Jak na věc


zš václava havla poděbrady

Základní škola Boletice nově zahajuje kroužek miniházené

    zvu vás na informační schůzku o výběru střední školy, přijímacím řízení a podání přihlášek na SŠ. Schůzka se bude konat v pondělí 2. prosince v době konzultací od 15.00 do 16.00 v učebně zeměpisu v I. patře nové budovy. Šimková
    V letošním roce se naše škola představí na Adventním Děčíně v Křížové ulici. Přijďte se potěšit vánoční atmosférou a zakoupit žákovské vánoční výrobky. Akce se koná v pondělí 9.prosince od 15.00 do 17.00 a vystoupí během ní hudebníci z naší školy. Příchozí si budou moci vyrobit vánoční dekoraci ve výtvarné dílničce. Těšíme se na Vás.
    Vážení rodiče, dnes dopoledne došlo v areálu školy (na zahradě) k havárii na plynovém potrubí. Na místě jsou pracovníci plynáren a únik plynu je zastaven. Několik tříd bylo z preventivních důvodů přemístěno do dalších budov školy. Bezpečnost Vašich dětí je zajištěna a všechny jsou v pořádku.
    Počátky školství v Řevnicích jsou poněkud spletité a mnohá fakta nelze přesně doložit.Vycházet můžeme ze dvou dostupných pramenů o nejstarších dějinách řevnické školy. Prvním z nich je školní kronika a druhým obecní kronika z minulého století.


Seznam navržených kandidátů za zákonné zástupce žáků

    V současné době se vyučuje ve třech budovách- v ul. Revoluční, kde má své zázemí 1. stupeň a družina a v ul. Školní, kde se učí 1. a 2. stupeň a jsou zde kanceláře školy. Je již také dokončena dlouhoočekávaná přístavba školy, která navazuje na budovu 2. stupně.
    Vážení rodiče oznamuji Vám, že podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. školského zákona vyhlašuji ze závažných organizačních důvodů volno ředitele školy na čtvrtek 21. a pátek 22.listopadu. Důvodem je závada u dodavatele tepla a zároveň na plynové přípojce v areálu školy. V tyto dny bude mimo provoz i školní jídelna a družina.
    ZŠ a MŠ Jehnědí jako správce osobních údajů zpracovává osobní údaje v souladu se zákonnými normami. Účel a způsob zpracování je uvedený v Registru agend, pravidla jsou popsána ve Směrnici na ochranu osobních údajů. Tyto a další dokumenty podle nařízení GDPR jsou k dispozici u ředitelky ZŠ a MŠ Jehnědí.


Včelověk aneb průvodce tajemstvím včel a lidí

    Podle vyprávění nejstarších řevnických občanů bývala škola v domě č.p. 10, později pak v domě č.p. 54 a to až do května roku 1822. Tehdy byla zahájena stavba nové školní budovy na náměstí. Tato škola sloužila dětem plných 62 let. Dětí však přibývalo, a žáci se do staré budovy nevešli. V roce 1884 nastal tedy pro řevnické školství další zlom. Byla zahájena výuka v nově otevřené obecné škole (č.p. 64). Jednání o zřízení této školy se vedla od roku 1878 a do základního kamene byly vloženy tehdejší mince, některé české noviny a pamětní listina vztahující se k budově. Ve 30. letech minulého století žilo v Řevnicích kolem 3000 obyvatel a kapacita školy opět přestávala stačit. Obec začala jednat o stavbě nové budovy pro měšťanskou školu podle projektu architekta Milana Babušky. Její základní kámen byl položen 23. června 1934 a v prosinci 1935 se ve škole začalo vyučovat. Během historie řevnické školy byly pro její potřeby využívány další budovy – budova fary č.p.20, budova č.p. 64 na náměstí,

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00