Jak na věc


zásah restaurace u holubů praha

V Moravskoslezském kraji padají stromy, jeden zranil chlapce

    Pořádný zápřah s motorovými pilami zažívají hasiči v Libereckém kraji. Kvůli silnému větru spadly na řadu komunikací stromy a za relativně krátký časový úsek (během jedné hodiny) museli hasiči do terénu hned patnáctkrát.
    Hlášení o neobvyklé události přijalo operační středisko středočeských hasičů v pátek 26. ledna krátce před devátou hodinou, když podle ohlašovatele u hráze Orlické přehrady samovolně sjelo do Vltavy osobní auto.
    Od pondělního poledne do dnešního rána evidujeme zvýšený počet výjezdů k událostem, které souvisejí se silným větrem v Jihomoravském kraji. Nejčastěji odstraňujeme popadané stromy a zajišťujeme uvolněné střešní krytiny.
    Dne 09.04.2018 od 18:25 hodin zasahovali hasiči z holešovické a centrální stanice v ulici Lodžská v pražských Bohnicích. Na pěší lávce přes silnici se objevila prasklina.
    Ojedinělý zásah mají za sebou jednotky Záchranného útvaru HZS ČR, které ve čtvrtek 14. prosince vytahovaly část zřícené lávky z koryta řeky v pražské Tróji.


Vítr zaměstnal hasiče v Libereckém kraji

     V souvislosti se silným větrem, který dorazil do MSK v neděli 10.11.2017 v podvečer, vyjížděli hasiči na území celého kraje k pondělní (dnešní) šesté hodině ranní celkem k 105 událostem. Během dnešního dopoledne - do 11:00 hodin – už mají moravskoslezští hasiči na kontě další více než tři desítky výjezdů, hlavně v okrese Frýdek-Místek (21).
     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.11.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do pondělních 16 hodin více než 200x (přesně 206x), především v okrese Frýdek-Místek, a to 115x. Téměř tři desítky výjezdů, především k popadaným stromům, mají hasiči v okresech Nový Jičín a Ostrava-město.
    Od dnešní osmé hodiny ráno jsme zaznamenali vyšší počet výjezdů, které mají souvislost se silnějším větrem, před kterým varoval Český hydrometeorologický ústav. Situace do 18. hodiny není ovšem dramatická.
     Ke dvěma desítkám událostí vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů především z Rýmařova a okolí (okres Bruntál) od sobotního večera 17.3.2018 do nedělního rána 18.3.2018 v souvislosti se silným větrem, který neustává ani v neděli ráno. U každého výjezdu obvykle řešily odstraňování několika stromů.


Moravskoslezští hasiči odklízeli stromy a plechy i nedělní dopoledne

    Ke dvěma desítkám událostí, souvisejících se silných větrem, dosud vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji během pondělí 30.4.2018, hlavně v odpoledních hodinách. Jde nejčastěji o padající listnaté a jehličnaté stromy. V Bohumíně zranila padající lípa třináctiletého chlapce, má zřejmě zlomeninu nohy.
     Ke čtyřem desítkám událostí vyjížděly jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji od sobotního večera 17.3.2018 do nedělního poledne 18.3.2018 v souvislosti se silným větrem, který pomalu ustává a s tím i počet výjezdů. Dosud se obešly bez zranění i větších materiálních škod.
    V souvislosti se silným větrem, který dorazil do MSK 10. prosince v podvečer, vyjížděli hasiči na území celého kraje k dnešní šesté hodině ráno celkem k 105 událostem.
    Od dnešního rána jsme řešili následky sesunutého svahu v Brně-Líšni. Zřejmě vlivem vodovodní havárie se uvolnil svah pod zaparkovanými auty na ulici Velatická. Jedno zaparkované vozidlo při tom sjelo dolů, druhé balancovalo na hraně sesuvu.
    V souvislosti s nepříznivou povětrnostní situací jsme během dnešního dne vyjížděli ke třiačtyřiceti událostem. V jednatřiceti případech jsme likvidovali padlé nebo nahnuté stromy, v devíti uvolněnou střešní krytinu, dva poškozené billboardy a jednu utrženou lampu veřejného osvětlení.


Hasiče v JmK potrápil silný vítr

     Ke 24 událostem v souvislosti s podvečerními a večerními bouřkami, které se prohnaly během čtvrtka 3.5.2018 částí Moravskoslezského kraje, museli vyjet zdejší profesionální a dobrovolní hasiči. Šlo hlavně o čerpání vody a bahna, ucpané kanály a 5x spadlé stromy. Tyto události se obešly bez zranění a bez větších škod.
    Dne 9. 1. 2018 vyjížděli hasiči v Libereckém kraji během dne ke 28 událostem, kdy společným jmenovatelem byl silný vítr. Povětšinou se jednalo o stromy popadané na komunikacích, elektrickém vedení a v jednom případě pak strom spadl na osobní automobil.
     Už více než 500 výjezdů v souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.12.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, mají na kontě zkraje úterního odpoledne 12.12.2017 zdejší profesionální a dobrovolní hasiči (515). Zhruba polovina (267) jich dosud bylo v okrese Frýdek-Místek.
    Na základě žádosti primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové bude nasazena vyprošťovací technika Záchranného útvaru HZS ČR při odstranění Trojské lávky, která se v sobotu 2. prosince zřítila do Vltavy v Praze Tróji.
    Do 20. hodiny hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli k třiašedesáti událostem. Nejvíce silný nárazový vítr potrápil hasiče na Břeclavsku. Zasahovali tam u tří desítek událostí. Převážně se jednalo o stromy přes silnici.


Velkokapacitní povodňové čerpadlo HFS SOMATI opět v ostrém zásahu – Mostkovice.

    Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje od zhruba šestnácté hodiny vyjíždějí u událostem spojených s odstraňováním následků silného větru přecházející přes náš kraj. Doposud evidujeme zhruba dvě desítky zásahů k popadaným stromům. Většina událostí je v okrese Olomouc a Přerov, několik událostí evidujeme i na Jesenicku.
    Hasiči v Olomouckém kraji od pondělní šestnácté hodiny (11. prosince 2017, 16:00 hodin) vyjeli kvůli silnému větru , který foukal v našem kraji a místy dosahoval síly vichřice, do úterní dvanácté hodiny (12. prosince 2017, 12:00 hodin) k 111 událostem. Silný vítr foukal po celém kraji kromě Šumperska, kde hasiči nemuseli zasahovat u žádné události. Podle okresů byla situace velmi vyrovnaná: - Prostějovsko (28 událostí) - Olomoucko (26 událostí) - Přerovsko (28 událostí) a - Jesenicko (28 událostí).
     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.12.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do úterního rána 12.12.2017 více než 400x, především v okrese Frýdek-Místek (205). Již 70 výjezdů mají na kontě hasiči v okrese Nový Jičín, kolem čtyřicítky v okresech Ostrava-město, Karviná a Opava. Nejklidněji je na Bruntálsku - od nedělního podvečera do úterního rána pouze 12 výjezdů kvůli silnému větru.


V Brně se utrhl svah pod zaparkovanými auty

    Jednotka z Holešovic, která se vracela dne 30.01.2018 po třetí hodině ranní od požáru chaty, uvízla s cisternami do podmáčeného oraniště. (Informovali jsme zde:
    Odpolední bouřka a silný vítr lámaly stromy a poškozovaly střechy. Nejvíce práce měli hasiči na Náchodsku a Hradecku. Naštěstí se všechny případy obešly bez zranění.
    Za posledních 24 hodin jsme zasahovali u 99 událostí, zejména u spadených stromů (51), ale i poškozených střech a billboardů. Jedná se o čtyřnásobek dlouhodobého denního průměru.
    Během posledních hodin vzrostl výrazněji počet výjezdů profesionálních a dobrovolných jednotek v Olomouckém kraji. V tuto chvíli evidujeme na tři desítky událostí technického charakteru v podobě odstraňovaní spadených stromů na komunikacích. V několika případech došlo k poškození elektrického vedení. Prozatím se situace obešla bez výraznějších škod na objektech, jen v jednom případě a to v Kojetíně na ulici Svatopluka Čecha došlo k uvolnění několika plechů na střeše základní školy, hasiči zde provedli provizorní zajištění.


Přes Olomoucký kraj přecházel silný vítr dosahující místy vichřice

    Dne 04.03.2018 zasahovaly jednotky pražských hasičů v ulici U Královské louky, na břehu Vltavy se dostala ukotvená loď pod hladinu svého ponoru. V 11:34 nasadili hasiči čerpadla na odčerpání vody z vnitřní části lodi, ve spolupráci s místním technikem.
    Hasiči v Pardubickém kraji odstraňovali během úterý 9. ledna následky silného větru. Od 9 hodiny ranní do 22 hodiny večerní zasahovali u 47 událostí v souvislosti s větrem.
    Dvě jednotky hasičů Olomouckého kraje se v průběhu posledních hodin zapojily do odstranění hrozícího nebezpečí zatopení části objektů v Mostkovicích. Prozatím z nezjištěných důvodů došlo k poruše na stavidlech rybníku pod hrází a návazně na to k rozlivu na volnou plochu, ale částečně i do hospodářských objektů s hrozícím rozšířením.
    Dne 02.04.2018 v 09:13 hodin asistovali hasiči ze satalické jednotky Městské policii Praha v ulici Bratří Venclíků na Černém Mostě. Na oploceném pozemku došlo k propadu stropu protiatomového krytu. Na služebnu pražských strážníků propad ohlásil muž, který venčil psa. Strop na ploše 4 x 5 metrů se propadl do hloubky asi tří metrů.


Už přes tři stovky výjezdů moravskoslezských hasičů kvůli větru

     V souvislosti se silným větrem, který od nedělního podvečera 10.11.2017 dosud obtěžuje Moravskoslezský kraj, vyjížděli zdejší profesionální a dobrovolní hasiči do pondělní půlnoci více než 300x, především v okrese Frýdek-Místek (163). Téměř padesátku výjezdů mají zatím na kontě hasiči v okrese Nový Jičín, přes 30 v Ostravě. Nejklidněji je na Bruntálsku - od nedělního podvečera pouze osm výjezdů kvůli silnému větru.
    Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli na silnici I/14, kde se mezi obcí Spy a Noým Městem nad Metují nacházel prasklý strom nad vozovkou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00