Jak na věc


vyrovnání podlahy

Podlahové zásuvky - praktické a elegantní

     Pod každou podlahovou krytinou musí být odpovídající podklad. Naší technici se často setkávají s velkými problémy, co se týče nerovnosti, či nevhodnosti podkladu pro danou podlahovou krytinu. Máme mnoho zkušeností s vyrovnáváním podkladů, a používáme velmi kvalitní materiály, jelikož v naší nabídce je široká škála samonivelačních stěrek. Také provádíme pokládku dřevotřískových desek, ale také zhotovení dřevěného roštu, OSB desky a GSB desky impregnované
    Separační vrsvu je nutné dělat tam, kde není možné použít penetraci a podklad je savý. Separační vrstva je také sázka na jistotu - narozdíl od penetrace víme, že folie bude fungovat a vodu zadrží. Také se nemusí provádět sanace povrchu, resp prasklin stávající betonové podlahy.
    To zda je penetrační nátěr funkční si vyzkoušíte jednoduše - na podlahu vylejte vodu. Betonová podlaha se nesmí ztmavit - to by značilo že betonová podlaha "saje" vodu.
    Pokud není třeba dohnat výšku ale je nutné opravdu jen srovnání podlahy, anhydritová podlaha se aplikujeme v minimálních výškách, které ještě umožňují správné technologické zpracování. Pokud to stav betonové podlahy umožňuje, je možné ji napenetrovat a provést pokládku anhydritu v tloušťce minimálně 30 mm. bodově pak i 25 mm. Pokud je stávají povrch betonové podlahy nevhodný pro provedení penetrace, musí se provést separační vrstva. V takovém případě je nutné počítat s minimální výškou anhydritové podlahy alespoň 35 mm.


Nivelování a broušení betonové podlahy

    Pokud jsou na podlaze nějaké instalace, je nutné je k podlaze přikotvit. A pokud už tam musí být, ideálně po krajích. Je nutné počítat s tím, že v místech, kde není dodržena minimální potřebná výška, nemusí být dodržena rovinnost.
    Na internetu je druhý nejhledanější výraz z oblasti betonových podlah "vyrovnání betonové podlahy". Je to způsobeno hlavně tím, že zákazník se často nechá zlákat nízkou cenou betonové podlahy, kterou ani odborně většinou nelze nazývat betonovou a nebo se rozhodne provést betonáž podlahy sám.
    V litém potěru na bázi anhydritu je písek frakce 4-8 mm. To znemožňuje používat anhydritovou podlahu (anhydritový potěr) jako vyrovnávací stěrku. Pro vyrovnávání nerovných podlah se vyrábějí výhradně speciální nivelační stěrky - určeny jak pro vyrovnání tak zpevnění povrchu.
    Opravdu kvalitně vyrovnat betonovou podlahu umí jen málo kdo. Není to jen o tom na podlahu vylít nivelační hmotu a koukat se na to, jak se sama rozlévá. Nedostatek kvalifikovaných řemeslníků tak zvyšuje cenu práce.


Jak vyrovnat betonovou podlahu anhydritem?

    Velmi často se na nás obracíte s problémem nerovné betonové podlahy, kterou je potřeba vyrovnat. A to se netýká jen starších staveb, ale i některých novostaveb, kde byli provedeny betonové podlahy neodborně a jsou křivé. Anhydritové lité podlahy je možné v určitých případech použít pro vyrovnání křivé betonové podlahy, ale vyžaduje to odborné zkušenosti a pečlivost.
    Nabízíme profesionální podlahářské služby s působností po celé ČRpodlahářské služby s vysokou kvalitou prováděné práce materiály od renomovaných firem za přijatelné ceny,
    Při aplikování anhydritové podlahy musí být anhydrit pokládán systematicky - nesmí dojít k uzavření vzduchu pod separační vrsvou! Pokud se tak stane a neřeší se to, anhydritová podlaha může být v takové místě zeslabena.
    Pokud je povrch betonové podlahy hrubý a hrozilo by proděravění separační vrstvy, pomůže silnější fólie anebo řešení které používáme my - aplikace více vrstev. Většinou stačí aplikovat dvě vrstvy.


Vyrovnání betonové podlahy s napenetrovaným povrchem

    Tuto možnost je možné použít jen v případě vhodného povrchu. Pokud se v betonové podlaze vyskytují praskliny, je nutné je zasanovat vhodným způsobem tak, aby skrz ně nemohla anhydritová podlaha přijít o vodu. Penetrace musí být provedena kvalitně, musí zabránit tomu, aby se voda z anhydritové podlahy vsákla do stávající betonové podlahy. Na zýkladě zkušeností doporučujeme provádět tři nátěry. Penetraci rozhodně neředíme ničím jiným než vodou!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00