Jak na věc


vzp cena vakcíny proti klíšťové encefalitidě

Očkování proti klíšťové encefalitidě | Medicína | Trendy zdraví

    Znamená to, že druhá dávka následuje už 14 dní po dávce první. Přibližně za 2 týdny od této chvíle dosáhne organismus dostatečné imunity. Tělo si během těchto 4 týdnů postupně vytváří protilátky proti klíšťové encefalitidě. Do této doby je zapotřebí se před klíšťaty chránit, jako kdybyste očkováni nebyli. Třetí dávku je třeba aplikovat 5 až 12 měsíců po druhé. Po 3 letech od třetí dávky přijdete k lékaři na 1. přeočkování (jednou dávkou). Další přeočkování následují v 3 – 5letých intervalech od prvního přeočkování.
    Většinou máme zafixováno v hlavě, že očkování proti klíšťové encefalitidě musí probíhat v chladném období, kdy klíšťata nejsou aktivní. Je samozřejmě lepší, aby vakcinace byla dokončena ještě před začátkem sezóny výskytu klíšťat. Pro ty, kteří se však nestihli očkovat v chladných měsících roku, však existuje řešení – schéma pro letní měsíce, tzv. zrychlené.
    Klíšťová encefalitida je onemocnění, u kterého lékaři dokáží léčit příznaky, nikoliv však její původ. Očkování (vakcinace) je již přes 20 let účinnou ochranou proti této nemoci. Vzhledem k vysokému výskytu infikovaných klíšťat na území ČR je očkování proti klíšťové encefalitidě vhodné pro dospělé i děti, kteří žijí nebo cestují na území ČR.


Další články v rubrice Medicína:

    Standardní očkovací schéma, které se doporučuje používat v chladných měsících, kdy klíšťata ještě nejsou aktivní, se skládá z 3 základních dávek. První dávku Vám lékař aplikuje v den 0, druhou za 1 až 3 měsíce po první dávce. Na třetí injekci přijdete 5 až 12 měsíců po druhé dávce. Po 3 letech od třetí dávky přijdete k lékaři na 1. přeočkování (jednou dávkou). Další přeočkování Vás čekají v 3 až 5letých intervalech od prvního přeočkování. Kratší 3leté intervaly jsou pro osoby starší 60 let a pro jedince s oslabenou imunitou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00