Jak na věc


zásah restaurace u holubů praha

Už čtyři stovky výjezdů moravskoslezských hasičů kvůli větru

    Hlášení o neobvyklé události přijalo operační středisko středočeských hasičů v pátek 26. ledna krátce před devátou hodinou, když podle ohlašovatele u hráze Orlické přehrady samovolně sjelo do Vltavy osobní auto.
    V souvislosti s nepříznivou povětrnostní situací jsme během dnešního dne vyjížděli ke třiačtyřiceti událostem. V jednatřiceti případech jsme likvidovali padlé nebo nahnuté stromy, v devíti uvolněnou střešní krytinu, dva poškozené billboardy a jednu utrženou lampu veřejného osvětlení.
    Dne 09.04.2018 od 18:25 hodin zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v ulici Lodžská v pražských Bohnicích. Na pěší lávce přes silnici se objevila prasklina.
    Ojedinělý zásah mají za sebou jednotky Záchranného útvaru HZS ČR, které ve čtvrtek 14. prosince vytahovaly část zřícené lávky z koryta řeky v pražské Tróji.
     V souvislosti se silným větrem, který dorazil do MSK v neděli 10.11.2017 v podvečer, vyjížděli hasiči na území celého kraje k pondělní (dnešní) šesté hodině ranní celkem k 105 událostem. Během dnešního dopoledne - do 11:00 hodin – už mají moravskoslezští hasiči na kontě další více než tři desítky výjezdů, hlavně v okrese Frýdek-Místek (21).


Vánoční stromeček skončil v koruně listnáče

    Dne 04.03.2018 zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici U Královské louky, na břehu Vltavy se dostala ukotvená loď pod hladinu svého ponoru. V 11:34 nasadili hasiči čerpadla na odčerpání vody z vnitřní části lodi, ve spolupráci s místním technikem.
    Hasiči v Pardubickém kraji odstraňovali během úterý 9. ledna následky silného větru. Od 9 hodiny ranní do 22 hodiny večerní zasahovali u 47 událostí v souvislosti s větrem.
     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.11.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do pondělních 16 hodin více než 200x (přesně 206x), především v okrese Frýdek-Místek, a to 115x. Téměř tři desítky výjezdů, především k popadaným stromům, mají hasiči v okresech Nový Jičín a Ostrava-město.


Hasiči odstraňovali vozidlo z železničního přejezdu

    Hasiči v Olomouckém kraji od pondělní šestnácté hodiny (11. prosince 2017, 16:00 hodin) vyjeli kvůli silnému větru , který foukal v našem kraji a místy dosahoval síly vichřice, do úterní dvanácté hodiny (12. prosince 2017, 12:00 hodin) k 111 událostem. Silný vítr foukal po celém kraji kromě Šumperska, kde hasiči nemuseli zasahovat u žádné události. Podle okresů byla situace velmi vyrovnaná: - Prostějovsko (28 událostí) - Olomoucko (26 událostí) - Přerovsko (28 událostí) a - Jesenicko (28 událostí).
    V souvislosti se silným větrem, který dorazil do MSK 10. prosince v podvečer, vyjížděli hasiči na území celého kraje k dnešní šesté hodině ráno celkem k 105 událostem.
    Od dnešní osmé hodiny ráno jsme zaznamenali vyšší počet výjezdů, které mají souvislost se silnějším větrem, před kterým varoval Český hydrometeorologický ústav. Situace do 18. hodiny není ovšem dramatická.
    Na základě žádosti primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové bude nasazena vyprošťovací technika Záchranného útvaru HZS ČR při odstranění Trojské lávky, která se v sobotu 2. prosince zřítila do Vltavy v Praze Tróji.
    Dvě jednotky hasičů Olomouckého kraje se v průběhu posledních hodin zapojily do odstranění hrozícího nebezpečí zatopení části objektů v Mostkovicích. Prozatím z nezjištěných důvodů došlo k poruše na stavidlech rybníku pod hrází a návazně na to k rozlivu na volnou plochu, ale částečně i do hospodářských objektů s hrozícím rozšířením.


Tři hasičské cisterny musel vyprostit traktor, uvízl i vyprošťovací tank

     Ke 24 událostem v souvislosti s podvečerními a večerními bouřkami, které se prohnaly během čtvrtka 3.5.2018 částí Moravskoslezského kraje, museli vyjet zdejší profesionální a dobrovolní hasiči. Šlo hlavně o čerpání vody a bahna, ucpané kanály a 5x spadlé stromy. Tyto události se obešly bez zranění a bez větších škod.
     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.11.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do pondělní půlnoci více než 300x, především v okrese Frýdek-Místek (163). Téměř padesátku výjezdů mají zatím na kontě hasiči v okrese Nový Jičín, přes 30 v Ostravě. Nejklidněji je na Bruntálsku - od nedělního podvečera pouze osm výjezdů kvůli silnému větru.
    Jednotka z Holešovic, která se vracela dne 30.01.2018 po třetí hodině ranní od požáru chaty, uvízla s cisternami do podmáčeného oraniště. (Informovali jsme zde:
    Od pondělního poledne do dnešního rána evidujeme zvýšený počet výjezdů k událostem, které souvisejí se silným větrem v Jihomoravském kraji. Nejčastěji odstraňujeme popadané stromy a zajišťujeme uvolněné střešní krytiny.


V Brně se utrhl svah pod zaparkovanými auty

     Ke dvěma desítkám událostí vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů především z Rýmařova a okolí (okres Bruntál) od sobotního večera 17.3.2018 do nedělního rána 18.3.2018 v souvislosti se silným větrem, který neustává ani v neděli ráno. U každého výjezdu obvykle řešily odstraňování několika stromů.
     Ke čtyřem desítkám událostí vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji od sobotního večera 17.3.2018 do nedělního poledne 18.3.2018 v souvislosti se silným větrem, který pomalu ustává a s tím i počet výjezdů. Dosud se obešly bez zranění i větších materiálních škod.
    Pořádný zápřah s motorovými pilami zažívají hasiči v Libereckém kraji. Kvůli silnému větru spadly na řadu komunikací stromy a za relativně krátký časový úsek (během jedné hodiny) museli hasiči do terénu hned patnáctkrát.
    Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje od zhruba šestnácté hodiny vyjíždějí u událostem spojených s odstraňováním následků silného větru přecházející přes náš kraj. Doposud evidujeme zhruba dvě desítky zásahů k popadaným stromům. Většina událostí je v okrese Olomouc a Přerov, několik událostí evidujeme i na Jesenicku.


Hasiči asistovali Městské policii u propadu stropu protiatomového krytu

    Dne 02.04.2018 v 09:13 hodin asistovali hasiči ze satalické jednotky Městské policii Praha v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě. Na oploceném pozemku došlo k propadu stropu protiatomového krytu. Na služebnu pražských strážníků propad ohlásil muž, který venčil psa. Strop na ploše 4 x 5 metrů se propadl do hloubky asi tří metrů.
     Už více než 500 výjezdů v souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.12.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, mají na kontě zkraje úterního odpoledne 12.12.2017 zdejší profesionální a dobrovolní hasiči (515). Zhruba polovina (267) jich dosud bylo v okrese Frýdek-Místek.
    Do 20. hodiny hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli k třiašedesáti událostem. Nejvíce silný nárazový vítr potrápil hasiče na Břeclavsku. Zasahovali tam u tří desítek událostí. Převážně se jednalo o stromy přes silnici.
     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.12.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do úterního rána 12.12.2017 více než 400x, především v okrese Frýdek-Místek (205). Již 70 výjezdů mají na kontě hasiči v okrese Nový Jičín, kolem čtyřicítky v okresech Ostrava-město, Karviná a Opava. Nejklidněji je na Bruntálsku - od nedělního podvečera do úterního rána pouze 12 výjezdů kvůli silnému větru.


V rodinném domě v Červeném Kostelci se propadl strop sklepa

    Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli na silnici I/14, kde se mezi obcí Spy a Noým Městem nad Metují nacházel prasklý strom nad vozovkou.
    Ke dvěma desítkám událostí, souvisejících se silných větrem, dosud vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji během pondělí 30.4.2018, hlavně v odpoledních hodinách. Jde nejčastěji o padající listnaté a jehličnaté stromy. V Bohumíně zranila padající lípa třináctiletého chlapce, má zřejmě zlomeninu nohy.
    Za posledních 24 hodin jsme zasahovali u 99 událostí, zejména u spadených stromů (51), ale i poškozených střech a billboardů. Jedná se o čtyřnásobek dlouhodobého denního průměru.
    Dne 9. 1. 2018 vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během dne ke 28 událostem, kdy společným jmenovatelem byl silný vítr. Povětšinou se jednalo o stromy popadané na komunikacích, elektrickém vedení a v jednom případě pak strom spadl na osobní automobil.


Hasiče v JmK potrápil silný vítr

    Od dnešního rána jsme řešili následky sesunutého svahu v Brně-Líšni. Zřejmě vlivem vodovodní havárie se uvolnil svah pod zaparkovanými auty na ulici Velatická. Jedno zaparkované vozidlo při tom sjelo dolů, druhé balancovalo na hraně sesuvu.
    Odpolední bouřka a silný vítr lámaly stromy a poškozovaly střechy. Nejvíce práce měli hasiči na Náchodsku a Hradecku. Naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.
    Během posledních hodin vzrostl výrazněji počet výjezdů profesionálních a dobrovolných jednotek v Olomouckém kraji. V tuto chvíli evidujeme na tři desítky událostí technického charakteru v podobě odstraňovaní spadených stromů na komunikacích. V několika případech došlo k poškození elektrického vedení. Prozatím se situace obešla bez výraznějších škod na objektech, jen v jednom případě a to v Kojetíně na ulici Svatopluka Čecha došlo k uvolnění několika plechů na střeše základní školy, hasiči zde provedli provizorní zajištění.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00