Jak na věc


zapach ze zachodove misy

Zápach ze septiku a jak se ho zbavit

    Zápach z úst způsobují bakterie, které v ústech rozkládají bílkoviny a tvoří síru, která uvolňuje zapáchající složky. Příčin tohoto problému může být celá řada – špatná ústní hygiena, poruchy trávení, vedlejší účinek léků, konzumace aromatických potravin, kouření a další. Zápach z úst se dá snížit užíváním enzymatických přípravků, zvýšenou ústní hygienou a používáním žvýkaček nebo pastilek k osvěžení dechu.
    Jakmile se septik přeplní, vytvoří se silná vrstva kalu a ta opět zapáchá, proto u běžného rodinného domu nechte septik vyvážet alespoň jednou či dvakrát ročně. Frekvence vývozů závisí především na velikosti septiku a počtu osob v objektu.
    „Krmte“ septik pravidelně užitečnými bakterie a on se vám odvděčí eliminací nevábného odéru. V momentě, kdy bakterie přijdou do kontaktu s vodou a organickým odpadem, totiž začnou produkovat enzymy, které rozklad kalu urychlí. Sníží se tak nejen zápach, ale i tvorba pěny.
    V jednom z našich předešlých článků jsme apelovali na to, že septik není popelnice a doporučili jsme vám, co do septiku nevhazovat. Zdrojem zápachu mohou být taktéž zbytky jídla, úklidová chemie či hygienické potřeby (vložky, tampony, hygienické ubrousky apod.), které do septiku nepatří.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00