Jak na věc


vyvolat fotografie

Kdy se u psa NESMÍ vyvolat zvracení?

    Peroxid vodíku je chemická látka, která se nachází v těle všech savců, ale záhy je redukována na kyslík a vodu. Můžete se setkat i s triviálním názvem (synonymem) kysličník. Je to silné oxidačně-redukční činidlo, které se používá jako dezinfekce. Na žaludek má dráždivé účinky, čímž u psa vyvolá zvracení. U psa v ideálním případě vyvolá zvracení do 10 minut. Pokud se u psa do 15ti minut zvracení neprojeví, podejte shodnou dávku kysličníku znovu. Potřetí peroxid nepodávejte, bezprostředně pro psa vyhledejte veterinární péči.
    Veterinární lékař může vyvolat zvracení speciálními léky. U psů se obvykle používá apamorfin, který není volně dostání, pouze na předpis.
    Pokud si nejste 100% jisti, že je vyvolat zvracení u Vašeho (či jiného) psa na místě, nedělejte to, konzultujte nastalou situaci s veterinářem, a to alespoň telefonicky.
    Než psovi vyvoláte zvracení (tipy jsou na konci tohoto článku) bedlivě si přečtěte celý článek, protože v určitých případech můžete zvracením zdravotní stav psa katastroficky zhoršit.
    Po podání látky vyvolávající zvracení uveďte psa do pohybu, což zrychlí její účinky.


Vzali psa na epickou výpravu, aby dokázali, že psi jsou nejlepší parťáci na cestách

    Váš pes pozřel toxickou látku? Anebo snědl odpadek, shnilé maso nebo jinou potravinu, která mola být pro jeho organismus toxická? Nabízí se vyvolat zvracení a co nejrychleji dostat nebezpečné látky z těla psa ven. Ale pozor, v některých případech psovi vyvoláním zvracení ještě více přitížíte! Nejste si jisti, co přesně Váš pes pozřel? Myslíte si, že ho pozřené látky v jeho žaludku ohrožují na životě? Bezprostředně zavolejte veterináři o radu, neznáte číslo? Z linky 156, popř. 112 by Vás měli přepojit k Vám nejbližší veterinární ordinaci či k vet. klinice.
    Existuje více možností, jak u psa vyvolat zvracení, ovšem jedinou účinnou látkou, kterou má většina domácností po ruce, je peroxid vodíku. Nepoužívejte koncentrovaný peroxid vodíku! Většinou se podává 3% roztok peroxidu vodíku (lze použít maximálně 5% roztok této chemikálie). Výpočet dávky je jednoduchý, na 1 kilogram psa 1 ml 3% peroxidu vodíku (jedna čajová lžička zodpovídá cca 5 ml). Což v praxi znamená, že jedna čajová lžička zodpovídá 5 kg psa. Peroxid vodíku pes nebude chtít pozřít, je vhodné k dávce přidat med. Pokud nemáte med po ruce, můžete zkusit nekoncentrovaný peroxid vodíku smíchat např. se zmrzlinou.


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Stalo se to snad každému chovateli, vidíte psa v dáli, jak něco žvýká či hltá. Jestliže zareagujete rychle, můžete věc identifikovat, případně ji psovi vzít. Ale co dělat, když pes pozře látku, která byla potencionálně toxická? Vyvolat zvracení? Ne automaticky. Pokud nevíte, co Váš pes pozřel, ihned se spojte s Vaším veterinářem. Dále uvádím v bodech, kdy byste u psa neměli vyvolat zvracení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00