Jak na věc


zalévání rajčat slanou vodou

KDY a jak často kokedamu zalévat

    3. Nasátou kokedamu vyndejte z vody a nechte ji pár minut odkapat. Závěsnou kokedamu je nejlepší nechat okapat zavěšenou (například nad umyvadlem apod.), aby se její bal zespodu nezploštil a nezačal se deformovat. Vodu z balu nevymačkávejte, nechte ji samovolně odkapat.
    2. Bal kokedamy podržte pod hladinou vody a nechte ho nasát – dokud z něho nepřestanou stoupat bublinky a nezačne sám klesat ke dnu. Tento proces obvykle trvá jen několik desítek vteřin – vždy záleží na dané kokedamě.
    Rostliny je ale nutné jednou za vegetační období přihnojit, aby se do substrátu dodaly nové živiny. Některé druhy (například fíkusy, asparágusy, olivovníky, apod.) je však třeba v růstu omezovat a udržovat jejich tvar, třeba zastřiháváním.
    Kokedamy se zpravidla nepřesazují, protože rostlina v kokedamě neroste tak bujně, jako když je zasazena v květináči. Má totiž jen omezený prostor pro kořeny, podobně jako bonsaje. V momentě, kdy kořeny bal prorostou a dostanou se na povrch, jejich růst se na vzduchu a světle zastaví.
    Je to jednoduché. Na zalévání kokedamy je nejlepší používat odstátou nebo převařenou vodou, protože mechu škodí chlor. Obecně by měla mít voda pokojovou teplotu, protože pokojové rostliny jsou často velmi citlivé na zalévání studenou vodou.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00