Jak na věc


vrtulník na ovládání

Chladič hlavních motorů - Blade CX/2

    Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.
    Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.
    Malý vrtulník Schweizer H269, byl vyvinut v roce 1956 firmou Hughes jako výcvikový stroj pro potřeby amerického letectva. Sériová výroba typu 269 probíhala v letech 1961 – 1983 a během této doby sjelo z výrobní linky na 2.800 kusů tohoto vrtulníku.


LiPol 3.7V 150mAh 25C - Blade MCX/MSR

    Maximální počet osob na palubě vrtulníku Hughes H269 jsou dva lidé. Při tomto zatížení je vrtulník schopen doletět až do vzdálenosti 233 kilometrů, při běžné cestovní rychlosti 120 km/h. Maximální rychlost stroje je 145 km/h. Hlavním poznávacím znamením vrtulníku Hughes H269 je jeho hlavní rotor, který je tvořen trojlistou vrtulí, což nebývá u ultralehkých vrtulníků zvykem. Zadní manévrovací rotor má tradičně dvoulistou vrtuli. Podvozek vrtulníku je vybaven tlumiči, které oceníte především při tvrdším přistání, a také speciální protiskluzovou úpravou. Schweizer 269 zcela postrádá jakékoliv hydraulické systémy, takže všechny ovládací letové prvky jsou přímo napojeny na řídící páku v kokpitu stroje.
    Rádi byste si užili zážitek vyhlídkového letu společně se svoji rodinou nebo blízkými přáteli? V tom případě Vám nabízíme vyhlídkové lety v letadle určeném až pro 5 pasažérů a jednoho pilota. Vyhlídkový let se tak stane jedinečnou vzpomínkou nejen pro Vás, ale i Vaše blízké.
    Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.
    Pozn. Kompletní ceník najdete přímo v objednávce a ceny jsou stanoveny za celý vrtulník vč. veškerých poplatků a pilota. Vyhlídkové lety vrtulníkem a pilotem vrtulníku na zkoušku provozujeme celoročně s ohledem na počasí..
    Vyzkoušejte si jak se létá vrtulníkem a staňte se pilotem vrtulníku na zkoušku americké výroby Robinson R22 nebo vrtulníkem Robinson R44 s odletem přímo Brna, Olomouce, Mladé Boleslavi, Roudnice nad Labem nebo Hradce Králové.


RC vrtulník Blade 130 SAFE RTF Mód 2

    V roce 1983 byla společnost Hughes zakoupena konkurenční firmou Schweizer, která pokračovala ve výrobě tohoto stroje pod novým označením Schweizer 300. Současný následovník typu 269 nese jméno Sikorsky S-300. I když byla výroba vrtulníku Hughes H269 ukončena již v roce 1983 stále se jedná o jeden z nejlepších typů ultralehkých vrtulníků určených pro výcvik začínajících pilotů. O kvalitách stoje svědčí i fakt, že tento typ vrtulníku drží primát jako nejdéle používaný stroj v dějinách americké armády a svoji leteckou kariéru na něm začínalo více jak 60.000 vojáků. V současnosti je H269 využíván hlavně v civilní sféře, primárně stále jako výcvikový stroj, i když své stálé místo má i v mnoha světových armádách (Švédsko, Indie, Španělsko, Řecko a jiné).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00