Jak na věc


volby do obecních zastupitelstev

Miliardáři míří do politiky. Valenta i Hlavatý mohou být senátory!

    Do senátu míří dva miliardáři. V Uherském Hradišti zvítězil majitel společnosti Synot Ivo Valenta. Do horní komory parlamentu se dostal také majitel společnosti Juta Jiří Hlavatý. Ze známých jmen propadl například ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz.
    U soudu by mohl skončit i případ, který teď otřásá obcí Zálezly na Prachaticku. Tamní starosta totiž do volební komise jmenoval jednoho ze současných zastupitelů.
    Ve většině obcí se rozjela hořečnatá povolební jednání o tom, kdo s kým obsadí nejvyšší posty. V některých městech už je dokonce jasno, kdo s kým utvoří koalici. Například v Olomouci strany vyšachovaly vítězné hnutí ANO. Podívejte se, kdo s kým jedná právě u vás.
    Komunální volby skončily, ale na mnoha radnicích se právě teď rozjíždí boj o moc. Jde o to, jaká koalice bude na radnicích fungovat a kdo obsadí posty starostů, místostarostů a další.
    Povolební oslavy vypadaly v každém stranickém štábu úplně jinak. Pokud byste čekali, že množství jídla nebo pití odpovídalo volebním výsledkům, tak to byste se hodně mýlili. Největší večírek měla TOP 09, už samotné sledování volebních výsledků pojala jako velkolepou oslavu.


Informace Magistrátu města Olomouce

    Sociální demokracie i přes velké zisky mandátů v komunálních volbách a nejvyšší počet postupujících kandidátů v senátních vlastně prohrála. Uvádějí to dnes ve svých komentářích české deníky.
    Martin Hanzal byl zastupitelem v Krásně na Sokolovsku pouhé dva dny. V pondělí odpoledne ho totiž objevili policisté na posedu. Muž se zastřelil vlastní kulovnicí.
    Miliardáři se stále ve větší míře snaží získat nějakou veřejnou funkci. Po Andreji Babišovi, který se stal ministrem financí, teď další dva mají šanci dostat se do Senátu. Ivo Valenta, majitel Synotu, a Jiří Hlavatý, majitel Juty, uspěli v prvním kole senátních voleb.
    Je dobojováno! Volby skončili. Pro politiky ale teprve práce začíná, začnou totiž volit vedení radnic, nové radní, starosty či primátory. Pojďme se podívat, kdo patří v komunálních a senátních volbách mezi vítěze a poražené.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00