Jak na věc


vranovská přehrada pronájem chaty na dovolenou

Národní park Podyjí

    Vranovská přehrada tzv. Moravský Jadran (Vranov nad Dyjí, Vranovsko, Bítovsko) - tradiční rekreační oblast s příjemně teplou vodou a nesčetnými romantickými zákoutími. V roce 2014 slavila Vranovská přehrada již 80 let.
    Vranovská přehrada – turisty oblíbená, třicet kilometrů dlouhá jihomoravská nádrž s čistou a prohřátou vodou, kterou v překrásném údolí pod hrdým barokním zámkem Vranovem nad Dyjí zadržuje šedesát metrů vysoká hráz.
    Stavba vranovské přehradní hráze byla z technického hlediska počinem vskutku úctyhodným. Celé vodní dílo bylo dokončeno za pouhých 3 a půl roku a za 5 let od začátku stavby už na vodní hladině kroužily první výletní parníky.
    Vranovská přehrada je ideální základnou pro všechny, kdo hledají kvalitní, dobře vybavené, turisticky atraktivní, pohodlné a cenově dostupné zázemí pro poklidnou relaxaci nebo jakýkoli druh letního aktivního odpočinku, prázdninové zábavy a sportu.


Pobyty pro seniory - sleva 30 %

    Vranovská přehrada – synonymum pro osmdesát let relativního bezpečí před záplavami i příjemného koupání a slunění u „Moravského Jadranu“. Je to ale i osmdesát let od doby, kdy pod vodou zmizela původní vesnička Bítov, ukrytá v údolí řeky Dyje a řada dalších míst, která stála v cestě mohutnému vodnímu dílu – mezi nimi i Jelenův mlýn poblíž dnešní hráze.
    © 2014 RTS spol. s r. o. Vranov nad Dyjí | Webdesign by Golden Orange | CMS by Joomla | Sitemap | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    Vranovská pláž patří k nejkrásnějším plážím v Česku. Voda vranovské přehrady patří k nejteplejším a nejčistším v naší republice. Na vranovské pláži je možnost velkého sportovního vyžití. Je zde mnoho bister a restaurací, kde se můžete občerstvit. Vedle oploceného areálu vranovské pláže je vojenská zotavovna, kde si můžete zahrát minigol, tenis, nebo využít vířivku. Vranovská přehrada je největší nádrží na řece Dyji a má velmi dobré podmínky pro provozování všech druhů vodních sportů. Můžete také využít lodní dopravu a projet se z hráze vranovské přehrady do bítovké zátoky, nebo až na hrad Bítov.


Vyberte místo pro Vaší dovolenou

     Máte-li zájem o ubytování na Vranově (ubytování u Vranovské přehrady), nabízíme Vám ubytování v Penzionu Relax. Toto ubytování má všechny atributy, které k příjemnému pobytu patří: plně vybavená studia a apartmány (vlastní kuchyňky), zahradní posezení, ohniště a gril, pískoviště, houpačky a hračky pro děti, sportovní vybavení, WiFi připojení k internetu ...K dispozici je i půjčovna a úschovna kol a prostor pro bezpečné parkování. Penzion Relax je navíc výborně situován, takže poskytuje nejen kvalitní ubytování, ale i bohaté zázemí pro všechny aktivity a druhy rekreace, které Vám Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, NP Podyjí i blízké okolí nabízí. Tip pro Vás: svým blízkým můžete věnovat dovolenou ve Vranově nad Dyjí jako dárek (případně krátkodobý pobyt jako dárek).


Vranovská přehrada ubytování - Vranovská přehrada rybaření - NP PodyjíDovolená 2015 - rekreace a dovolená na Vranově

    Půvabné, přívětivé a pohostinné městečko Vranov nad Dyjí si získalo pověst vyhlášeného a hojně navštěvovaného turistického centra, které poskytuje návštěvníkům bohaté rekreační vyžití. Potkávají se zde četné cyklistické a turistické trasy. Potřebám čilého turistického ruchu jsou přizpůsobeny vranovské obchody i občerstvovací a restaurační zařízení, která nabízejí lákavé speciality i cenově vstřícná denní menu. Elektrický vláček zabezpečuje spojení na proslulou Vranovskou pláž - rozsáhlý, čistý a pečlivě udržovaný prosluněný prostor velkoryse rozprostřený mezi širokou vodní hladinou a stínem listnatých stromů na břehu. Vranovská pláž, vybavená obchůdky a restauracemi, poskytuje návštěvníkům rozmanité rekreační aktivity. Nabízí tobogán, vodní hrátky, windsurfing, půjčovnu loděk a vodních šlapadel, lanový park, letní kino, loutkové divadlo, minigolf, tenis, volejbal, ping pong, pétanque, taneční hudbu a řadu dalších přitažlivých sportovních a kulturních akcí podle aktuálního sezónního plá
    Blízkost NP Podyjí (viz. fotogalerie) dává jedinečnou šanci rozšířit program Vaší dovolené o cyklovýlety a procházky okouzlující přírodou. Poznávání okolí Vranova nad Dyjí Vám může zpestřit geocaching, což je novodobé hledání pokladů, kterých je na Vranovsku několik desítek. Na dosah jsou i památky – Státní zámek Vranov nad Dyjí , Hrad Bítov a řada dalších pamětihodností. Milovníci historických památek a umění pak mohou navštívit také Vídeň (cca 100 km od Vranova nad Dyjí) s jejími památkami a výstavami (Albertina).


Vranov nad Dyjí a Vranovská pláž

    Vranovská přehrada tzv. Moravský Jadran (Vranov nad Dyjí, Vranovsko, Bítovsko) - tradiční rekreační oblast. Teplota vody i kvalita vody ve Vranovské přehradě je jednou z nejlepších v celé ČR a skýtá dobré podmínky pro koupání a vodní sporty. Návštěvníci Vranovska se mohou zajít podívat i do vodní elektrárny, umístěné v hrázi vranovské přehrady. Energetická společnost E.on zde již loni otevřela informační centrum a nyní nabízí prohlídky strojovny, generátorovny a dalších interiérů elektrárny s průvodcem. Je možné rovněž navštívit zámek Vranov nad Dyjí, hrad Bítov, zřícenina Cornštejn, zámek Uherčice, zámek Jaroměřice nad Rokytnou, zříceninu Nový Hrádek u Lukova, pevnostní muzeum, zámeček Lubo, Národní park Podyjí. Blízkost Vranovské přehrady a NP Podyjí dává jedinečnou šanci rozšířit program Vaší dovolené o cyklovýlety a procházky okouzlující přírodou. Vranovská přehrada je příjemný odpočinek a relax u vody, i mnoho pestrých zážitků na Vaší dovolené, jako např. vyhlídkové plavby lodí po
    Jestliže hledáte levné ubytování u Vranovské přehrady (ve Vranově nad Dyjí), doporučujeme Vám Turistickou ubytovnu Sportclub, kde naleznete nejen dobré ubytování a solidní zázemí pro rodinou rekreaci, pobyty turistických a cykloturistických skupin, školní výlety ve Vranově nad Dyjí, sportovní akce a sportovní soustředění, ale můžete využít i přilehlý sportovní areál.
    Dárek v podobě zevrubné rekonstrukce koruny hráze čeká unikátní vodní dílo Vranov možná už na podzim příštího roku. Stavební a technické práce, které bychom s trochou nadsázky mohli přirovnat k zásahu plastického chirurga na těle a obličeji "dámy v letech", opravdu nebudou laciné - Povodí Moravy, s.p. počítá s rozpočtem více než 90 milionů Kč. Ona "dáma" ovšem není žádný drobeček (délka hráze v koruně dosahuje 290 m, šířka v základu 27 m, v koruně 6 m, výška nad základem 54 m) a léčebný zásah si určitě zaslouží - bezpečně slouží už od svého uvedení do provozu v roce 1934.


Chata - pokoj Lančovská zátoka

    Milovníci historických památek a umění mohou navštívit i Vídeň s mnoha památkami a výstavami (Albertina).Vranovská přehrada = příjemný odpočinek, relax u vody i pestré zážitky z dovolené, jako např. vyhlídkové plavby lodí po Vranovské přehradě.Víno a Vranovská přehrada mají k sobě rovněž blízko. Můžete si objednat vyjížďku na lodi s ochutnávkou vína nebo navštívit Galavečer sektu na Vranovské přehradě (výlov sektu ze dna Vranovské přehrady). Na své si přijdou i rybáři - mimopstruhový revír úN Vranov i pstruhové revíry Dyje nabízejí bohaté úlovky při rybaření. Nejen tradiční léto, ale i jaro, podzim a zima tu mají na Vranovsku své osobité kouzlo.
    Vranovská přehrada - Moravský Jadran Vám poskytne příjemný odpočinek u vody s koupáním a vodními sporty. Kvalita vody je pod dohledem pravidelných hygienických kontrol, kdy Vranovská přehrada dlouhodobě získává ta nejlepší hodnocení. Příjemným zpestřením Vaší dovolené mohou být i vyhlídkové plavby či pravidelná lodní doprava mezi jednotlivými oblastmi přehrady. Víno a Vranovská přehrada mají rovněž k sobě blízko. Můžete si objednat vyjížďku na lodi s ochutnávkou vína ze Znojemska nebo navštívit Galavečer sektu na Vranovské přehradě (výlov sektu ze dna Vranovské přehrady). Na své si tu přijdou i rybáři – mimopstruhový revír Dyje 15 (ÚN Vranov) i sousední pstruhové revíry na řece Dyji nebo soukromé rybníky dokáží potěšit srdce každého příznivce rybaření.


Vranovskou přehradu čeká dárek v podobě faceliftingu

    Vranovskou přehradu a Vranovskou pláž navštěvují vyznavači výletů, pěší turistiky, cykloturistiky, plavání, plážových her a vodních sportů. Příjemné prostředí malebného údolí Vranovské přehrady ocení i návštěvníci, kteří dávají přednost romantice společných procházek, projížďkám na lodičkách, výletním plavbám a návštěvám kulturních a gastronomických pozoruhodností.
    Vranovská přehrada tzv. Moravský Jadran (Vranov nad Dyjí, Vranovsko, Bítovsko) - tradiční rekreační oblast. Teplota vody i kvalita vody ve Vranovské přehradě je jednou z nejlepších v ČR, skýtá dobré podmínky pro koupání a vodní sporty. Pěkné a stálé počasí na Vranovské přehradě je dalším předpokladem pro příjemnou dovolenou.Blízkost Vranovské přehrady a NP Podyjí (viz foto) dává jedinečnou šanci rozšířit program Vaší dovolené o cyklovýlety a procházky okouzlující přírodou. Poznávání okolí Vranova nad Dyjí a Vranovské přehrady Vám může zpestřit geocaching, což je novodobé hledání pokladů. Na dosah jsou i památky – Státní zámek Vranov nad Dyjí , Hrad Bítov a řada dalších pamětihodností.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00