Jak na věc


vranovská přehrada zátoka

Jak dlouho potrvá oprava hráze Vranovské přehrady?

    Vranovská přehrada – turisty oblíbená, třicet kilometrů dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a prohřátou vodou, kterou v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí zadržuje šedesát metrů vysoká hráz.
    Visutá lávka (most) přes Švýcarskou zátoku spojuje Vranovskou pláž a lokalitu hráze přehrady. Most patří ve své kategorii k nejhezčím v republice. Tato lávka byla postavena v roce 1993 a nahradila původní lodní přívoz na pláž. Je 252 m dlouhá a její dva nosné pylony na okrajích dosahují výšky 28 m. Celou mostovku drží 2 x 108 ocelových lan o průměru 15,5 mm. Vzhledem ke své jedinečné konstrukci (projekt byl dokonce v roce 1994 oceněn ve Washingtonu) je most nazýván i jako vranovský Golden Gate. Rekonstrukce mostu byla sice dlouhodobě plánována, ale urychlil ji blesk, který narušil jeden z nosných pylonů, na kterém vznikla trhlina. Proto bylo k opravě přistoupeno neprodleně. 1.etapa opravy byla provedena po ukončení letní sezóny 2018 a před sezónou 2019 bude provedena finální 2.etapa oprav. Celková cena rekonstrukce bude téměř 20 milionů korun.


Pláž Vranovské přehrady - kamera

    Dle sdělení tiskového mluvčího investora (Povodí Moravy, s. p.) ze dne 29.10.2018 probíhají rekonstrukční práce dle harmonogramu a jako nejzazší termín zprůchodnění hráze je stanoven 1.červen 2019 (i když práce budou hotovy patrně dříve).
    "... po novém roce bude zahájena II. etapa, kdy také nedojde k trvalému uzavření lávky, ale pokud bude nutné lávku uzavřít, tak to bude na nezbytně dlouhou dobu a bude o tom včas podána informace. Vzhledem ke složitosti celé stavby nelze určit přesný termín uzavření lávky ..."
    Stavba Vranovské přehrady byla dokončena v roce 1934. Za více než 80 let byla vlivem povětrnostních podmínek narušena mostní část hráze. Z tohoto důvodu přistoupil správce vodního díla - Povodí Moravy, s. p. k rozsáhlé opravě koruny hráze.
    © 2014 RTS spol. s r. o. Vranov nad Dyjí | Webdesign by Golden Orange | CMS by Joomla | Sitemap | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    Oprava hráze Vranovské přehrady není zcela přesný výraz, neboť se opravuje pouze koruna hráze (to je mostní část hráze), samotného základního tělesa hráze se opravy netýkají. Pro zjednodušení však bude v dalším textu používán výraz "oprava hráze".


Fotky z opravy hráze Vranovské přehrady?

    Chcete-li být pravidelně informováni o nových akcích či speciálních nabídkách, můžete se zde zaregistrovat. Zasílání novinek e-mailem můžete kdykoliv zrušit.
    Vranovská přehrada je ideální základnou pro všechny, kdo hledají kvalitní, dobře vybavené, turisticky atraktivní, pohodlné a cenově dostupné zázemí pro poklidnou relaxaci nebo jakýkoli druh letního aktivního odpočinku, prázdninové zábavy a sportu.
    Oprava hráze Vranovské přehrady a oprava mostu na Vranovskou pláž, které v současnosti probíhají, zajímají mnoho rekreantů, turistů a dalších návštěvníků Vranovska.


Vyberte místo pro Vaší dovolenou

    Vranovská přehrada tzv. Moravský Jadran (Vranov nad Dyjí, Vranovsko, Bítovsko) - tradiční rekreační oblast. Teplota vody i kvalita vody ve Vranovské přehradě je jednou z nejlepších v celé ČR a skýtá dobré podmínky pro koupání a vodní sporty. Návštěvníci Vranovska se mohou zajít podívat i do vodní elektrárny, umístěné v hrázi vranovské přehrady. Energetická společnost E.on zde již loni otevřela informační centrum a nyní nabízí prohlídky strojovny, generátorovny a dalších interiérů elektrárny s průvodcem. Je možné rovněž navštívit zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, zřícenina Cornštejn, zámek Uherčice, zámek Jaroměřice nad Rokytnou, zříceninu Nový Hrádek u Lukova, pevnostní muzeum, zámeček Lubo, Národní park Podyjí. Blízkost Vranovské přehrady a NP Podyjí dává jedinečnou šanci rozšířit program Vaší dovolené o cyklovýlety a procházky okouzlující přírodou. Vranovská přehrada je příjemný odpočinek a relax u vody, i mnoho pestrých zážitků na Vaší dovolené, jako např. vyhlídkové plavby lodí po


Co se opravuje na hrázi Vranovské přehrady?

    Půvabné, přívětivé a pohostinné městečko Vranov nad Dyjí si získalo pověst vyhlášeného a hojně navštěvovaného turistického centra, které poskytuje návštěvníkům bohaté rekreační vyžití. Potkávají se zde četné cyklistické a turistické trasy. Potřebám čilého turistického ruchu jsou přizpůsobeny vranovské obchody i občerstvovací a restaurační zařízení, která nabízejí lákavé speciality i cenově vstřícná denní menu. Elektrický vláček zabezpečuje spojení na proslulou Vranovskou pláž - rozsáhlý, čistý a pečlivě udržovaný prosluněný prostor velkoryse rozprostřený mezi širokou vodní hladinou a stínem listnatých stromů na břehu. Vranovská pláž, vybavená obchůdky a restauracemi, poskytuje návštěvníkům rozmanité rekreační aktivity. Nabízí tobogán, vodní hrátky, windsurfing, půjčovnu loděk a vodních šlapadel, lanový park, letní kino, loutkové divadlo, minigolf, tenis, volejbal, ping pong, pétanque, taneční hudbu a řadu dalších přitažlivých sportovních a kulturních akcí podle aktuálního sezónního plá
    V následujícím textu najdete odpovědi na nejčastější dotazy, které rekonstrukce hráze Vranovské přehrady a oprava lávky na Vranovskou pláž vyvolávají.Naleznete zde i odpověď na nejčastější otázky - kdy bude ukočena oprava mostu na Vranovskou pláž a kdy bude ukončena oprava hráze Vranovské přehrady?
    Vranovská pláž patří k nejkrásnějším plážím v Česku. Voda vranovské přehrady patří k nejteplejším a nejčistším v naší republice. Na vranovské pláži je možnost velkého sportovního vyžití. Je zde mnoho bister a restaurací, kde se můžete občerstvit. Vedle oploceného areálu vranovské pláže je vojenská zotavovna, kde si můžete zahrát minigol, tenis, nebo využít vířivku. Vranovská přehrada je největší nádrží na řece Dyji a má velmi dobré podmínky pro provozování všech druhů vodních sportů. Můžete také využít lodní dopravu a projet se z hráze vranovské přehrady do bítovké zátoky, nebo až na hrad Bítov.


Chata - pokoj Lančovská zátoka

    Investorem akce je Městys Štítary (za finanční podpory JMK, okolních obcí i podnikatelů). Stavbu provádí firma FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.
    Omlouváme se, ale z důvodu nekvalitního pokrytí naší oblastí digitalní vysíláním nemůžeme zaručit kvalitní příjem televizního vysílání na pokojích. Děkujeme za pochopení.
    Vranovskou přehradu a Vranovskou pláž navštěvují vyznavači výletů, pěší turistiky, cykloturistiky, plavání, plážových her a vodních sportů. Příjemné prostředí malebného údolí Vranovské přehrady ocení i návštěvníci, kteří dávají přednost romantice společných procházek, projížďkám na lodičkách, výletním plavbám a návštěvám kulturních a gastronomických pozoruhodností.
    Nyní je hráz v podstatě průchozí, jedná se však zatím ještě o staveniště a momentálně je vstup na hráz zakázán. Doporučujeme proto zatím vybrat některou z náhradních tras.


Proč se opravuje přehradní hráz?

    Jako nezbytný doprovod k informačnímu rozsahu webu Vranovsko.cz musí patřit i obrazové zprávy, týkající se regionu, kde jsou stěžejními tématy jednak obce Vranovska a jejich zajímavosti, památky regionu Vranov nad Dyjí, a hlavně v jaké kondici je jezero a jeho proslulá Vranovská pláž Moravského Jadranu. Proto jsme navázali spolupráci s majiteli online webových kamer, namířených zatím převážně na samotnou Vranovskou přehradu a hráz vranovské přehrady a její bezprostřední okolí. V oboustranném zájmu tedy můžete nyní sledovat na online záběrech, jak přívětivé je počasí v místech, která vás zajímají.Předpokládáme, že online kamery Vranovská přehrada i Vranovská pláž, vám vhodně doplní šířku informací jaké výjimečnosti nabízí Vranovsko, Bítovsko, či Uherčicko. Budeme i prostřednictvím online webových kamer regionu Vranov u toho. To abyste se nemuseli "toulat" jinde a naopak, získali na tomto portálu dostatek informací, na kterého ubytovatele, v kterémkoliv koutě třicetikilometrového jezera,
    Penzion M na Vranovské přehradě poskytuje nejen komfortní ubytování, ale také ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku, sportovní aktivity či relaxaci. Náš penzion je také ideálním místem pro ubytování s dětmi, i s těmi nejmenšími.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00