Jak na věc


voděnky

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2015

    Dne 18. - 20. února proběhl již druhý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. A že to zase byla pořádná uchylárna bude jasné všem, kteří na fotkách místo běžkařů najdou jen zmrzlé bikery :-). Holt to počasí si s námi od začátku roku dosti hraje, tudíž nám nezbývá než improvizovat. Bylo nás tedy hodně kdož okusili ostré nárazy do tvrdé ledové země, ale i přesto jsme dokázali překonat všechny nástrahy a za temných nocí pak zpět dorazili na naší pronajatou chaloupku. Zájemci najdou fota zde Běžky s VODĚNKOU 2011 - fotogalerie.
     Dne 25. - 28. září jsme se pokusili o několik výstupů na masivu Dachstein vč. jižní stěny (klettr. JOHANN) a přechodu jižních štítů nad Ramsau. A aby se neřeklo, dali jsme to rovnou se stanováním na ledovci. Hodně jsme toho stihli, ale výstup klettrem Sky walk k horní lanovce se prostě nestihl. Holt tahle akce se bude muset ještě jednou opakovat, neb někteří z nás si tuto věhlasnou vzdušnou vertikálu chtějí prostě vyšvihnout :-)). A vy milí čtenáři zde máte možnost shlédnout rozsáhlou fotogalerii Dachstein 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy zdolaných kletterů Johann a Hoher Dachstein a Ramsauer klettersteig a Intersport Donnerkogel.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2010

    Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 28. -29. ledna vyrazili Vláďa s Mejstřou na masiv Dachstein. Oproti roku 2015 byl skialpový cíl kapánek pozměněn. Uskutečnili jsme noční páteční výstup na GjaidAlm Hütte, z které se v sobotu ráno vyráželo na skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. přes Hunerkogel až na chatu Wiesberg haus. To, že se podařilo v pátek v noci vystoupit 1 180m za 3:24h a v sobotu pak přejít 20,3km dlouhou trasu s převýšením 1 398m by nebylo až tak výjimečné. Nicméně ten další intenzivní zážitek, tak ten byl daleko silnější, než skialpový přechod :-) - zápis zde Dachstein skialpy 2017. No nic, přežili jsme a vy se tím pádem můžete mrknou na fota sem Dachstein skialpy 2017 - fotogalerie.
    Ve dnech 11. - 16. srpna proběhla první testovací moto jízda, kterou pro vás absolvovali Mejstřa s Martinem K. Jejich cílem byl průzkum Alpských šotolinek spojujících staré vojenské pevnosti. No, a aby to mělo své nezapomenutelné kouzlo, tak si cestou tam a zpět projeli pár asfaltových sedel jako Oberalp pass 2 044 m.n.m., Furka pass 2 429 m.n.m., Velký San Bernard Pass 2 469 m.n.m., Col de l'Iseran 2 770 m.n.m., Passo Stelvio 2 757 m.n.m.. A vy, kdož jste taktéž příznivci motobikování, tak se můžete mrknout sem na zápis z jejich nezapomenutelné jízdy GS Alps Road trip 2016 , nebo sem na nějaké to foto (coming soon).


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2009

    Dne 18. - 21. dubna se uskutečnil první oficiální ročník bike školky s CK Voděnkou. Snad málokde v Evropě najde biker tak dokonalou trať, na které se může vyblbnout až do konce svých sil. Musíme přiznat, že na nás místní už asi nikdy nezapomenou! Pro představu - druhý den večírek členů CK Voděnky v rybí restauraci ... Přéma na servírku "a toho pstruha máte i bez kostí?" ... servírka "teď už mi fakt divný příjdete" ... později večer Údržbář "dal bych si ty horký maliny bez malin" ... servírka "tak teď už nevím, kdo je tady debil?" :-))). Vítejte tedy v bike školce CK Voděnky a jukněte na dálší vydařený trailer Bike školka Rychlebské stezky, aneb blázinec od CK Voděnky, zde pak video instruktáž Mejstři na nejtěžším úseku RS Walesu (coming soon) a tady neméně vydařený fotozáznam Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014 - fotogalerie.
    Dne 26. února se tři členové CK VODĚNKA znovu pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. Tentokráte vyrazili každý sám za sebe a to i přes noc při čelovkách. Jak napsal Míra "což pro nás nebyl problém, protože jsme vycvičeni z ck voděnky od specialistů Údržbáře a Kormidelníka". No a jak dopadl jejich reparát? 13té, 31té a 42té umístění. Kdo by chtěl vidět více vč. fotogalerie, tak musí skáknout sem Kudrnovská 24 hodinovka 2011 - fotogalerie.


Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014

    Ve dnech 25. - 28. září jsme tentokráte u malebných jezer Salzkammergutu zakončovali lezeckou sezonu. Byla to zatím největší účast lezců co, pamatujeme, neb se nás sešlo celkem 18ks :-). Přestože meteorologové předpovídali slunné počasí, tak až do sobotního rána bylo všechno jinak. Nicméně to nezabránilo velmi dobré náladě všech účastníků při pátečním lezení skrze Postalmklamm vč. výstupu kluzkou horní Déčkovou stěnou. Tři z nás se pak nahoru dokázali vydrápat extrémně těžkou variantou F. V sobotu byl proveden výstup vcelku vzdušnou stěnou Sisi Loser obtížnosti D. Náš prodloužený víkend jsme zakončili za již slunného počasí výstupem Echernwandu z něhož je nádherný výhled na jezero Hallstattersee. A jak si to všichni účastníci užili, naleznete zde Wolfgangsee 2014 - fotogalerie.
    Jak začít? Snad tím, že jsme vždy chtěli zakončit lezeckou sezonu nějakou zajímavou akcí :-). Je pátek 25. října a my vás vítáme na nejvyšším německém alpském vrcholu Zugspitze 2 962 m.n.m.. V sobotu 26. října se s námi můžete vydat na nejpopulárnější horolezeckou trasu vedoucí z vrcholu Zugspitze na nedaleký vrchol Alpspitze 2 628 m.n.m.. Prostě pojďte s námi na procházku po skalních hřebenech ostrých jak žiletka, kde zatají se vám dech a vyskočí tep :-). Účastníci Rasťa, Paťas, Mejstřa by chtěli tímto poděkovat horám, že nám přechod umožnily a mohli jsme se ve zdraví vrátit zpět mezi vás normální kamarády :-)). Zápis z této extrémní výpravy naleznete zde Zugspitze a Jubilaumsgrat 2013 a sem se pak opatrně podívejte na fota Zugspitze a Jubiläumsgrat 2013 - fotogalerie pro silné povahy ještě přidáváme video záznam nedávno vysílaný v TV z ptačí perspektivy :-).


Bike školka Rychlebské stezky - instalace web kamery 2015

    A je to tu, jubilejní 10tý ročník téhle kultovní záležitosti se letos jel ve dnech 11. - 13. srpence. Je vidět, že věhlas tohoto přejezdu jest veliký, neb ho s námi letos absolvovalo spoustu nováčků, kteří si ho na závěru moc pochvalovali. Hugo z hor nám totiž letos objednal celodenní mrholení s ideální teplotou, aby se nám lépe jelo po těch jeho vrstevnicích. Tož, kdo by chtěl vidět, jak pak se nám jelo musí mrknout sem (coming soon).
    Hlásíme přežití 5ti členného teamu Magorů CK Voděnka, který ve dnech 30. července - 3. srpna zdolal 8 čtyřtisícových vrcholů masivu Monte Rosa. Chtěli bychom tímto poděkovat horám, že nám přechod umožnily a mohli jsme se ve zdraví vrátit! A vy pravidelní četnáři tentokrát zapomeňte na texty se slůvky extrém, zvednuté laťky či hluboký zářez do našich dobrodružných akcí - tenhle ten přechod byl úplně jinej level :-))). A že to byl opět zážitek nad míru intenzivní se můžete přesvědčit na následujícím textu Monte Rosa 2012. Fotky kudy a jak vedlo naše putování naleznete zde Monte Rosa 2012 - fotogalerie, fota našeho dvorního fotografa pak tady Monte Rosa Martin lidé a Monte Rosa Martin hory.


Ski Party s VODĚNKOU - Zillertal 2014

    A je to tu zas přátelé, kamarádi, Magoři. Ve dnech 25. - 27. ledna se Paťas s Mejstřou pokusili již o čtvrtý zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. A opět je zastavil stejný lavinový úsek, jako tomu bylo již třikrát. Naštěstí bylo nádherné počasí a tudíž i úžasné panorama výhledy, takže zklamání z dalšího nevydařeného výstupu opadlo za chvilku. Nutno napsat, že jejich noční výstup do bivaku vedl novou severní cestou a trval jim pouhé 4h. Po dlouhém večerním hodnocení třetího nepovedeného výstupu na vrchol se pak Mejstřa s Paťasem shodli, že příští výstup provedou severozápadní stěnou. Takže poslušně pěkně hlásíme, že příští rok jdeme zas a vy co jste letos nemohli se můžete těšit na další, možná i úspěšný výstup na vrchol :-). No a aby jste věděli do čeho půjdete, tak jukněte sem Watzmann 2013 fotogalerie.
    Ve dnech 21. - 30. září si Mejstřa vyzkoušel offroadové dovádění na cestovním enduro motu po Albánských šotolinkách. Průvodcem mu byli kamarádi od Martina K., s kterým loni absolvoval Alpské šotolinky. A jaké, že to bylo? Neuvěřitelné :-). Vy co si myslíte, že CK Voděnka po Balkánských horách pořádá náročné bikové výlety budete muset po přečtení zápisu přehodnotit svoje myšlenky. Zápis hýr GS Albania Adventure Trip 2017. Kdo by se bál dočíst až do konce, tak se může zlehounka podívat na fotozáznam sem (coming soon) .


Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia

     Dne 10. září se uskutečnil již 5ročník tohoto náročného přejezdu. Tento ročník bohužel bude navždy poznamenán tragickou událostí, která se stala v jeho průběhu. Při průjezdu Svatojánskými proudy tragicky zahynul kamarád a biker Radek B., který s námi tento přejezd jezdil od jeho založení. Pro nás, kteří jsme ho znali je to nepopsatelná ztráta. Ztráta skvělého, pohodového a usměvavého kamaráda, kterého jsme vždy na těchto akcích rádi viděli a bude nám velmi chybět. Zápis nebyl pořízen, ale kdo by chtěl vidět alespoň pár fotek, najde je zde Přejezd Praha-západ 2010 - fotogalerie.
    Ve dnech 9. - 16. března proběhl druhý ročník Ski Party s Voděnkou. Tentokrát to byla taková horká slunná jízda, na kterou opět účastníci jen tak nezapomenou :-). Nevíme proč, ale nápady členů CK Voděnka neznají mezí! V rámci finančních úspor a dodržení loňského sloganu "Williams mit birne, das ist gut" totiž vždy někdo našel nějakou chatku s cedulkou "HAPPY HOURS", což mělo za následek velmi zajímavé lyžařské konce :-))). Takže vy, kteří jste s námi nebyli, tak zde je pro vás zdokumentována letošní horká jízda Ski Party s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2016

    Nám to slunko letos nějak déle svítilo, a tak jsme mohli ve dnech 28. - 29. října vyrazit na další vysokohorskou akci CK Voděnky. Tří členný team zvládl během dvou dnů výstup i sestup nejvyšší hory Rakouska Grossglockner 3 798 m.n.m.. Uf, a že to mělo ve všech směrech opět své nezapomenutelné kouzlo, zjistíte z tohoto zápisu Grossglockner 2016 a tady pak díky nádhernému počasí mrkněte na rozsáhlou fotogalerii Grossglockner 2016 - fotogalerie.
    Je pátek 11. září a my se vydáváme na 10tý ročník tohoto pohodového přejezdu. Účast 16 bikerů/rek by nebyla nějak zvláštní, ale je třeba vás informovat, že po 10 letech tento přejezd o 101 km poprvé dokončila první bikerka! Káťo, smekáme před Tebou! Většina bikerů se opět vydala stezkou přes Svatojánské proudy, kde uctili památku Radka B. No a vzhledem ke slunnému počasí se také uskutečnil sobotní pohodový bikový výlet po krásách Prahy západ. Tož vy co jste nejeli a chcete se mrknou na nějaká ta fota, tak zde jsou Přejezd Praha-západ 2015 - fotogalerie.


Mont Blanc a Gran Paradiso 2013

     Dne 29. května se uskutečnil tento již kultovní přejezd. Pro Borce vod Práglu to byl 9ročník a pro borce ze Zlína ročník 14tý. A nutno říci, že po tolika letech už nikoho z pravidelných jezdců nemůže nic zaskočit. To se i potvrdilo na letošním snad nejpekelnějším přejezdu vůbec. Odhodlání a výdrž jezdců tento rok položila nové hranice přejezdu. Znovu se potvrdilo, že když je dobrá parta, tak ji nic nemůže zastavit a zkazit náladu. Kdo by si chtěl přečíst více o tomto Pekle, tak článek najde zde Tour De Leskove 2009 a fotky jsou tady Tour De Leskové 2009 - fotogalerie.
    No a je to tu zas 10. června nebe, peklo, ráj znovu ožívá :-). Za těch dlouhých 16 let co s vámi Zlíňáci jezdím jsem toho mnohé o vašem přejezdu napsal. A po tomhle 21 ročníku musím psát pořád dál a dál viz Tour De Leskové 2016. Prostě ta biková pohodová atmosféra je pro mě úžasná a nezapomenutelná - Mejstřa. Tož vy, kteří jste letos nejeli se můžete opět mrknout na pár fotek z tohoto skvělého přejezdu zde Tour De Leskové 2016 - fotogalerie.


Snow Bike expedice Laponsko 2011

    Dne 21. - 22. dubna proběhl již 33 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás opět pozval Nesmrtelný Míra. Této první letošní rozjezdové akce se opět zúčastnilo mnoho z nás. Snad a právě proto se nám kapánek vymkla páteční noční příprava, a tak se poprvé tento nádherný a pohodový přejezd dojížděl až ve večerních hodinách. Samozřejmostí byl průjezd skrze náročné brody říčky Chvojnice zakončený ostrým výstupem z jejího údolí. Přežití tohoto sobotního přejezdu se pak standardně oslavilo ve sklípku u Matouše. Na nedělní projížďku jsme se opět, tak jako loni vydali do Moravského Krumlova. Písemný záznam se díky alkoholovému oparu nedochoval, a tak se alespoň můžete podívat na fota Oslavanská 50 2012 - fotogalerie.
    Dne 7. června kolem sedmé ráno se opět rozjela parta skvělých kamarádů po levé straně tohoto přejezdu. Jak napsal v pozvánce Lubor "ten kdo z vás ji nedá není pořádný cyklista". A tak jsme se do toho letos všichni pořádně opřeli a už před Vysokou málem umřeli :-). Tento již 18tý ročník se prostě a jednoduše nesl v duchu těch předešlých. No a vy, kteří jste letos nebyli si můžete přečíst krátký záznam Tour De Leskove 2013 a pak ještě mrknout na nějakou tu fotku Tour De Leskové 2013 - fotogalerie.
    Dne 9. září se uskutečnil šestý ročník tohoto velmi náročného přejezdu. Nakonec se celkem sešlo 12 statečných, kteří se rozdělili na dva teamy. 6 členů pak na Svatojánských proudech uctilo památku Radka B. a neuvěřitelným tempem letos dojelo na Skalku již za světla. Textový záznam z letošního přejezdu není, ale kdo by chtěl vidět nějaké to foto šup sem Přejezd Praha-západ 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 105km.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2013

    Ve dnech 1. - 10. července se uskutečnil náš další mezinárodní zájezd. Že to zas byla vyvedená akce plná náhod a improvizací musí být jasné všem, kteří nás alespoň trochu znají. Znovu jsme na svých strojích dokázali pokořit několik vrcholů ležících ve výšce nad 1500 m.n.m., abychom pak sjížděli nekončícími sjezdy zpět do místní civilizace. Chcete-li s námi opět prožít část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy s námi pojďte projet zapomenuté stezky mezi minovými poli, pojďte se svézt na raftu divokou a čistě průzračnou řekou Neretvou, pojďte se seznámit s touto bohem zapomenutou zemí, kde žije spousta příjemných lidí. Filmový záznam zde Bosna a Hercegovina 2011 trailer, foto pak zájemci najdou tady Bosna a Hercegovina 2011 - fotogalerie.
    Dne 16. - 17. dubna proběhl již 32 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Akce se z náší strany zůčastnilo neuvěřitelných 24 bikerů, kteří si tak mohli naplno užít průjezd touto malebnou Moravskou krajinou. Skupina se nakonec rozdělila na několik teamů, a tak pouze 6 člený team absolvoval průjezd zdejsími nezapomenutelnými 17ti brody! Tak jako v minulých ročnících, někteří stateční dojeli na svých ořích přímo až do sklípku, kde byl košt vína spojen s projekcí teamu z Laponska. Zájemci, tak mohou mrknout na pár fotek z hlavního přejezdu a nedělního odpočinkového sem Oslavanska 50 2011 - fotogalerie a sem na video.


Grossvenediger a lezeníčko 2015

    O víkendu 27. února - 1. března se vydala čtveřice nadšených skialpinistů dobít v pohoří Goldberggruppe vrcholy Hocharn 3 254 m.n.m. a Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli mi, kdyby to zas nebylo jinak :-). Pominem-li Romanovu poznámku "tam nahoru se snad nedá normálně dostat?", tak Přéma se dostal ještě o level dál s hláškou "hele Mejstřo začínáme mít těch výstupů bez výstupů na vrchol docela dost, už to beru jako standard" :-). Prostě víkend plný zvratů a náhod, mlhy a slunka a ták. Ostatně už Mejstřův páteční večerní 7km skialpový výstup ze spodního parkoviště na chatu měl svoje kouzlo :-). Stejně tak odpolední páteční skialpový výstup Máry, Ramana a Přémy, kteří si to zpestřili oklikou přes salaše a s plnou polní na zádech :-). Jo holt kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí sem na fotky Goldberggruppe skialpy 2015 - fotogalerie :-))).
    Ve dnech 1. - 10. července byla uskutečněna další mezinárodní biková expedice na blízkém východě. A jak si letošní team 19ti dobrodruhů vedl? No posuďte sami - najeto přes 260km, nastoupáno 8 800m, sježděno 9 700m a to všechno skrze NP Bjeshked e Nemuna, NP Šar Planina okořeněno bikovými výstupy pod nejvyšší vrchol Gjeravica 2 656 m.n.m. a výstup na poutní vrchol Skarpa 2 474 m.n.m.. Tedy vítejte v zapomenuté zemi, kde se budete po horách potulovat zcela sami. No a jako vždy vám nabízme rozsáhlou fotogalerii Kosovo 2016 - fotogalerie + necenzurované Kosovo 2016 - momentky se závěrečnou děkovačkou Kosovo 2016 a video záznamem Kosovo 2016 trailer.


Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2015

    Hlásíme, že ve dnech 14. - 17. dubna proběhl další ročník bike školky v Rychlebských Stezkách. Posledních pár let vám posíláme fota plná sněhu a mrazu, z kterých nelze zjistit kvalitu výuky "Voděnkářského bikování" a odolnost učňů :-). Letos tomu bude však jinak, neb počasí nám přálo a vy tedy budete moci spatřit nemožné, páč i kdejaký důchodce vzduchem létal :-). Krátký textík zde Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017, tady několik necenzurovaných videí Verliba, Skoky1, Skoky2, Skoky3, Na kamenech do kopce, Skok S uperflow, Skok v RS a zde fota (coming soon).
    Dne 7. - 8. srpna se uskutečnily dva lezecké výstupy na Hochkönig klettersteigem Königsjodler v Rakousku a na Hochstaufen klettersteigem Pidinger v Německu. Dívat se na videu jak maník leze skalní vertikálu bez jištění je jistě zážitek. Když vás však v realitě visícího na takové stěně podobnej sebevrah převálcuje, tak to už je prostě jinej LEVEL. Přečtěte si příběh o tom jak jsme my Magoři vlastně normální Königsjodler a Pidinger 2009 a Königsjodler a Pidinger 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy kletterů Königsjodler a Pidinger.


CK VODĚNKA - Ukrajina/Polsko/Slovensko

    Dne 18. - 20. května proběhla již třetí dvojkombinace bike-ferratování. Bohuže se letos na poslední chvilku spousta účastníků omluvilo, a tak nakonec vyrazila jen trojice Zmrzlina, Mejstřa a Paťas. Měli jsme letos naprosto luxusní slunečné počasí a spousty sněhu! Po standardní první projížďce pod Schafbergem jsme druhý den uskutečnili průzkumný trip k vedlejšímu jezeru Fuschlsee. Vyskoušeli jsme také poprvé lodní spojení mezi Wolfgangem a St. Gilgenem, ale hlavně jsme na konci našeho putování zdolali velmi vzdušnou a vertikální ferratu Sisi, z které je nádherně vidět celý masiv Dachstein Gruppe. Písemný záznam není, ale kdo by chtěl vidět pár fotek vč. těch z ferraty Sisi, tak ať si hópne sem Wolfgangsee 2012 - fotogalerie.
    Že nás berou Rychleby je vám všem snad jasný :-), takže jsme tu na Velikonoce 25. - 28. března byli zas. Jen Kátě V. pořád nějak nejni jasný proč to máme odskotačit vždycky na sněhu :-). Sice jsme koupili novou lepší webovou kameru, a vy tak uvidíte i komára v letu včetně nočního mravenečka na optice, ale ještě budeme muset koupit jednu na solár a umístit ji na horním Walesu. Neb když je dole v RSu teplo a zelená tráva, tak o pár metrů výš se na nás mrazivě zubí klidně 30cm sněhu. Psát vám, že bylo zase všechno jinak, néé páč je to pořád stejný intenzivní a nezapomenutelné :-) Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2016 - fotogalerie. Velkým zážitkem pak pro nás bylo, když se v RS centru sešlo přes 200 lidiček, z čehož bylo 140ks brigádníků na úpravu bikových tras! Dlouho jsem nezažil tak velkou partu bikerů, kamarádů, kteří pro tenhle singl trek tolik dělají! Byla to velká biková párty a bylo radostí tam být s nimi všemi - Mejstřa.


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017

    Je pátek 8. září a jen pět statečných bikerů roztáčí svá kola dál po stopě vedoucí malebnou krajinou Prahy - západ. Asi to bude tím naším krásným věkem, neb zrajeme jak dobré víno a tím pádem na těch našich strojích zdravě lítáme. Hlásíme, že letos jsme na Skalku vylítli už před 6tou večerní a dva z nás drápli celou poutní stezku po zelené až nahoru! A pak, že to po těch 80km nejde :-). Počasí nám přálo, a tak se opět můžete mrknout na nějaká ta vydařená fota (coming soon).
    Dne 4. června to tu bylo zas. Jel se, tlačil se, běžel se ročník 15tý. A jestli jsme o loňském přejezdu psali, že byl vůbec nejpekelnější ze všech, tak tento ročník se nesl ve stejném duchu. Do posledního dne Zlínští pořadatelé nevěděli, zda se vůbec uskuteční, neb počasí jako vždy objednali dokonalé. Nakonec však srdce a odvaha přihlášených borců rozhodla a přejezd se jel. 10 bikerů tak vyrazilo tentokráte po zcela nové nouzové trase dlouhé 105km vstříci osudu. Další 4 běžci a 7 bikerů se pokusilo znovu pokořit původní starou trasu dlouhou 90km. No a jak se jezdí v pekle můžete shlédnout zde Tour De Leskové 2010 - fotogalerie. Zde pak GPS záznam tras 105km a 90km.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2014

    V sobotu 7. prosince proběhl další ročník vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led tentokrát nebyl, a tak jsme letos odložili splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to návštěva Solvayových lomů. Aby to mělo své kouzlo, tak přes noc kapku nasněžilo a přes den nám vysvitlo krásné zimní slunko. Letos byla kapku větší účast, a tak jsme museli na zahradě u grilu postavit náš Voděnkářský Párty stan. No a vy, kteří by jste se chtěli podívat jak takové vánoce vypadají mrkněte sem Vánoční párty 2013 - fotogalerie.
    Dne 24. - 26. února proběhl třetí ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Sněhu bylo tentokráte dost, jen byl tak trochu na p..... :-). Nicméně to nemohlo letošní účastníky vůbec odradit, a tak jsme si mohli vyzkoušet novou disciplínu běžko capkání v brutálně mokrém sněhu. Tedy další nová zkušenost pro všechny. Kdo by chtěl vidět alepoň pár fotek, tak je najde zde Běžky s VODĚNKOU 2012 - fotogalerie.
     Dne 28. - 30. října se skupinka členů CK VODĚNKY pokusila o několik výstupů v údolí Plöckenpass nacházejícího se na hranicích Rakouska a Itálie (Korutany). Avšak čerstvě napadaných 70cm sněhu nám nedovolilo dokončit ani jeden z uskutečněných výstupů. Tuto letošní závěrečnou lezeckou akci jsme nakonec nazvali "výprava AMUNDSEN". To, že jsme si opět posunuli hranici našich limitů a zážitků dál než se čekalo, bude snad všem jasné při zhlédnutí základního traileru Plockenpass 2010 trailer a dochované fotoreportáže Plockenpass 2010 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2012

    Dne 31. srpna proběhl sedmý ročník tohoto přejezdu. Díky časové tísní jsme museli tento ročník nakonec uspořádat již v srpenci. A tak se stalo, že nám poprvé na tomto přejezdu trošičku více z nebe krápalo :-). Některé bikery toto počasí odradilo, ale nakonec vyrazila malá skupinka, která je odolná jet v jakémkoli počasí! Přestože chcalo jak sviňa, tak jsme jeli přes Svatojánské proudy abychom tím vzdali hold našemu skvělému kamarádu Radkovi, který tu před dvěma lety tragicky zahynul. Musíme zde zmínit, že byť bylo počasí takové jaké bylo, tak se nám všem jelo skvěle a dobrá nálada vydržela až do večerních nočních hodin. Zápis se nám cestou rozmočil, ale zůstalo zachováno pár fotek, po kterých si uděláte představu, jak vypadá trasa za mokra Přejezd Praha-západ 2012 - fotogalerie.
    Ve dnech 8. - 11. března se pokusili dva členové CK VODĚNKY o skialpový výstup na 3 nejvyšší vrcholy v 3 pohořích Západních Karpat. Přestože se jim podařilo dobít jen dva vrcholy, tak se akce podařila na výbornou. Výstup na Borišov byl totiž proveden za naprosto luxusního počasí, a tak zájemci mohou zhlédnout nádherná panoramata Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Roháčů ...... Lysá Hora - Borišov - Babia Hora 2012 - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Rumunsko - Banát 2013

    Ve dnech 25. července - 3. srpna proběhla další mezinárodní biková expedice, na které 16ti členný team dobrodruhů opět zažil nezapomenutelné intenzivní zážitky. Že na těchto expedicích projektují Mejstřa s Údržbářem trasy náročné je jasné všem. Nic méně, že je pak někteří proletí světelnou rychlostí, jako team Ocelářů nám rozum nebere :-). A tak se není ani čemu divit, že jsme dokázali na pohodu zvládnout náročný a dlouhý bikový přejezd planin Sinjajevina, ještě náročnější výstup na vysílač Črná Glava 2 139 m.n.m., nebo brutální stoupání do sedla od Rikavačko jezero :-). Bonusy, jako bikování v Durmitorské kleči, nedokončený výstup na vrchol Kom Kučki 2 487 m.n.m. pak kompenzovala nádherná panoramata kaňonu Nevidio, krásy místních hor a v neposlední řadě hlavně to, že jsme to všechno zas ve zdraví přežili! Vítejte tedy v nádherných horách Montenegra a mrkněte na nějakou tu fotku Černá Hora 2014 - fotogalerie, Černá Hora 2014 - momentky. Jako lahůdku vám pak nabízíme video záznam Monten
    Teda vážení, musíme přiznat, že to počasí si z nás fakt už dost utahuje :-). Dne 14. - 16. února proběhl další v pořadí již pátý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Slovo běžky však berte s rezervou, neb sníh letos nebyl snad ani v Rusku :-). Nicméně nakonec se nás sešlo 12ks a všichni jsme si to po svém dostatečně užili. Část z nás místo bežek vyrazila na bike a zbytek lidiček absolvoval pěší túru po Vysočině. Tentokrát je zachováno jen pár fotek z bikového sobotního výletu, který naleznete zde Běžky s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.


Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015

    Vám nevíme, jestli ty akce nějak zvlášť přitahujeme, nebo je v České republice takové množství Magorů :-). Ať je to jak je to, tak ve dnech 3. - 4. října proběhl první ročník bikového přejezdu, který uspořádali naši kamarádi Oceláři. Co napsat víc, snad jen, že bikerské peklo pro nás neustává :-). Případní zájemci o účast na dalším ročníku najdou základní informace zde Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015 no a tady ještě nějaké ty fota Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky - fotogalerie 2015.
    Ve dnech 3. - 5. února opět proběhla každoroční a velmi oblíbená zimní akce Běžky s Voděnkou. Příště už asi chaloupku nějak pohádkově nafoukneme, neb 21 dospělých a 10 svišťů je hardcore i pro otrlé Voděnkáře :-). Co vám čtenářům psát dál? Snad jen, že sněhu bylo dostatek, nálada účastníků skvělá a pro příště můžeme změnit Kadov za hospůdku "u Koloušků", kde se nekouřilo a kořalečku tam měli výtečnou :-). No a zde najdete krátký fotozáznam Běžky s VODĚNKOU 2017 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2013

    Dne 26. - 27. dubna proběhl další ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Opět předpověď počasí nehlásila nic moc dobrého, ale nakonec slunko svítilo, voda i víno teklo a tak se nic nezaseklo :-). Co napsat dál, snad to co napsal po akci Hugo z hor "Díky Míro za skvěle zorganizovanou akci, za objednané počasí, skvělý sklípek a možnost ubytování. V neposlední řadě - díky vám všem ostatním, je radost šlapat do pedálů s takovou partou". No a vy co jste letos nejeli, mrkněte sem na vcelku vydařený fotozáznam Oslavanská 50 2014 - fotogalerie.
    Konečně! V sobotu 15. prosince proběhla již několik let plánovaná akce splutí zimní Sázavy. Sestaven byl nakonec silný a odolný 6 členný team CK Voděnka splavující tuto řeku ve třech Vydrách. A že jsme blázni? Zapomeňte na to! Na zamrzlou a sněhem zapadanou Sázavu vyrazilo tuto sobotu celkem 18 lodí :-)). Holt nejsme už jediní Magoři v Čechách :-)). Písemný záznam se nedochoval, neboť zápisník byl namočen a poté co jsme ho zmrzlý chtěli rozehřát u ohně, tak omylem shořel :-). Fotozáznam byl zachován díky prozíravosti jedné z našich posádek, která již dopředu tušila co přijde :-). Foťák si na poslední km dali do sudu a tím tento fotozáznam vlastně i zachránili :-))). Tedy vítejte na zimní Sázavě Vánoční Sázava 2012 fotogalerie.


CK VODĚNKA - Bosna a Hercegovina 2011

    Jak někteří víte, tak jeden z našich členů CK VODĚNKY Přéma Kocyan se rozhodl pokořit první ročník extrémního závodu 1000 miles vedeného skrze Česko a Slovensko. To, že se bude jednat o extrémní a těžký závod bylo jasné už předem, neboť otcem a pořadatelem tohoto závodu nebyl nikdo jiný než extrémní biker Jan Kopka. Moji účast na tomto závodě bohužel nedovolilo pořádání akce BiH, která byla ve stejném termínu ...... "bohužel" měním na "bohudík" neb mě tato náhoda asi zachránila život jak si přečtete zde Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia. To, že se Přéma dostane do cíle bylo těm, kteří ho známe jasné hned od začátku, ale to jak dopadl nás naprosto odzbrojilo.
    Dne 10. září se konal 11tý ročník této pohodové bikové taškařice. Opět ho s námi zvládla celý dojet Káťa a to v takovém tempu, že by kdejaký biker záviděl. Nově si ho střihli i dva noví účastníci, ktěří bez problému udrželi letošní svižné tempo. Tak jako každý rok jsme na Svatojánských proudech uctili památku Radka B., a pak pokračovali dál. Pomineme-li letošní polom za Teletínem, nespočet servisních zásahů, tak perlou celého přejezdu byl Údržbářův nekontrolovaný pád do říčky Kocáby :-). Nicméně vše dobře dopadlo a vy se teď můžete podívat na pár fotek Přejezd Praha-západ 2016 - fotogalerie.


Ski Party s VODĚNKOU - Ischgl 2013

    Dne 26. - 27. října se někteří z členů CK VODĚNKY opět vydali do severních Čech, aby si vyzkoušeli nové úseky na Singltreku pod Smrkem. Projet tuto oblíbenou trať je právě nejideálnější na konci roku, kdy tam není mraky bikových neumětelů :-). Vzhledem ke krásnému podzimnímu počasí si všech 6 účastníků tuto bikovou akci skvěle užilo. No a vy, kteří se chcete mrknout na nějaká ta fota z této tratě šup sem Singltrek pod Smrkem 2013 -fotogalerie.
     Dne 27. - 29. srpna se uskutečnil již třetí ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Novinkou zde byla důkladná noční příprava na deštivé počasí objednané pořadatelem. Příprava se tak zdařila, že si někteří ani nepamatují, že při přejezdu celý den pršelo :-). Letos k bikové výzvě, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová přibyla technická vložka v podobě překonávání sesuvů půdy na trase. Zakončení opět proběhlo na chatě Skalka a bylo zpestřeno o noční hledání "asistenta udavače rychlosti", kterého se nám podařilo zapomenout kdesi v temném lese při dojezdu. Asistent "Tiňtěra" se našel a vy tedy můžete najít fota zde Tour De Trojmezí 2010 - fotogalerie a tady pak zcela ojedinělé video z tohoto přejezdu Tour De Trojmezí 2010 trailer.


Lysá Hora - Borišov - Babia Hora

    Inu byla, nebyla, ale někteří si prý pamatují, že byla 9. - 16. března :-). Tak asi proběhla první Ski Party s Voděnkou, na jejíž průběh budou účastníci dlouho vzpomínat. Byla to totiž taková ostrá ledová jízda, která některé dny končila až v temných večerních hodinách ve snow-baru Fire & Ice. Prostě další hodně vydařená akce s podtitulkem "Williams mit birne, das ist gut". Záznam se nedochoval a tudíž se bude vyprávět jako legenda, k níž si čtenáři tohoto webu mohou přiřadit ilustativní fota Ski Party s VODĚNKOU 2013 - fotogalerie.
    Sice bylo už 13. - 14.dubna, teda jarní čas. Nicméně v horách pořád leželo spousta sněhu, a tak Mejstřa s Martinem K. vyrazili na poslední skialpovou turu této zimy. Plán byl jasný - výstupy v pohoří Goldberggruppe a to na nejvyšší vrchol Hocharn 3 254 m.n.m. a další den výstup na protější vrchol Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli my, když by tenhleten plán neměl intenzivní zážitky :-). Prostě závěr skialpové sezony jak má být - viz. příběh zde Hocharn skialpy 2013. Fota z výstupu hýr Hocharn skialpy 2013 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2014

    No a je to tady zase, dne 21. - 23. srpna proběhlo další bikové mezinárodní putování přes tři státy. A vážení, byla to opět neskutečná borovičková jízda po místních lesích, loukách a kopcích, která prověřila nejednoho bikera. Je už úplně jedno co Hugo z hor postaví bikerům do cesty - výstup na vrchol Gírová, ostrý výjezd Kikula Zakikula, nebo závěrečné stoupání na chatu Skalka, stejně všichni valí na svých strojích s úsměvem od ucha k uchu :-). Pro ty, které zajímá jak se tak po 8 letech jezdí na TDT je zde připraven krátký textový záznam Tour De Trojmezi 2015 a drobná ukázková fotogalerie Tour De Trojmezí 2015 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2017

    A bylo to tu zas, dne 5. - 7. února proběhla naše velká každoroční zimní akce. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem letošním účastníkům (23ks) za tolerantnost s jakou zvládli přežít malé řvoucí migranty (8ks) na chaloupce! Matkám pak velké díky za jejich velkou obětavost a vůli postarat se o děti i sebe samé! Je na to třeba kus chlapa, aby se dalo vyjít s námi značně podroušenými nočními tvory :-). Děkujeme taky tomu nahoře, že nám místo deště a mlhy připravil tak krásné slunné jarní počasíčko, které si snad všichni účastníci skvěle užili. Taktéž musíme poděkovat 7mi člennému bikovému teamu, kterýžto přes sobotní den po zasněžených a bahenních loukách namotal pěkných 38km poměrně svižným tempem :-). Nutno podotknout, že tento team sedící na Kadovánském vánku si sliboval pohodový dojezd na chaloupku, ale jakýsi mužík na biku se zlomenou vidlí nasadil při návratu v nočních hodinách takové tempo, že si většina z nás vůbec nepamatuje trasu :-). Tak tedy vstupte alespoň na krátko do světa
    Už ani nevíme, jak to napsat :-). Je 24. ledna a my opět vyrážíme na Watzmann. Nějak to asi přivoláváme, neboť tenhle nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp nás bude trápit do důchodu :-))). Celý leden jaro jak sviňa a nám na 24tého napadne skoro 1 metr čerstvého sněhu. Tohle prostě nejni normální! No nic, dojeli jsme, na noc zase vyrazili a v hlubokém sněhu stezku na bivak prorazili :-). Co psát dál? Snad, že ráno počasí na piču, vychr a mlha, stezka a stopy z nočního výstupu zaváté a my tedy velíme k ústupu dolů. Pátý pokus opět nevyšel, ale nezoufejte příští rok půjdeme zas :-). No a kdo z vás by chtěl na pár fotkách vidět naše putování, tak jukněte sem Watzmann 2014 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2011

    V sobotu 13. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led standardně nebyl, a tak jsme letos opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to velmi podařená návštěva bunkru Drnov, v jehož útrobách se nachází muzeum studené války a protivzdušné obrany Československé republiky. Nevíme, jak to děláme, ale účast byla znovu neuvěřitelná :-). Zřejmě je to tím, že vánoční párty není nijak fyzicky náročná :-). Tedy vy, kteří jste byli a i vy kteří jste nebyli se můžete mrknout na fotozáznam sem Vánoční párty 2014 - fotogalerie.
    Konečně! Sníh, slunko, stopy, vítr, mlha, mráz a krásná chaloupka :-). Tak nějak ve zkratce by se dal popsat další nezapomenutelný 6tý ročník Běžky s VODĚNKOU na Vysočině konaný ve dnech 6. - 8. února. Účast 20 Magorů a 2 juniorů svědčí o velké oblíbenosti této pohodové akce. Tento rok se nám podařilo najít naprosto dokonalou chaloupku pro juniory i Magory z CK Voděnky a objednat dokonalé počasí! Pravda, ta neděle mohla být kapku teplejší, ale to by zase někteří z nás nezažili takzvaného Vysočinského Bloudila za bodem mrazu :-). Tedy vítejte na dalším vydařeném ročníku Běžky s VODĚNKOU 2015 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2015

    Ve dnech 29. červana - 8. července se uskutečnila další mezinárodní biková expedice. Letošní 16ti členný team neznal hranic, které by neprolomil! A tak se stalo, že tento team dokázal projet i projít vše co mu Údržbář s Mejstřou postavili do cesty :-). Znovu jsme šli s biky na rameni skrze vysoké zapomenuté hory. Přejeli jsme a sjeli několik dvoutisícovek až k hladině Makedonských jezer. Dva z teamu dokonce vystoupali na třetí nejvyšší vrchol Pelister 2 601 m.n.m.. 5tice z nás pak projela nádhernou uzounkou singl stezku na hraně tisíci metrových strží. No a vy, naši sledovatelé od stolu, tak máte možnost shlédnout nezapomenutelné video Makedonie 2013 trailer a fota Makedonie 2012 - fotogalerie, Makedonie 2012 - momentky z tohoto nádherného balkánského kraje.
    Ve dnech 1. - 6. července proběhla další vysokohorská a lezecká akcička CK Voděnky. Vzhledem k dokonalému slunnému počasí stihl 8mi členný team vše co bylo v plánu. Výstup na 4tou nejvyšší horu Rakouska Grossvenediger 3 662 m.n.m, vylezení cesty Kristall Klettersteig, Seewand a další skopičiny. Tož vy z vás kdož máte zájem mrkněte sem na rozsáhlu fotogalerii Grossvenediger a lezeníčko 2015 - fotogalerie.
    Letošní Zlínksá kultovka proběhla 26. května a opět měla svoji nezapomenutelnou atmosféru. Že je levá strana kapku lehčí nám opět potvrdila vysoká účast, která čítala více jak 30 bikerů. Nevíme, čím to je, ale rok od roku se to jezdí pořád rychleji :-), páč v 10:55 ještě nikdo na Cábu nikdy nestál. O to více se mohlo posedět a popít. No a vy, kteří jste letos nejeli si můžete přečíst záznam zde Tour De Leskové 2017, no a tady zase nějaká ta fotka (coming soon).


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

    Je 18. - 20. července a Paťas s Mejstřou vyráží na další náročnou pouť. Volba padla na velmi vzdušnou cestu vedoucí jižní stěnou masivu Dachstein zvanou Sky walk obtížnost E. Výstup jsme započali naší oblíbenou severní stěnou Seewand obtížnosti D/E, kterou jsme ke svému velkému překvapení poprvé zdolali za 2h 50min - asi to bude tím, že trénujeme :-). Ještě ten samý večer vylézáme na skalní kopuli Schöberl 2 426 m.n.m. u chaty Simonyhütte, kde nocujeme. Druhý den zdoláváme za pekelného slunka 140m vysoký Sky walk, který fakt není pro každého. Zpět na chatu se vracíme pohodovou stezkou přes vrchol Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. a nechápeme, proč se davy lidi sápou na Hoher Dachstein, když tady jsou výhledy také nádherné. Naše putování nakonec zakončujeme u Hallstattersee průzkumem ferraty Echernwand, kde málem uhoříme, páč nás drtí 42 °C což na ocelových lanech a hliníkových žebřících má své nezapomenutelné kouzlo jak naleznete zde Dachstein 2014 - fotogalerie.
     Dne 11. září se uskutečnila již tradiční biková akce pro všechny vyznavače NEnáročných přejezdů :-). Měla dokonce několik prvenství a to - nejvíce účastníků, rozdělení přejezdu na 3trasy, nejvíce zbloudilých bikerů a dojezd za naprosté tmy. Více o tomto vydařeném ročníku naleznete na Přejezd Praha-západ 2009 a Přejezd Praha-západ 2009 - fotogalerie.
    Dne 1. srpna jsme tu zas. Nesmrtelný Míra se totiž nechal Údržbářem nalákat a další oběti se nějak náhodně přidali. A naše kola se točí zas po nejbrutálnější bikerské trase v ČR. 6 odvážných vyráží v 6:35h na svoji šílenou pouť, aby nakonec v 20:45h dojeli jen 3 přeživší z nás poprvé celou trasu! Suma sumárum 120 Km a 3 200 m převýšení. Jako dycánky naprostá pohodička, což ostatně můžete shlédnout zde Sudety Ralley 2009 - fotogalerie a zde pak video s Mírou Nesmrtelný pád.


Mirakulum, aneb Junior Action One

    Je pátek 29. května a my vyrážíme na další ročník tohoto přejezdu. Jak jsem kdysi dávno napsal "jsou věci mezi nebem a zemí a pak je tu přejezd Tour De Leskové" - Mejstřa. Vítejte tedy na jubilejním 20tém ročníku TDL. O tom jak je tento přejezd kultovní svědčí i letošní účast 40 bikerů z celé ČR, kteří s výbornou náladou zvládli překonat všechny nástrahy, které jim do cesty připravili pořadatelé Pačes s Luborem. No a vy, kteří jste letos nejeli, mrkněte sem na fotozáznam Tour De Leskové 2015 - fotogalerie. Zde pak ještě drobná děkovačka Tour De Leskové 2015 .
    Poslušně pěkně hlásíme, že o víkendu 4. – 6. srpna proběhl první ročník dětské akce CK Voděnka. Že už je, kolem nás mnoho mladých svišťů svědčí sobotní účast 28 lidiček a dětiček. Akce se, pořádala v dětském zábavním parku Mirakulum a nocování bylo zajištěno v sousedním Tankodromu. Nicméně, musíme konstatovat, že dalším kouzlem celé akce bylo i stanování pod širým nebem s venkovní umývárnou okořeněné ranní soukromou jízdou vláčkem přes celý Tankodrom do Mirakula. Veteráni si opět značně užili noční večírky s vynikajícím pivkem a sobotní nečekanou večerní šou v podání profesionálních zápasníku MMA. Nedělní závěr jsme pak pro naše sviště zpestřili dětskou jízdou v Hummeru H1 v rozbahněném Tankodromu. No a jak to tam asi vypadalo napoví naše fota Mirakulum, aneb Junior Action One - fotogalerie.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00