Jak na věc


vysočina aréna

Informace o sjezdovkách na Vysočině

    Celodenní výukové kurzy na kolečkových lyžích v Novém Městě na Moravě jsou určeny jak úplným začátečníkům (400 metrů dlouhé rovinaté kolo na stadionu) tak mírně pokročilým i zdatným lyžařům (2,5 km dlouhý okruh plný kopců a sjezdů). Během celodenního tréninku se seznámíme s technikou jízdy na „kolečkáčích“ v obou běžeckých technikách (klasika a skate), více se však budeme věnovat technice bruslení. Všemožně se snažíme, aby Vám den strávený s námi přinesl co možná největší pokrok. Počet trenérů přizpůsobujeme počtu účastníků tak, aby jeden trenér pečoval maximálně o šest klientů pokud možno na podobné úrovni pokročilosti. Do výuky vkládáme vlastní mnohaleté zkušenosti i metodická pravidla Svazu lyžařů.
    V létě kolečková dráha s přímou návazností na střelnici s trestným kolem a asfaltový stadion nabízí perfektní podmínky pro trénink na kolečkových lyžích, jak pro lyžování, tak pro biatlon. Oválný okruh na stadionu měří 415m a bývá využívaný pro rychlobruslařské tréninky. Kolečková dráha nabízí 5 okruhů různé délky od 1,1 km až po nejdelší 2,2 km dlouhý okruh. Celková délka okruhů je 8,5 km s různou obtížností. Více v sekci OKRUHY PRO KOLEČKOVÉ LYŽE.
    990,- Kč/osoba (v ceně je péče instruktora a zapůjčení potřebného vybavení). Cena kurzu bez zapůjčení potřebného vybavení je 800 Kč. Platba převodem na účet či na místě v hotovosti.
    Michal Novák z Dukly Liberec po pátečním vítězství ve sprintu nenašel na mistrovství republiky ve Vysočina Aréně přemožitele ani v závodě klasickou technikou na 10 kilometrů. V běhu žen na poloviční trati naopak musela nová mistryně Petra Hynčicová z Dukly Liberec o prvenství tvrdě bojovat s Kateřinou Razýmovou z Plzně.


Program MČR v běhu na lyžích - neděle

    V zimě podle aktuálních sněhových a klimatických podmínek je připravena série lyžařských okruhů. Celý areál a okruhy jsou protkány sítí umožňující zasněžování technickým sněhem. V případě perfektních sněhových podmínek je přímá návaznost na zimní turistické trasy v regionu lyžařské Novoměstsko, které bývají strojově upravovány. Více o lyžařských okruzích v sekci OKRUHY PRO LYŽOVÁNÍ.
    Přímý vjezd automobilem do prostoru stadionu je zakázaný a tato místa jsou označeny dopravními značkami – hrozí ohrožení sportovců při probíhajících trénincích. Dodržujte značení v areálu a parkování pouze na určených místech pro parkování. Policie Nové Město na Moravě bude pravidelně kontrolovat dodržování dopravního značení a parkování v areálu.
    Sraz účastníků ve Vysočina aréně v 9:30 hodin. Následuje seznámení se s technikou a základní teoretická průprava. Na vhodných úsecích se věnujeme procvičování správné techniky skluzu, držení těla. Seznámíme se a procvičíme různé způsoby odrazu i odpichu, jízdy do kopce i z kopce. Dodržujeme přestávky na odpočinek a jídlo. Ukončení výuky kolem 16:30.


Program MČR v běhu na lyžích - sobota

    V těsné blízkosti se nachází jedno z nejmodernějších sportovních středisek na světě - Vysočina Aréna. Velký sportovní areál pro běh na lyžích, biatlon, závody bikerů... V areálu se pořádají světové poháry na lyžích i kolech a proběhlo zde mistrovství světa v biatlonu. U areálu jsou další sportoviště, např. tenisové kurty a minigolf. Profesionálně udržované závodní tratě pro lyžaře bývají podle rozvrhu přístupné i veřejnosti. Trať pro světový pohár bikerů si mohou návštěvníci prohlédnout a okusit celoročně, několik tras o různé obtížnosti je určeno pro širokou veřejnost, od zkušených bikerů po rodiny s dětmi.
    Součástí Vysočina arény je Test Centrum. V zimě funguje lyžařské Test centrum, které bude otevřeno ve dnech hodin pro veřejnost. Můžete otestovat lyže, vázání a další vybavení. V Test Centru si rovněž můžete zakoupit čaj a další občerstvení. V letním období Test Centrum funguje pro bikery, nabízí servis a půjčovnu kol, nově i in-line brusle. Více informací přímo na webu věnovanému CYKLO ARÉNĚ VYSOČINA.
    Rekreační chatový areál LADEX se nachází v oblasti Zahradníkův kout a je vzdálen od vlakového a autobusového nádraží v Novém Městě na Moravě cca 2,8 km. Při dopravě motorovým vozidlem příjezd do Nového Města na Moravě, pokračovat do oblasti Zahradníkův kout, za malým viaduktem NE na koupaliště, ale stále rovně kolem dětského tábora, lesní cestou dle směrovek LADEX. Cesta je celoročně udržována. Parkování v areálu je bezplatné.


Vysočina na webkamerách hotelu Podlesí

    Vysočina aréna je určena především k pořádání sportovních akcí a svým rozložením umožňuje provozování celoročních tréninků pro sporty běžecké lyžování a biatlon. Okolí Vysočina arény je protkáno sítí singletracků pro horská kola.
    Rekreační chatový areál LADEX se nachází v blízkosti Nového Městě na Moravě, v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, které jsou východní součástí rozsáhlé Českomoravské vrchoviny, v nadmořské výšce cca 700 metrů, v centru běžeckých a turistických tras. Je to ideální místo pro letní i zimní dovolenou. Chaty jsou situované s důrazem na soukromí a vzhledem ke klidné lokalitě je pobyt vhodný i pro rodiny s dětmi. Blízké přírodní koupaliště s pláží a podmínky pro pěší turistiku, houbaření, krásné výlety na zajímavá místa umožňuje příjemnou letní dovolenou.
    Pro fanoušky běhání jsme pro vás v okolí Vysočina arény připravili značené běžecké traily v délkách od 2 km do 13 km. Start je "U Buku", kam vás dovede značená stezka přímo z arény. Více v sekci OKRUHY OCHOZOU.
    V letním období je vstup na asfaltovou dráhu z prostoru od buňkoviště vedle krajní tribuny D. Při vstupu sledujte aktuální informace na informačních tabulích, které jsou u vstupu na stadion, včetně rozpisu využívání areálu.


Recenze termosek: Esbit 1l versus GSI Glacier Stainless Vacuum Bottle 1l

    V článku najdete detailní program závěrečného dne Mistrovství České republiky v běhu na lyžích, kdy jsou na programu závody s hromadným startem volně, včetně aktuálních odkazů na startovní listiny.
    Pro parkování používejte vyhrazená parkoviště po levé a pravé straně hned po příjezdu do areálu. Tato parkoviště můžete využívat jak pro návštěvu areálu, využívání test centra, nebo po příjezdu na tréninky. Stejně tak je možné částečné využití plochy parkoviště u hotelu SKI, kde je však potřeba neparkovat na označených místech v blízkosti hotelu SKI, která jsou vyhrazena pro návštěvníky hotelu.


Poslední tituly rozdány! Rypl a Nováková mistry republiky na distanci volně

    Každoročně Vysočina aréna hostí významné světové sportovní akce, jako jsou např.: Světový pohár v biatlonu, Světový pohár v lyžování a Světový pohár na horských kolech. Mezi nejvýznamnější pořádané akce jsou Mistrovství světa v biatlonu z roku 2013 a Mistrovství světa na horských kolech z roku 2016. Mimo závody takového formátu se ve Vysočina aréně pořádají i velké republikové závody jako je Kolo pro život, stopa pro život. České poháry v biatlonu i lyžování, závody v zimním orientačním běhu, mistrovství České republiky v biatlonu i lyžování. Mezi menší mezinárodní akce bývají pak biatlonové závody evropského poháru IBU, Slavic Cup v lyžování, Mistrovství Evropy v biatlonu, Mistrovství Evropy v canicrossu a jiné.
    Dvaadvacetiletý Michal Novák z Dukly Liberec získal na novoměstských tratích titul mistra republiky ve sprintu. Svou suverenitu potvrdil nejrychlejším časem v kvalifikaci a úspěch zopakoval i ve finále. V závodě žen obhájila loňský titul Tereza Beranová.
    V článku najdete detailní program zítřejších závodů s intervalovým startem klasicky Mistrovství České republiky v běhu na lyžích včetně aktuálních odkazů na startovní listiny.
    Mrzne až praští! Tak tohle si ještě nějakou chvíli neřekneme, ale štěstí přeje připraveným, a tak se podíváme na takový osobní test termosek, které nám pomohou se na to připravit a které naleznete jak u nás v kamenné prodejně, tak v e-shopu.


Novák potvrdil ve sprintu roli favorita, Beranová obhájila titul

    Rekreační chatový areál LADEX tvoří samostatné chaty. Rozmístění chat umožňuje dosažení určitého soukromí hostů, ubytování tedy není cíleno pro skupinové pobyty (v areálu není společenská místnost). Všechny chaty jsou plně vybaveny kuchyňkami (chladnička, varné konvice, nádobí na vaření, stolování, grilování), lůžkovinami, mají vlastní venkovní posezení, úschovnu kol. Chaty se od sebe liší počtem obytných místností a úrovní vybavení. Větší chaty umožňují pohodlné celoroční využití (ekonomické vytápění AKU kamny). Bližší podrobný popis je uveden u jednotlivých chat níže. Ubytování je možné za poplatek i s malými domácími zvířaty.
    Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu uzavřela distance volně s hromadným startem. Poslední tituly tak v Novém Městě na Moravě vybojovali Miroslav Rypl a Petra Nováková.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00