Jak na věc


vypracovaná pedagogická diagnostika v mš

Voda z turnovských pramenů je aktuálně pitná

    Byla již předložena vypracovaná studie na znovuoživení prostoru Zlatnické pasáže v Turnově a jeho využití pro zřízení zlatnických dílen a galerie. Zároveň ze strany zadavatele vznikl požadavek na řešení parkování kol zaměstnanců městského úřadu.
    Tyto stránky byly vytvořeny, aby pomáhaly všem studentům a lidem, kteří se chtějí dozvědět něco nového. Databáze by měla sloužit především pro studenty a měla by být schopná všem studentům pomoci se školou. Na tyto stránky může kdokoliv z Vás přispět přidáním vlastního souboru, ať už se jedná o referát, maturitní téma, slohovku nebo seminární práci. Když už jste se s tím jednou dělali, pochlubte se ostatním a zkusme si pomáhat. K nahrání můžete využít našeho formuláře nebo emailu soubory@zaskolak.cz Co zde v budoucnu najdeme, záleží možná právě jenom na Vás!
    Galerie má být srdcem celého projektu. Ostatní prostory jsou řešeny jako jednotlivé dílny, které je možno samostatně pronajmout. V části určené pro galerii se nachází pohotovostní, bezbarierová toaleta. Pro ostatní prostory jsou určené společné toalety, které jsou přístupné z exteriéru.


Krátké zprávy z regionu Semilska

     Taneční šampionát v disciplínách WADF se vrací do Jablonce Gastroden představil šikovnost mladých kuchařů i kadeřnic Záchrana ze stěny Matterhornu oceněna Zlatým záchranářským křížem Pět stovek závodníků na startu 12. ročníku ABB Cupu Amfora se při exhibici utká 16. června s FK Železný Brod
     31.05.: Fanoušky koní láká do Lomnice 15. ročník krajského dne 30.05.: Memoriál Ludvíka Daňka tentokrát skrápěl déšť 01.06.: Přehled fotbalových výsledků 12. jarního kola


Mostek u Trkače na svahu Sněžky je opět otevřen

    Veřejný prostor, který se zde nově otevře bude podléhat dvěma režimům fungování. Přední část průchodu vedoucího do pasáže musí z důvodu, že jsou zde situovány úřední desky, zůstat přístupná veřejnosti 24 hodin denně. Zadní část bude veřejnosti otevřena dle stanoveného provozního řádu (jako je to například u průchodu u Františkánské zahrady). Veřejný prostor bude nově předlážděn a profilován tak, aby byl možný bezbariérový vstup do dílen. Nová dlažba bude zároveň atrakčním prvkem znovu otevřeného prostoru a bude svou texturu propisovat až před průchod v ulici Antonína Dvořáka. Důležitým prvkem je řešení osvětlení stávajícího průchodu, tak aby zval návštěvníky do pasáže. Za ústřední bod pasáže je studií vytipován rohový objekt (v případě zprůchodnění pasáže viditelný z obou směrů). Z toho důvodu zde situována veřejná funkce galerie.
    Dne 2.11.2011 proběhla v ZŠ Moravské Budějovice veřejnosprávní kontrola na místě č. 91/11ORR grantového projektu. místě. Kontrolu provedli projektový a finanční manažer projektu. Protokol o výsledku kontroly je ke stažení zde.
    Z hlediska urbanistického je zásadní otázkou, zda bude pasáž průchozí či nikoliv (stávající stav). V rámci studie jsou prezentovány obě varianty vzhledem k tomu, že průchozí variantu lze realizovat pouze v případě dohody s majitelem sousedícího pozemku p.č.57/2, kú Turnov. Průchozí varianta je zpracovatelem považována za hodnotnější. Z hlediska architektonického studie ctí stávající členění hmot. Pouze je očišťuje od nepůvodních prvků (lávka zasahující do klenby průchodu, dřevěná výloha u rohového prostoru) a mění charakter okenních výplní, tak aby lépe korespondovaly s nově umístěnou galerijní funkcí. Předpokládá se navýšení galerijní číst objektu o 1 m výšky.


Přihláš si odběr novinek emailem

    Dřevěný mostek u Trkače v Rudné rokli na jihozápadním svahu Sněžky, který nevydržel nápor sněhu a prolomil se, je opět opraven. Pomoc s opravou nabídlo Správě KRNAP město Pec pod Sněžkou a ve čtvrtek 23. května byly oba prasklé nosníky vyměněny. Mostek je tedy opraven a modrá turistická stezka směr Sněžka opět otevřená.
    Objemově se jedná o stávající hmoty několika přiléhajících objektů. Předmětem zadání je i prostor průchodu do pasáže a případně řešení zprůchodnění pasáže. V současné době jsou objekty využívány jen částečně, a to jako prostor pro skladování nalezených předmětů, pro parkování kol a místo pro parkování nádob na odpad.
    Poslední laboratorní rozbory vody z pramenů pod Valdštejnem a Boží vody byly provedeny dne 22. května 2019. Výsledky rozboru pramene Boží vody i pramene pod Valdštejnem vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda z obou turnovských pramenů je tedy pitná.
     © 2010-2018 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.


Už je vypracována studie na rekonstrukci pasáže turnovské radnice

     Historická část turnovské radnice už má nová okna Street art vznikl v turnovském podchodu Plechové garáže mizí z turnovského sídliště Přepeřská V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory FOTO: V Turnově finišuje oprava nádražní budovy
     --všechny obce regionu-- Pojizeří Jilemnice ...Vrchlabí ...Hostinné ...Benecko ...Horka u Staré Paky ...Horní Branná ...Kruh ...Martinice ...Mříčná ...Poniklá ...Roztoky u Jilemnice ...Studenec ...Háje nad Jizerou ...Víchová nad Jizerou ...Vítkovice Semily ...Benešov u Semil ...Bozkov ...Chuchelna ...Záhoří ...Jesenný ...Příkrý ...Slaná ...Vysoké nad Jizerou ...Železný Brod Turnov ...Český ráj ...Přepeře ...Radvánovice ...Líšný ...Malá Skála ...Dolánky ...Hrubá Skála ...Jenišovice ...Kacanovy ...Karlovice - Sedmihorky ...Mírová pod Kozákovem ...Pěnčín u Turnova ...Příšovice ...Rovensko pod Troskami ...Svijany ...Sychrov ...Tatobity ...Všeň ...Vyskeř Lomnice nad Popelkou ...Bělá ...Kundratice ...Košťálov ...Libštát ...Nová Ves nad Popelkou ...Stružinec Rokytnice nad Jizerou ...Jablonec nad Jizerou ...Paseky nad Jizerou Harrachov Krkonoše Liberecký kraj

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00