou stravu např. mražené nítěnky atd.. Je neohrabaný a aktivní hlavně v noci. Je moc hezký. Zbarvení je šedohnědé. Jsou čistě vodní, vždy se vyplavou nadechnout, vůbec nepotřbují žádný ostrůvek.My máme dva. Jeden se ubytoval na magnetické stěrce na řasy a druhý pod pařezem. Máme je v akváriu, jsou tam spokojení. Chováme je s pavími očky a ancistrusy, paví očka na ně koukají jak na filmové hvězdy, ancistrusové je doslova ignorují.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00