Jak na věc


zanzibar aktuální počasí

Obraťte se na nás, vymyslíme a zařídíme vám nezapomenutelnou luxusní dovolenou.

    Názory našich čtenářů, které najdeš v recenzích destinací, hotelů, cestovních kanceláří, či v cestopisech nebo v diskuzním fóru, nepředstavují názor redakce MAHALO.cz. Vyhrazujeme si právo texty a fotky, které budou vulgární, urážející či jinak morálně nevhodné, bez upozornění smazat.
    Vstupní vízum do Tanzanie, které lze vyřídit po příletu na Zanzibar za poplatek 50,- USD. Nutná zpáteční letenka a pas s platností 6 měsíců po návratu. Vízum je možné vyřídit na letišti po příletu, v keňském Nairobi nebo na velvyslanectví Tanzanie v Berlíně.
    Přinášíme informace o mnoha zemích a destinacích světa, cestovních kanceláří, hotelech atp. Najdeš u nás jejich recenze, řadu rad a tipů k cestování a také možnost rezervovat ubytování či letenky.
    Metropoli hlavního ostrova tvoří proslulé kamenné město „Stone Town“, jehož křivolaké uličky jsou nyní pod ochranou UNESCO. Zde napsaly dějiny své stinné stránky. Dvě stě let tu kvetl obchod s otroky na největším otrokářském tržišti světa.


Diamonds Star of the East *****

    Přírodní rezervace Jozani se nachází v centrální a východní oblasti hlavního ostrova. Je domovem opice Red Colobus (gueréza zanzibarská), jenž je endemickým druhem Zanzibaru. Opice jsou velmi fotogenické a není velký problém je spatřit. Rezervace je domovem i dalších druhů zvířat včetně dalších opic, malých antilop (jedna endemická) a vzácných bercounů (poněkud větší veverka s chobotovitým čenichem). Před několika lety byl údajně spatřen levhart zanzibarský, spíše je však považován za vyhinutého. Průvodci vás provedou po naučné stezce. Celá oblast je silně podmáčená, voda je prakticky všude pod povrchem již v hloubce od 30 cm. Součástí rezervace jsou i mangrovy, které je nejlepší navštívit při přílivu. Při něm lze pozorovat z lávek nad porostem i některé ryby.
    Prvním Evropanem, který ostrovy spatřil, byl asi portugalský mořeplavec Vasco da Gama. V té době byly ostrovy již po staletí po vlivem arabských obchodníků, kteří sem přijížděli na svých dřevěných lodích poháněných monzunovými větry. Ostrovy se jim tak zalíbily, že sem ománští vládci na mnoho let přesunuli své sídlo z Arábie. Ostatně pod vládou sultánů zůstal Zanzibar až do roku 1964. I proto zde dodnes převažuje muslimská populace, která se mísí se zdejší africkou kulturou.
    Tento překrásný ostrůvek, který leží 40 km východně od pobřeží Afriky a patří pod Tanzánii (jeho historie je však v tomto ohledu poměrně pestrá), vás uhrane úžasnými plážemi, spoustou zajímavých míst a městeček, kouzelným vnitrozemím a skvělými lidmi. Je označován jako jeden z nejkrásnějších ostrovů světa, do kterého se zamiloval i cestovatel Marco Polo. Říká se mu také „ostrov koření“, neboť jeho historie je spojena s mnoha druhy koření, které se odsud po mnoho staletí vyvážela do celého známého světa.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00