Jak na věc


záchranná stanice soos u františkových lázní

Stránka nebyla nalezena (chybové hlášení HTTP 404)

    Operátor zdravotnického operačního střediska vyhodnotí výzvu a podle závažnosti zdravotního stavu pacienta nebo závažnosti poranění rozhodne o nasazení vrtulníku. Od obdržení výzvy se vzlet uskuteční v průběhu dvou až tří minut. Posádka vrtulníku je v trvalém radiovém spojení s operačním střediskem a službami řízení letového provozu. Akční rádius vrtulníku je od střediska 70 km, ale většina primárních zásahů se uskutečňuje do vzdálenosti 30 - 40 km od základny.
    Letiště Plzně-Líně je také jednou ze základen Letecké pátrací a záchranné služby SAR (Search and rescue) vzdušných sil AČR, kterou zajišťuje Ministerstvo dopravy a spojů ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Ministerstvem vnitra. Bližší informace lze nalézt např. na odkaze www.vrtulnik.cz/lzs/lzsplzen.htm
    Je nám líto, ale vámi požadovaná stránka se u nás nenachází. Pravděpodobně byla odstraněna, přemístěna nebo přejmenována, případně byl nesprávně zadán odkaz.
    Letecká záchranná služba v Plzeňském kraji je v současné době provozována Armádou České republiky (vojenský útvar 4128 Líně) a používá v současné době vrtulník W-3 A Sokol. Zdravotnická část posádky ve vrtulníku je vždy minimálně dvoučlenná ve složení lékař a záchranář, který má odbornou kvalifikaci alespoň středního zdravotnického pracovníka. Vedoucím celé skupiny letecké (vrtulníkové) záchranné služby je lékař, který je však při provádění letové činnosti a zajištění bezpečnosti při provozu vrtulníku vázán rozhodnutími pilota.


ESHOP DARKY4U.CZ - NAKUPUJTE PŘÍMO U VÝROBCE.

    Veškeré požadavky občanů a zdravotnických zařízení na použití vrtulníku jsou směrovány jednotným tísňovým číslem na linku 155 na zdravotnické operační středisko záchranné služby Plzeňského kraje.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00