Jak na věc


voděnky

Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2015

    Dne 3. - 5. dubna se uskutečnil první bikový začátek sezony s VODĚNKOU. Výběr padl na malebnou krajinu pomezí Čech, Moravy a Rakouska. Sjelo se nás celkem 10 statečných a jako vždycánky jsme se všichni totálně zničili. Samozřejmě ani na této akci nechyběli dlouhé noční rozhovory u dobrého moku a náročné přejezdy s nočními návraty. Tento víkend se také nesl v duchu "servisuji svůj bike stále a rád" :-). Naštěstí žijeme v zemi, kde jsou v zapomenutých vesničkách místní lidé stále vybaveni svěráky, kladivy, hasáky a tudíž lze opravit i takové kvalitní stroje jako je Specialized! Krátký záznam zde Česká Kanada 2010, a fota pak tady Česká Kanada 2010 - fotogalerie.
     Ve dnech 3. - 12. července se uskutečnil vůbec první oficiální zájezd naší CK VODĚNKA. A věřte, že magořina to byla víc jak prvního kalibru! Neb i u této akce se nemožné stalo skutečností, kde Dan Montenegro dokonce prolomil hranice své lidské Nesmrtelnosti :-). Chcete-li s námi prožít alespoň část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy vstupte do zapomenutého světa Balkánských hor Albanie 2009 a Albanie 2009 - fotogalerie.
    Ve dnech 3. - 5. února opět proběhla každoroční a velmi oblíbená zimní akce Běžky s Voděnkou. Příště už asi chaloupku nějak pohádkově nafoukneme, neb 21 dospělých a 10 svišťů je hardcore i pro otrlé Voděnkáře :-). Co vám čtenářům psát dál? Snad jen, že sněhu bylo dostatek, nálada účastníků skvělá a pro příště můžeme změnit Kadov za hospůdku "u Koloušků", kde se nekouřilo a kořalečku tam měli výtečnou :-). No a zde najdete krátký fotozáznam Běžky s VODĚNKOU 2017 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2015

    Ve dnech 1. - 10. července se uskutečnil náš další mezinárodní zájezd. Že to zas byla vyvedená akce plná náhod a improvizací musí být jasné všem, kteří nás alespoň trochu znají. Znovu jsme na svých strojích dokázali pokořit několik vrcholů ležících ve výšce nad 1500 m.n.m., abychom pak sjížděli nekončícími sjezdy zpět do místní civilizace. Chcete-li s námi opět prožít část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy s námi pojďte projet zapomenuté stezky mezi minovými poli, pojďte se svézt na raftu divokou a čistě průzračnou řekou Neretvou, pojďte se seznámit s touto bohem zapomenutou zemí, kde žije spousta příjemných lidí. Filmový záznam zde Bosna a Hercegovina 2011 trailer, foto pak zájemci najdou tady Bosna a Hercegovina 2011 - fotogalerie.
    Je 23. a 24. dubna a my jedeme dál. Co vám všem čtenářům tak napsat o dalším ročníku? Snad jen, že jádro CK Voděnky zraje jako dobré víno a udává takové tempo, že by i profesionální závodníci zahodili licenci :-). Team magorů, který dojel až do sklípku 82km terénem s průměrkou 15,5km/h po kořalkách a pivku má letos fakt dost našlápnuto :-). No, ale hlavně je třeba zmínit, že technika bikerů při průjezdu 17 brodů se rok od roku zlepšuje! Nejenom, že je všichni jedou, ale někteří brody přejíždí s efektem CK Voděnce vlastní viz fotka 15 v odkazu. Hodinu po shlédnutí tohoto fota čestně podával Rasťovi ruku držitel rekordu Roman (Ocelář), jež v předminulém ročníku absolvoval během celé trasy 3 neméně zajímavé bike skoky na matičku zem. Paťasovi tímto velmi děkujeme za jeho ostrou dokumentární fotografii z tohoto ročníku. Zde tedy několik zajímavých fotek Oslavanská 50 2016 - fotogalerie a exkluzivní video záznam Brody průjezd.


Grossvenediger a lezeníčko 2015

    Ve dnech 8. - 11. března se pokusili dva členové CK VODĚNKY o skialpový výstup na 3 nejvyšší vrcholy v 3 pohořích Západních Karpat. Přestože se jim podařilo dobít jen dva vrcholy, tak se akce podařila na výbornou. Výstup na Borišov byl totiž proveden za naprosto luxusního počasí, a tak zájemci mohou zhlédnout nádherná panoramata Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Roháčů ...... Lysá Hora - Borišov - Babia Hora 2012 - fotogalerie.
    V pátek 12. září roztáčíme kola u svých biků dál. Kdysi jsme psávali, že tento přejezd je náročný, ale poslední ročníky to snad ani nevypadá :-). Nejenom, že letos 10 odvážných bikerů vyrazilo o 6té ranní na trasu za naprostého lijáku (vážení ani Rákosníček by nevylezl), ale opět snížilo čas dojezdu na Skalku k hranici 18:10h. Možná to bylo tím celodenním deštěm, ale kdo ví :-). Rozhodně děkujeme tomu nahoře, že na průjezd přes Svatojánské proudy vypnul ten svěží deštík a my tak mohli zapálit vzpomínkovou svíčku za Radka B.. No a vy z vás, kteří jste nejeli se můžete pokochat zas nějakou tou fotkou z trasy Přejezd Praha-západ 2014 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2017

    V roce 2010 jsme na závěru lezecké sezony uskutečnili několik výstupů z tohoto sedla. Avšak ani jeden výstup se díky 70cm čerstvě napadlému sněhu nezdařil. Bylo tedy jen otázkou, kdy se sem vrátíme. Ve dnech 6. -10. května proběhl druhý pokus o výstupy z tohoto sedla a přilehlého okolí. Tentokráte nám počasí přálo a my zvládli vylézt mnoho stěn. Chce-li se někdo z vás mrknou na nádherný kraj, kde nenajdete davy turistů a kde nachází se skvěle vybavený kamp, tak jukněte sem Plöckenpass 2015 - fotogalerie.
    Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 4. – 6. srpna proběhl první ročník dětské akce CK Voděnka. Že už je, kolem nás mnoho mladých svišťů svědčí sobotní účast 28 lidiček a dětiček. Akce se, pořádala v dětském zábavním parku Mirakulum a nocování bylo zajištěno v sousedním Tankodromu. Nicméně, musíme konstatovat, že dalším kouzlem celé akce bylo i stanování pod širým nebem s venkovní umývárnou okořeněné ranní soukromou jízdou vláčkem přes celý Tankodrom do Mirakula. Veteráni si opět značně užili noční večírky s vynikajícím pivkem a sobotní nečekanou večerní šou v podání profesionálních zápasníku MMA. Nedělní závěr jsme pak pro naše sviště zpestřili dětskou jízdou v Hummeru H1 v rozbahněném Tankodromu. No a jak to tam asi vypadalo napoví naše fota Mirakulum, aneb Junior Action One - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Bosna a Hercegovina 2011

    Ve dnech 19. - 21. června proběhla tak trochu speciální akce v Rychlebských stezkách. Rádi bychom vás informovali, že CK VODĚNKA za finanční podpory od některých z vás o tomto víkendu nainstalovala webovou kameru v Rychlebských stezkách. Tímto bychom chtěli móóc poděkovat přispěvatelům, kteří u nás za to mají připraven drobný dárek. Takže velké díky Davidovi Š., Danovi Š., Paťasovi, Milhausovi, Davidovi a Simoně, Petrovi a Petře, Martinovi a Šárce, Gučovi, Dáše, Martinovi M., Davidovi H., Jurovi P. a Michalovi P.. CK VODĚNKA se tímto momentem stala zlatým partnerem Rychlebských stezek :-). No, a aby to celé mělo nějaké další kouzlo, tak současně s instalací web kamery proběhl TEST dětského vozíku viz. Chariot CTS CX1 BLUE DISC. Pár fotek pak naleznete zde Bike školka Rychlebské stezky červen 2015 - fotogalerie.
     Dne 25. - 28. září jsme se pokusili o několik výstupů na masivu Dachstein vč. jižní stěny (klettr. JOHANN) a přechodu jižních štítů nad Ramsau. A aby se neřeklo, dali jsme to rovnou se stanováním na ledovci. Hodně jsme toho stihli, ale výstup klettrem Sky walk k horní lanovce se prostě nestihl. Holt tahle akce se bude muset ještě jednou opakovat, neb někteří z nás si tuto věhlasnou vzdušnou vertikálu chtějí prostě vyšvihnout :-)). A vy milí čtenáři zde máte možnost shlédnout rozsáhlou fotogalerii Dachstein 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy zdolaných kletterů Johann a Hoher Dachstein a Ramsauer klettersteig a Intersport Donnerkogel.


Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014

    Dne 18. - 20. června se uskutečnila druhá dvojkombinace bike-ferratování. Přes nepřízeň počasí bylo podniknuto několik náročných bikových výletů, u kterých se opět potvrdilo, že základní členy CK VODĚNKY nezastaví žádná překážka. Oproti minulému ročníku nebylo tolik sněhu, ale padající vody z nebes bylo vskutku dostatek :-) Zápis byl bohužel rozmočen, ale digitální fotoaparáty naštěstí ne, takže fota z akce můžete zhlédnout zde Wolfgangsee 2010 - fotogalerie.
    Ve dnech 7. - 23. září proběhla první testovací jízda Mejstři se Zmrzlinou po známé Historic Route 66. Za 16 dní nakonec na zapůjčeném stroji Harley Davidson namotali 5 400 km a vy milí čtenáři, tak máte jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku této jejich cesty. Odkud a kam, kudy a jak naleznete zde (coming soon). Vzhledem k délce trasy a mnoha nafocených snímků jsme fotogalerii rozdělili do třech sekcí - cesta tam a zase zpátky Route 66 trip 2012 - fotogalerie, Las Vegas Las Vegas 2012 - fotogalerie, park volně žijících zvířátek Bearizone 2012 - fotogalerie. No a pro vás motorkáře je zde i video Route 66 trailer. Přejeme vám pěkné čtení a prohlížení.


Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia

    Nám to slunko letos nějak déle svítilo, a tak jsme mohli ve dnech 28. - 29. října vyrazit na další vysokohorskou akci CK Voděnky. Tří členný team zvládl během dvou dnů výstup i sestup nejvyšší hory Rakouska Grossglockner 3 798 m.n.m.. Uf, a že to mělo ve všech směrech opět své nezapomenutelné kouzlo, zjistíte z tohoto zápisu Grossglockner 2016 a tady pak díky nádhernému počasí mrkněte na rozsáhlou fotogalerii Grossglockner 2016 - fotogalerie.
    No a je to tady zase, dne 21. - 23. srpna proběhlo další bikové mezinárodní putování přes tři státy. A vážení, byla to opět neskutečná borovičková jízda po místních lesích, loukách a kopcích, která prověřila nejednoho bikera. Je už úplně jedno co Hugo z hor postaví bikerům do cesty - výstup na vrchol Gírová, ostrý výjezd Kikula Zakikula, nebo závěrečné stoupání na chatu Skalka, stejně všichni valí na svých strojích s úsměvem od ucha k uchu :-). Pro ty, které zajímá jak se tak po 8 letech jezdí na TDT je zde připraven krátký textový záznam Tour De Trojmezi 2015 a drobná ukázková fotogalerie Tour De Trojmezí 2015 - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Ukrajina/Polsko/Slovensko

     Dne 28. - 30. října se skupinka členů CK VODĚNKY pokusila o několik výstupů v údolí Plöckenpass nacházejícího se na hranicích Rakouska a Itálie (Korutany). Avšak čerstvě napadaných 70cm sněhu nám nedovolilo dokončit ani jeden z uskutečněných výstupů. Tuto letošní závěrečnou lezeckou akci jsme nakonec nazvali "výprava AMUNDSEN". To, že jsme si opět posunuli hranici našich limitů a zážitků dál než se čekalo, bude snad všem jasné při zhlédnutí základního traileru Plockenpass 2010 trailer a dochované fotoreportáže Plockenpass 2010 - fotogalerie.
    Bylo nebylo, ale my víme že bylo, protože o víkendu 18. - 20. ledna proběhla další skialpinistická akce CK VODĚNKY. Tentokráte byly uskutečněny výstupy na Schneeberg a Raxalpe ležící v Dolním Rakousku. Opět jsme to pojmuli v našem pohodovém stylu a hned první den vystoupali 1200 výškových metrů, abychom pak nádherným prašanem mohli dlouho sjíždět dolů. Mužský team, ve složení Nesmrtelný Míra, Přéma a Mejstřa by pak chtěl vzdát hold Lence, která s námi vyrazila. Neb nejen, že s námi udržela naše smrtelné tempo, ale zvládla s námi i noční mrazivý výstup na chatu! No a vy ostatní, se pak můžete mrknout na naší skialpovou pouť zde Raxalpe skialpy 2013 fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2012

     Dne 21. - 23. srpna se uskutečnil druhý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Opět do přejezdu byla zařazena biková výzva, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová. Konec trasy končil znovu na chatě Skalka a nesl se opět ve znamení "pokácíme všechen borovičkový les." Velmi mile nás překvapil pořadatel, který letos zvládl z trasy odstranit většinu nezáživných asfaltových etap. No a jak jsme to všechno prožili si můžete prohlédnout zde Tour De Trojmezí 2009 - fotogalerie.
    Že nás berou Rychleby je vám všem snad jasný :-), takže jsme tu na Velikonoce 25. - 28. března byli zas. Jen Kátě V. pořád nějak nejni jasný proč to máme odskotačit vždycky na sněhu :-). Sice jsme koupili novou lepší webovou kameru, a vy tak uvidíte i komára v letu včetně nočního mravenečka na optice, ale ještě budeme muset koupit jednu na solár a umístit ji na horním Walesu. Neb když je dole v RSu teplo a zelená tráva, tak o pár metrů výš se na nás mrazivě zubí klidně 30cm sněhu. Psát vám, že bylo zase všechno jinak, néé páč je to pořád stejný intenzivní a nezapomenutelné :-) Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2016 - fotogalerie. Velkým zážitkem pak pro nás bylo, když se v RS centru sešlo přes 200 lidiček, z čehož bylo 140ks brigádníků na úpravu bikových tras! Dlouho jsem nezažil tak velkou partu bikerů, kamarádů, kteří pro tenhle singl trek tolik dělají! Byla to velká biková párty a bylo radostí tam být s nimi všemi - Mejstřa.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2009

    Konečně! Sníh, slunko, stopy, vítr, mlha, mráz a krásná chaloupka :-). Tak nějak ve zkratce by se dal popsat další nezapomenutelný 6tý ročník Běžky s VODĚNKOU na Vysočině konaný ve dnech 6. - 8. února. Účast 20 Magorů a 2 juniorů svědčí o velké oblíbenosti této pohodové akce. Tento rok se nám podařilo najít naprosto dokonalou chaloupku pro juniory i Magory z CK Voděnky a objednat dokonalé počasí! Pravda, ta neděle mohla být kapku teplejší, ale to by zase někteří z nás nezažili takzvaného Vysočinského Bloudila za bodem mrazu :-). Tedy vítejte na dalším vydařeném ročníku Běžky s VODĚNKOU 2015 - fotogalerie.
    Ve dnech 25. - 28. září jsme tentokráte u malebných jezer Salzkammergutu zakončovali lezeckou sezonu. Byla to zatím největší účast lezců co, pamatujeme, neb se nás sešlo celkem 18ks :-). Přestože meteorologové předpovídali slunné počasí, tak až do sobotního rána bylo všechno jinak. Nicméně to nezabránilo velmi dobré náladě všech účastníků při pátečním lezení skrze Postalmklamm vč. výstupu kluzkou horní Déčkovou stěnou. Tři z nás se pak nahoru dokázali vydrápat extrémně těžkou variantou F. V sobotu byl proveden výstup vcelku vzdušnou stěnou Sisi Loser obtížnosti D. Náš prodloužený víkend jsme zakončili za již slunného počasí výstupem Echernwandu z něhož je nádherný výhled na jezero Hallstattersee. A jak si to všichni účastníci užili, naleznete zde Wolfgangsee 2014 - fotogalerie.


Ski Party s VODĚNKOU - Ischgl 2013

    Dne 20. - 21. dubna se uskutečnil další ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Vzhledem ke špatné meteorologické předpovědi byla letos účast menší. Nicméně počasí bylo nakonec ideální, a tak si to většina účastníků dost užila. Vynikající novou zábavou na trase se stalo nabalovaní a odstraňování mazlavého bahna jež nám velmi zpestřovalo tento bikový jarní den. Naprosto bezkonkurenční pak byl průjezd skrze nespočet brodů říčky Chvojnice jejíž hloubka zaskočila i zkušené jezdce CK Voděnky. Jen dva borci pak v podvečerních hodinách zvládli dojet na svých ořích až do sklípku u Matouše. Odpočinková nedělní projížďka vedla jako jindy do Moravského Krumlova a zpět do Olbramovic.. No a kdo by se chtěl podívat na bahno a brody jukněte sem Oslavanská 50 2013 - fotogalerie.
    Naše biky se ve dnech 19. - 21. srpna točí dál, neb tuto další kultovku nelze vynechat. Znovu jsme tedy měli tu čest projet za jeden den skrze tři státy. Tentokrát nás Hugo z hor vyvedl až na vysoko položenou chaloupku Severku, kde ve večerních hodinách proběhlo hodnocení všech 9ti ročníků. Musím zde Hugovi velice poděkovat za tuto nečekanou kulturní vložku, jejíž průběh ve mě zanechal další nezapomenutelný zážitek! A to ne jen proto, že mi byl udělen nejvyšší diplom "MTB vytrvalec číslo jedna Pičo" :-). Doufám, že v nastávajících měsících budeme moci zveřejnit všechny texty z udělených diplomů účastníkům - Mejstřa. No a teď vy milí čtenáři, zde jest to na co čekáte Tour De Trojmezí 2016 - fotogalerie.


Mirakulum, aneb Junior Action One

    Dne 24. - 26. února proběhl třetí ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Sněhu bylo tentokráte dost, jen byl tak trochu na p..... :-). Nicméně to nemohlo letošní účastníky vůbec odradit, a tak jsme si mohli vyzkoušet novou disciplínu běžko capkání v brutálně mokrém sněhu. Tedy další nová zkušenost pro všechny. Kdo by chtěl vidět alepoň pár fotek, tak je najde zde Běžky s VODĚNKOU 2012 - fotogalerie.
     Dne 28. - 30. ledna se pokusili dva členové CK VODĚNKA s kamarádkou Martinou znovu o zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Tentokráte se vyráželo hned v pátek večer za naprosté tmy a s vypětím všech sil trojice dorazila na spodní bivak až sobotního rána v 6:30h. Přes tento noční náročný výstup se kolem oběda dále pokusili o přesun do druhého bivaku, který se nachází těsně pod prvním vrcholem Hocheck 2 575 m.n.m.. Jejich výstup byl však kvůli vysokému riziku ukončen ve stejném místě, tak jako loni. No a kdo by si rád prohlédl fota z tohoto krásného slunečného víkendu, tak šup sem Watzmann 2011 - fotogalerie.


Mont Blanc a Gran Paradiso 2013

    Dne 19. - 21. srpna proběhl již čtvrtý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. A jako každý rok byl i tento cyklotrack nezapomenutelný! Už první rozjezdový páteční den se jasně ukázalo, že tento přejezd svojí náročností nezaostává za ostatními a je třeba mít před ním respekt. Ostatně se o tom dočtete zde Tour De Trojmezí 2011. Počasí i štěstí nám letos přálo, a tak bylo možné pořídit foto záznam včetně výjezdu/výstupu na Gírovou Tour De Trojmezí 2011 - fotogalerie. GPS záznam tras naleznete tu TDT páteční rozjezdová, TDT hlavní přejezd a doporučujeme mrknout na profil tras :-).
    Dne 18. - 21. dubna se uskutečnil první oficiální ročník bike školky s CK Voděnkou. Snad málokde v Evropě najde biker tak dokonalou trať, na které se může vyblbnout až do konce svých sil. Musíme přiznat, že na nás místní už asi nikdy nezapomenou! Pro představu - druhý den večírek členů CK Voděnky v rybí restauraci ... Přéma na servírku "a toho pstruha máte i bez kostí?" ... servírka "teď už mi fakt divný příjdete" ... později večer Údržbář "dal bych si ty horký maliny bez malin" ... servírka "tak teď už nevím, kdo je tady debil?" :-))). Vítejte tedy v bike školce CK Voděnky a jukněte na dálší vydařený trailer Bike školka Rychlebské stezky, aneb blázinec od CK Voděnky, zde pak video instruktáž Mejstři na nejtěžším úseku RS Walesu (coming soon) a tady neméně vydařený fotozáznam Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014 - fotogalerie.


Snow Bike expedice Laponsko 2011

    Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 28. -29. ledna vyrazili Vláďa s Mejstřou na masiv Dachstein. Oproti roku 2015 byl skialpový cíl kapánek pozměněn. Uskutečnili jsme noční páteční výstup na GjaidAlm Hütte, z které se v sobotu ráno vyráželo na skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. přes Hunerkogel až na chatu Wiesberg haus. To, že se podařilo v pátek v noci vystoupit 1 180m za 3:24h a v sobotu pak přejít 20,3km dlouhou trasu s převýšením 1 398m by nebylo až tak výjimečné. Nicméně ten další intenzivní zážitek, tak ten byl daleko silnější, než skialpový přechod :-) - zápis zde Dachstein skialpy 2017. No nic, přežili jsme a vy se tím pádem můžete mrknou na fota sem Dachstein skialpy 2017 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2011

    Ve dnech 25. července - 3. srpna proběhla další mezinárodní biková expedice, na které 16ti členný team dobrodruhů opět zažil nezapomenutelné intenzivní zážitky. Že na těchto expedicích projektují Mejstřa s Údržbářem trasy náročné je jasné všem. Nic méně, že je pak někteří proletí světelnou rychlostí, jako team Ocelářů nám rozum nebere :-). A tak se není ani čemu divit, že jsme dokázali na pohodu zvládnout náročný a dlouhý bikový přejezd planin Sinjajevina, ještě náročnější výstup na vysílač Črná Glava 2 139 m.n.m., nebo brutální stoupání do sedla od Rikavačko jezero :-). Bonusy, jako bikování v Durmitorské kleči, nedokončený výstup na vrchol Kom Kučki 2 487 m.n.m. pak kompenzovala nádherná panoramata kaňonu Nevidio, krásy místních hor a v neposlední řadě hlavně to, že jsme to všechno zas ve zdraví přežili! Vítejte tedy v nádherných horách Montenegra a mrkněte na nějakou tu fotku Černá Hora 2014 - fotogalerie, Černá Hora 2014 - momentky. Jako lahůdku vám pak nabízíme video záznam Monten
    Ve dnech 11. - 16. srpna proběhla první testovací moto jízda, kterou pro vás absolvovali Mejstřa s Martinem K. Jejich cílem byl průzkum Alpských šotolinek spojujících staré vojenské pevnosti. No, a aby to mělo své nezapomenutelné kouzlo, tak si cestou tam a zpět projeli pár asfaltových sedel jako Oberalp pass 2 044 m.n.m., Furka pass 2 429 m.n.m., Velký San Bernard Pass 2 469 m.n.m., Col de l'Iseran 2 770 m.n.m., Passo Stelvio 2 757 m.n.m.. A vy, kdož jste taktéž příznivci motobikování, tak se můžete mrknout sem na zápis z jejich nezapomenutelné jízdy GS Alps Road trip 2016 , nebo sem na nějaké to foto (coming soon).


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2014

    Je pátek 8. září a jen pět statečných bikerů roztáčí svá kola dál po stopě vedoucí malebnou krajinou Prahy - západ. Asi to bude tím naším krásným věkem, neb zrajeme jak dobré víno a tím pádem na těch našich strojích zdravě lítáme. Hlásíme, že letos jsme na Skalku vylítli už před 6tou večerní a dva z nás drápli celou poutní stezku po zelené až nahoru! A pak, že to po těch 80km nejde :-). Počasí nám přálo, a tak se opět můžete mrknout na nějaká ta vydařená fota (coming soon).
    Hlásíme, že ve dnech 14. - 17. dubna proběhl další ročník bike školky v Rychlebských Stezkách. Posledních pár let vám posíláme fota plná sněhu a mrazu, z kterých nelze zjistit kvalitu výuky "Voděnkářského bikování" a odolnost učňů :-). Letos tomu bude však jinak, neb počasí nám přálo a vy tedy budete moci spatřit nemožné, páč i kdejaký důchodce vzduchem létal :-). Krátký textík zde Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017, tady několik necenzurovaných videí Verliba, Skoky1, Skoky2, Skoky3, Na kamenech do kopce, Skok S uperflow, Skok v RS a zde fota (coming soon).


Bike školka Rychlebské stezky - instalace web kamery 2015

     Dne 10. června se znovu uskutečnil další přejezd kultovky TDL. Ze strany CK VODĚNKY dorazilo tentokráte nejvíce bikerů, kteří se společně se Zlínskými Borci pokusili letos pokořit levou to stranu přejezdu. Díky jednomu ze zakladatelů (Pačesovi), který pozměnil část trasy za Vsetínem si opět většina z nás mohla vyzkoušet procházku peklem :-). Kde se tam vzali ty kopce, když Vsacký Cáb není tak vysoko nechápal nikdo, kdo doslova a do písmene vyrval svůj stroj na hranici svých sil nahoru! Výstup na Vysokou už pak byl jen třešinkou na dortu jak před akcí napsal Pačes :-). Písemný záznam nebyl dochován, ale kdo by se rád mrknul na nějaká ta fota, tak šup sem Tour De Leskové 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 85km.
    Ve dnech 21. - 30. září si Mejstřa vyzkoušel offroadové dovádění na cestovním enduro motu po Albánských šotolinkách. Průvodcem mu byli kamarádi od Martina K., s kterým loni absolvoval Alpské šotolinky. A jaké, že to bylo? Neuvěřitelné :-). Vy co si myslíte, že CK Voděnka po Balkánských horách pořádá náročné bikové výlety budete muset po přečtení zápisu přehodnotit svoje myšlenky. Zápis hýr GS Albania Adventure Trip 2017. Kdo by se bál dočíst až do konce, tak se může zlehounka podívat na fotozáznam sem (coming soon) .


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2015

    Inu byla, nebyla, ale někteří si prý pamatují, že byla 9. - 16. března :-). Tak asi proběhla první Ski Party s Voděnkou, na jejíž průběh budou účastníci dlouho vzpomínat. Byla to totiž taková ostrá ledová jízda, která některé dny končila až v temných večerních hodinách ve snow-baru Fire & Ice. Prostě další hodně vydařená akce s podtitulkem "Williams mit birne, das ist gut". Záznam se nedochoval a tudíž se bude vyprávět jako legenda, k níž si čtenáři tohoto webu mohou přiřadit ilustativní fota Ski Party s VODĚNKOU 2013 - fotogalerie.
    Vám nevíme, jestli ty akce nějak zvlášť přitahujeme, nebo je v České republice takové množství Magorů :-). Ať je to jak je to, tak ve dnech 3. - 4. října proběhl první ročník bikového přejezdu, který uspořádali naši kamarádi Oceláři. Co napsat víc, snad jen, že bikerské peklo pro nás neustává :-). Případní zájemci o účast na dalším ročníku najdou základní informace zde Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015 no a tady ještě nějaké ty fota Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky - fotogalerie 2015.
    Letošní Zlínksá kultovka proběhla 26. května a opět měla svoji nezapomenutelnou atmosféru. Že je levá strana kapku lehčí nám opět potvrdila vysoká účast, která čítala více jak 30 bikerů. Nevíme, čím to je, ale rok od roku se to jezdí pořád rychleji :-), páč v 10:55 ještě nikdo na Cábu nikdy nestál. O to více se mohlo posedět a popít. No a vy, kteří jste letos nejeli si můžete přečíst záznam zde Tour De Leskové 2017, no a tady zase nějaká ta fotka (coming soon).


Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015

    Ve dnech 13. - 16. ledna jsme to znovu rozjeli v našem stylu. Konal se první snowbike cemp, který snad nezklamal nikoho. Počasí nám v tomto lednovém měsíci spustilo nevídanou dešťovou sprchu, a tak se většina účastníků nejen vyválela ve sněhu, ale rovnou i vykoupala. Bylo uskutečněno několik přejezdů, nočních, denních, mezi běžkaři i mezi lyžaři. No a jak se bikuje na speciálně upravených strojích neleznete v tomto traileru (trailer se momentálně připravuje), fota pak zde Snow Bike Camp Jizerky - fotogalerie.
    Dne 17. - 18. dubna proběhl další 31 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás opět pozval Nesmrtelný Míra. Někteří z nás tak mohli podruhé absolvovat tento přejezd po původní trase vedoucí nádhernými údolími řek Oslavy a Chvojnice. Každý si zde vyzkoušel své bikerské hranice přejezdem nespočtu náročných brodů, v kterých letos protékalo toliko vody, že v nich i karbonové rámy plavaly :-). Písemný záznam se nám nedochoval, ale kdo by se chtěl podívat na složitost trasy a hlavně technickou náročnost brodů, tak fota nalezne zde Oslavanská 50 2010 - fotogalerie.


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017

    Dne 16. - 17. dubna proběhl již 32 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Akce se z náší strany zůčastnilo neuvěřitelných 24 bikerů, kteří si tak mohli naplno užít průjezd touto malebnou Moravskou krajinou. Skupina se nakonec rozdělila na několik teamů, a tak pouze 6 člený team absolvoval průjezd zdejsími nezapomenutelnými 17ti brody! Tak jako v minulých ročnících, někteří stateční dojeli na svých ořích přímo až do sklípku, kde byl košt vína spojen s projekcí teamu z Laponska. Zájemci, tak mohou mrknout na pár fotek z hlavního přejezdu a nedělního odpočinkového sem Oslavanska 50 2011 - fotogalerie a sem na video.
    A je to tu, jubilejní 10tý ročník téhle kultovní záležitosti se letos jel ve dnech 11. - 13. srpence. Je vidět, že věhlas tohoto přejezdu jest veliký, neb ho s námi letos absolvovalo spoustu nováčků, kteří si ho na závěru moc pochvalovali. Hugo z hor nám totiž letos objednal celodenní mrholení s ideální teplotou, aby se nám lépe jelo po těch jeho vrstevnicích. Tož, kdo by chtěl vidět, jak pak se nám jelo musí mrknout sem (coming soon).
    No a je to tu zas 10. června nebe, peklo, ráj znovu ožívá :-). Za těch dlouhých 16 let co s vámi Zlíňáci jezdím jsem toho mnohé o vašem přejezdu napsal. A po tomhle 21 ročníku musím psát pořád dál a dál viz Tour De Leskové 2016. Prostě ta biková pohodová atmosféra je pro mě úžasná a nezapomenutelná - Mejstřa. Tož vy, kteří jste letos nejeli se můžete opět mrknout na pár fotek z tohoto skvělého přejezdu zde Tour De Leskové 2016 - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Rumunsko - Banát 2013

    Dne 9. září se uskutečnil šestý ročník tohoto velmi náročného přejezdu. Nakonec se celkem sešlo 12 statečných, kteří se rozdělili na dva teamy. 6 členů pak na Svatojánských proudech uctilo památku Radka B. a neuvěřitelným tempem letos dojelo na Skalku již za světla. Textový záznam z letošního přejezdu není, ale kdo by chtěl vidět nějaké to foto šup sem Přejezd Praha-západ 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 105km.
    V sobotu 7. prosince proběhl další ročník vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led tentokrát nebyl, a tak jsme letos odložili splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to návštěva Solvayových lomů. Aby to mělo své kouzlo, tak přes noc kapku nasněžilo a přes den nám vysvitlo krásné zimní slunko. Letos byla kapku větší účast, a tak jsme museli na zahradě u grilu postavit náš Voděnkářský Párty stan. No a vy, kteří by jste se chtěli podívat jak takové vánoce vypadají mrkněte sem Vánoční párty 2013 - fotogalerie.
    V sobotu 12. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Jak je již pár let zvykem, tak sníh a led nebyl a my opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně se nám konečně podařilo zrealizovat dlouho plánovaný náhradní program "Chrustenické šachty". A že to opět stálo za to, bude každému jasné po shlédnutí několika málo fotek hýr Vánoční párty 2015 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2014

    Poslušně pěkně hlásíme, že ve dnech 7. - 9. srpna proběhla další lezecká akce s CK Voděnkou. No a jak to tak s námi bývá, bolo to zase dosti intenzivní. Počasí už lepší být nemohlo a nalezená Koliba pod Skalami byla vlastně takovou třešíňkou na dortu :-). Účastníci polezli spoustu náročných cest, při kterých padlo hodně zajímavých slov, které snad ani nemůžeme zveřejnit, nebo že by?? Piča, kurva, kokot kamarádi Magoři lezci už teď je jasné, že vznikla další každoroční akce CK Voděnky :-))) Pro Ty z vás, kteří by jste zvažovali účast v příštím roce jsme připravili pár snímků, ať víte co s námi zažijete Súl'ovské skaly lezeníčko 2015 - fotogalerie :-))).
    Je pátek 11. září a my se vydáváme na 10tý ročník tohoto pohodového přejezdu. Účast 16 bikerů/rek by nebyla nějak zvláštní, ale je třeba vás informovat, že po 10 letech tento přejezd o 101 km poprvé dokončila první bikerka! Káťo, smekáme před Tebou! Většina bikerů se opět vydala stezkou přes Svatojánské proudy, kde uctili památku Radka B. No a vzhledem ke slunnému počasí se také uskutečnil sobotní pohodový bikový výlet po krásách Prahy západ. Tož vy co jste nejeli a chcete se mrknou na nějaká ta fota, tak zde jsou Přejezd Praha-západ 2015 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2010

    O víkendu 27. února - 1. března se vydala čtveřice nadšených skialpinistů dobít v pohoří Goldberggruppe vrcholy Hocharn 3 254 m.n.m. a Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli mi, kdyby to zas nebylo jinak :-). Pominem-li Romanovu poznámku "tam nahoru se snad nedá normálně dostat?", tak Přéma se dostal ještě o level dál s hláškou "hele Mejstřo začínáme mít těch výstupů bez výstupů na vrchol docela dost, už to beru jako standard" :-). Prostě víkend plný zvratů a náhod, mlhy a slunka a ták. Ostatně už Mejstřův páteční večerní 7km skialpový výstup ze spodního parkoviště na chatu měl svoje kouzlo :-). Stejně tak odpolední páteční skialpový výstup Máry, Ramana a Přémy, kteří si to zpestřili oklikou přes salaše a s plnou polní na zádech :-). Jo holt kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí sem na fotky Goldberggruppe skialpy 2015 - fotogalerie :-))).
    A je to tu zas. Jarní rozjezdy pro hvězdy se konaly ve denech 22. - 23. dubna. Každoroční pohodová biková akce znovu přitáhla spoustu účastníků, kteří si ji opět užili, jak jen mohli. V sobotu večer bylo znovu zopakováno příjemné posezení ve sklípku u Lenky, na které se spousta z nás vždy těší. Nedělní den jsme zavírali v Moravském Krumlově, jak již je naším zvykem. Zájemci naleznou fota zde (coming soon).


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

    Dne 31. srpna proběhl sedmý ročník tohoto přejezdu. Díky časové tísní jsme museli tento ročník nakonec uspořádat již v srpenci. A tak se stalo, že nám poprvé na tomto přejezdu trošičku více z nebe krápalo :-). Některé bikery toto počasí odradilo, ale nakonec vyrazila malá skupinka, která je odolná jet v jakémkoli počasí! Přestože chcalo jak sviňa, tak jsme jeli přes Svatojánské proudy abychom tím vzdali hold našemu skvělému kamarádu Radkovi, který tu před dvěma lety tragicky zahynul. Musíme zde zmínit, že byť bylo počasí takové jaké bylo, tak se nám všem jelo skvěle a dobrá nálada vydržela až do večerních nočních hodin. Zápis se nám cestou rozmočil, ale zůstalo zachováno pár fotek, po kterých si uděláte představu, jak vypadá trasa za mokra Přejezd Praha-západ 2012 - fotogalerie.
    Je pátek 29. května a my vyrážíme na další ročník tohoto přejezdu. Jak jsem kdysi dávno napsal "jsou věci mezi nebem a zemí a pak je tu přejezd Tour De Leskové" - Mejstřa. Vítejte tedy na jubilejním 20tém ročníku TDL. O tom jak je tento přejezd kultovní svědčí i letošní účast 40 bikerů z celé ČR, kteří s výbornou náladou zvládli překonat všechny nástrahy, které jim do cesty připravili pořadatelé Pačes s Luborem. No a vy, kteří jste letos nejeli, mrkněte sem na fotozáznam Tour De Leskové 2015 - fotogalerie. Zde pak ještě drobná děkovačka Tour De Leskové 2015 .


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2016

    Je to s tím sněhem poslední roky kapku složité, ale my si ten sníh prostě najít umíme :-). O víkendu 31. ledna - 1. února vyrazili Rasťa s Mejstřou na masiv Dachstein. Cílem byl pokus projít skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. vedoucího od Krippensteinu přes Hunerkogel na chatu Simonyhütte. Vážení, asi bychom to nebyli my, kdyby jsme neměli intenzivní zážitek :-). To, že má trasa 18km a my ji dali za 7:30h by nám nevadilo. Nicméně to, že se zase meteorologové spletli a mi místo pohodového bezvětří o max. -15 °C měli změnu v podobě vcelku silného větru, hodinové mlhy a tím pádem teplot pod - 20°C nás kapku zaskočilo :-). No nic, zvládli jsme to, neumrzli a vy se tedy můžete mrknou na nějaká ta fota sem Dachstein skialpy 2015 - fotogalerie.
    Dne 1. června to tu bylo zas. Zlínská kultovka v podání pravé té nejpravější strany tohoto přejezdu. Jel se, tlačil se, běžel se ročník 17tý. Věřte nebo ne, ale opět nám Zlíňáci objednali déšť, bahno, písek, slunko, zimu, teplo a my účastníci v potu, krvi a slzách dojeli a došli do cíle plných 90km tohoto pekla! Každý, kdo letos vyrazil na trasu zaslouží ohromný respekt, protože vyrazit na tento přejezd v lijáku, jak sviňa chce hodně odvahy! Krátký záznam naleznete tu Tour De Leskove 2012 a tuto pak nějakou tu fotku Tou De Leskové 2012 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 92km.


Lysá Hora - Borišov - Babia Hora

    Dne 8. - 10. května se uskutečnila první dvojkombinace bike-ferratování. Účastnilo se jí 6 členů CK VODĚNKA a jeden nováček. A nutno napsat, že se vydařila na výbornou! Její účastníci si šáhli až na samotné dno svých bikových i lezeckých sil. Dokonce byla jeden den nechtěně rozšířena o novinku bike-skiing, kterou všichni patřičně ocenili. Bylo zdoláno několik velmi náročných bikových výjezdů + jedna neméně náročná ferrata. Byl také náhodně uskutečněn velmi pohodový bikový sjezd po ledových pláních. Prostě víkend jak má být. Zápis sice není, ale dochovala se unikátní fota z této MaxiMagořiny Wolfgangsee 2009 - fo togalerie zde pak mapa kletteru Postalmklamm.
    Je 18. - 20. července a Paťas s Mejstřou vyráží na další náročnou pouť. Volba padla na velmi vzdušnou cestu vedoucí jižní stěnou masivu Dachstein zvanou Sky walk obtížnost E. Výstup jsme započali naší oblíbenou severní stěnou Seewand obtížnosti D/E, kterou jsme ke svému velkému překvapení poprvé zdolali za 2h 50min - asi to bude tím, že trénujeme :-). Ještě ten samý večer vylézáme na skalní kopuli Schöberl 2 426 m.n.m. u chaty Simonyhütte, kde nocujeme. Druhý den zdoláváme za pekelného slunka 140m vysoký Sky walk, který fakt není pro každého. Zpět na chatu se vracíme pohodovou stezkou přes vrchol Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. a nechápeme, proč se davy lidi sápou na Hoher Dachstein, když tady jsou výhledy také nádherné. Naše putování nakonec zakončujeme u Hallstattersee průzkumem ferraty Echernwand, kde málem uhoříme, páč nás drtí 42 °C což na ocelových lanech a hliníkových žebřících má své nezapomenutelné kouzlo jak naleznete zde Dachstein 2014 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2013

    Dne 20. února se dva členové CK VODĚNKA s kamarádem Ondrou pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. To, že se jednalo o neméně šílenou magořinu než ty naše dokládá i jejich ranní smsková korespondence s Mejstřou. Neděle 21. února někdy brzy ráno - Mejstřa ..... jak vám to jde Draci? - Paťas ..... připravte nám tři rakve! :-) Chceli někdo vědět více o této akci, tak šup sem Kudrnovská 24 hodinovka 2010, fota zde Kudrnovská 24 hodinovka 2010 - fotogalerie, video záznam ze startu a z vyhlašování výsledků video1 a video2, zde pak oficiální info o tomto ročníku Kudrna a článek Michala Pokorného kudrna publik.
    Hlásíme přežití 5ti členného teamu Magorů CK Voděnka, který ve dnech 30. července - 3. srpna zdolal 8 čtyřtisícových vrcholů masivu Monte Rosa. Chtěli bychom tímto poděkovat horám, že nám přechod umožnily a mohli jsme se ve zdraví vrátit! A vy pravidelní četnáři tentokrát zapomeňte na texty se slůvky extrém, zvednuté laťky či hluboký zářez do našich dobrodružných akcí - tenhle ten přechod byl úplně jinej level :-))). A že to byl opět zážitek nad míru intenzivní se můžete přesvědčit na následujícím textu Monte Rosa 2012. Fotky kudy a jak vedlo naše putování naleznete zde Monte Rosa 2012 - fotogalerie, fota našeho dvorního fotografa pak tady Monte Rosa Martin lidé a Monte Rosa Martin hory.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2013

    A bylo to tu zas, dne 5. - 7. února proběhla naše velká každoroční zimní akce. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem letošním účastníkům (23ks) za tolerantnost s jakou zvládli přežít malé řvoucí migranty (8ks) na chaloupce! Matkám pak velké díky za jejich velkou obětavost a vůli postarat se o děti i sebe samé! Je na to třeba kus chlapa, aby se dalo vyjít s námi značně podroušenými nočními tvory :-). Děkujeme taky tomu nahoře, že nám místo deště a mlhy připravil tak krásné slunné jarní počasíčko, které si snad všichni účastníci skvěle užili. Taktéž musíme poděkovat 7mi člennému bikovému teamu, kterýžto přes sobotní den po zasněžených a bahenních loukách namotal pěkných 38km poměrně svižným tempem :-). Nutno podotknout, že tento team sedící na Kadovánském vánku si sliboval pohodový dojezd na chaloupku, ale jakýsi mužík na biku se zlomenou vidlí nasadil při návratu v nočních hodinách takové tempo, že si většina z nás vůbec nepamatuje trasu :-). Tak tedy vstupte alespoň na krátko do světa
    Dne 15. října se někteří z členů CK VODĚNKY vydali do známého Singltreku pod Smrkem v severních Čechách, aby si tuto vychvalovanou trať poprvé projeli. A jak již u nás bývá zvykem opět bylo všechno kapku jinak než jsme plánovali :-). Asi nikdo z nás netušil, že si tento singl trek projedeme závodním tempem, Zmrzlina skončí na bedně a pánská část magorů na konci závodního pole :-)). Náhodně se tam totiž konal závod s měřenými úseky ve formě rally. No a jak se končí na konci závodního pole se dočtete zde Singltrek pod smrkem 2011, tady pak nějaké to foto Singltrek pod Smrkem 2011 - fotogalerie a tady najdete video záznam video aneb rychlost s kterou se končí na konci, video den druhý na pohodu.


Ski Party s VODĚNKOU - Zillertal 2014

    Pátek 13. září vyrazilo na trasu tohoto náročného přejezdu 9 odvážných bikerů, kterým se letos podařilo prolomit časovou hranici. Nejenom, že při tomto 8mém ročníku dorazili na oběd ještě před otvírací dobou restaurace, ale na Skalku přijeli v 18:20h a to i přesto, že někteří úmyslně zdržovali v Bratřínově objednávkou dalších jídel :-). Všichni společně opět jeli i přes Svatojánské proudy, aby tak uctili památku Radka B.. Přestože předpověď počasí byla ze začátku nejistá, tak nám nakonec i chvílemi svítilo krásné slunko. Z letošní letecké jízdy se záznam nedochoval, ale fota jsme nějaké zaznamenali hýr Přejezd Praha-západ 2013 - fotogalerie.
    Ve dnech 1. - 10. července byla uskutečněna další mezinárodní biková expedice na blízkém východě. A jak si letošní team 19ti dobrodruhů vedl? No posuďte sami - najeto přes 260km, nastoupáno 8 800m, sježděno 9 700m a to všechno skrze NP Bjeshked e Nemuna, NP Šar Planina okořeněno bikovými výstupy pod nejvyšší vrchol Gjeravica 2 656 m.n.m. a výstup na poutní vrchol Skarpa 2 474 m.n.m.. Tedy vítejte v zapomenuté zemi, kde se budete po horách potulovat zcela sami. No a jako vždy vám nabízme rozsáhlou fotogalerii Kosovo 2016 - fotogalerie + necenzurované Kosovo 2016 - momentky se závěrečnou děkovačkou Kosovo 2016 a video záznamem Kosovo 2016 trailer.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00