Jak na věc


voděnky

Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2011

    Dne 20. - 21. dubna se uskutečnil další ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Vzhledem ke špatné meteorologické předpovědi byla letos účast menší. Nicméně počasí bylo nakonec ideální, a tak si to většina účastníků dost užila. Vynikající novou zábavou na trase se stalo nabalovaní a odstraňování mazlavého bahna jež nám velmi zpestřovalo tento bikový jarní den. Naprosto bezkonkurenční pak byl průjezd skrze nespočet brodů říčky Chvojnice jejíž hloubka zaskočila i zkušené jezdce CK Voděnky. Jen dva borci pak v podvečerních hodinách zvládli dojet na svých ořích až do sklípku u Matouše. Odpočinková nedělní projížďka vedla jako jindy do Moravského Krumlova a zpět do Olbramovic.. No a kdo by se chtěl podívat na bahno a brody jukněte sem Oslavanská 50 2013 - fotogalerie.
    V sobotu 12. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Jak je již pár let zvykem, tak sníh a led nebyl a my opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně se nám konečně podařilo zrealizovat dlouho plánovaný náhradní program "Chrustenické šachty". A že to opět stálo za to, bude každému jasné po shlédnutí několika málo fotek hýr Vánoční párty 2015 - fotogalerie.
    No a je to tu zas 10. června nebe, peklo, ráj znovu ožívá :-). Za těch dlouhých 16 let co s vámi Zlíňáci jezdím jsem toho mnohé o vašem přejezdu napsal. A po tomhle 21 ročníku musím psát pořád dál a dál viz Tour De Leskové 2016. Prostě ta biková pohodová atmosféra je pro mě úžasná a nezapomenutelná - Mejstřa. Tož vy, kteří jste letos nejeli se můžete opět mrknout na pár fotek z tohoto skvělého přejezdu zde Tour De Leskové 2016 - fotogalerie.


Mont Blanc a Gran Paradiso 2013

    Naše biky se ve dnech 19. - 21. srpna točí dál, neb tuto další kultovku nelze vynechat. Znovu jsme tedy měli tu čest projet za jeden den skrze tři státy. Tentokrát nás Hugo z hor vyvedl až na vysoko položenou chaloupku Severku, kde ve večerních hodinách proběhlo hodnocení všech 9ti ročníků. Musím zde Hugovi velice poděkovat za tuto nečekanou kulturní vložku, jejíž průběh ve mě zanechal další nezapomenutelný zážitek! A to ne jen proto, že mi byl udělen nejvyšší diplom "MTB vytrvalec číslo jedna Pičo" :-). Doufám, že v nastávajících měsících budeme moci zveřejnit všechny texty z udělených diplomů účastníkům - Mejstřa. No a teď vy milí čtenáři, zde jest to na co čekáte Tour De Trojmezí 2016 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2009

    A bylo to tu zas, dne 5. - 7. února proběhla naše velká každoroční zimní akce. Tímto bychom chtěli moc poděkovat všem letošním účastníkům (23ks) za tolerantnost s jakou zvládli přežít malé řvoucí migranty (8ks) na chaloupce! Matkám pak velké díky za jejich velkou obětavost a vůli postarat se o děti i sebe samé! Je na to třeba kus chlapa, aby se dalo vyjít s námi značně podroušenými nočními tvory :-). Děkujeme taky tomu nahoře, že nám místo deště a mlhy připravil tak krásné slunné jarní počasíčko, které si snad všichni účastníci skvěle užili. Taktéž musíme poděkovat 7mi člennému bikovému teamu, kterýžto přes sobotní den po zasněžených a bahenních loukách namotal pěkných 38km poměrně svižným tempem :-). Nutno podotknout, že tento team sedící na Kadovánském vánku si sliboval pohodový dojezd na chaloupku, ale jakýsi mužík na biku se zlomenou vidlí nasadil při návratu v nočních hodinách takové tempo, že si většina z nás vůbec nepamatuje trasu :-). Tak tedy vstupte alespoň na krátko do světa
    Dne 16. - 17. dubna proběhl již 32 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás znovu pozval Nesmrtelný Míra. Akce se z náší strany zůčastnilo neuvěřitelných 24 bikerů, kteří si tak mohli naplno užít průjezd touto malebnou Moravskou krajinou. Skupina se nakonec rozdělila na několik teamů, a tak pouze 6 člený team absolvoval průjezd zdejsími nezapomenutelnými 17ti brody! Tak jako v minulých ročnících, někteří stateční dojeli na svých ořích přímo až do sklípku, kde byl košt vína spojen s projekcí teamu z Laponska. Zájemci, tak mohou mrknout na pár fotek z hlavního přejezdu a nedělního odpočinkového sem Oslavanska 50 2011 - fotogalerie a sem na video.


Ski Party s VODĚNKOU - Zillertal 2014

    Je 18. - 20. července a Paťas s Mejstřou vyráží na další náročnou pouť. Volba padla na velmi vzdušnou cestu vedoucí jižní stěnou masivu Dachstein zvanou Sky walk obtížnost E. Výstup jsme započali naší oblíbenou severní stěnou Seewand obtížnosti D/E, kterou jsme ke svému velkému překvapení poprvé zdolali za 2h 50min - asi to bude tím, že trénujeme :-). Ještě ten samý večer vylézáme na skalní kopuli Schöberl 2 426 m.n.m. u chaty Simonyhütte, kde nocujeme. Druhý den zdoláváme za pekelného slunka 140m vysoký Sky walk, který fakt není pro každého. Zpět na chatu se vracíme pohodovou stezkou přes vrchol Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. a nechápeme, proč se davy lidi sápou na Hoher Dachstein, když tady jsou výhledy také nádherné. Naše putování nakonec zakončujeme u Hallstattersee průzkumem ferraty Echernwand, kde málem uhoříme, páč nás drtí 42 °C což na ocelových lanech a hliníkových žebřících má své nezapomenutelné kouzlo jak naleznete zde Dachstein 2014 - fotogalerie.
    Dne 18. - 20. června se uskutečnila druhá dvojkombinace bike-ferratování. Přes nepřízeň počasí bylo podniknuto několik náročných bikových výletů, u kterých se opět potvrdilo, že základní členy CK VODĚNKY nezastaví žádná překážka. Oproti minulému ročníku nebylo tolik sněhu, ale padající vody z nebes bylo vskutku dostatek :-) Zápis byl bohužel rozmočen, ale digitální fotoaparáty naštěstí ne, takže fota z akce můžete zhlédnout zde Wolfgangsee 2010 - fotogalerie.
    Dne 18. - 20. února proběhl již druhý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. A že to zase byla pořádná uchylárna bude jasné všem, kteří na fotkách místo běžkařů najdou jen zmrzlé bikery :-). Holt to počasí si s námi od začátku roku dosti hraje, tudíž nám nezbývá než improvizovat. Bylo nás tedy hodně kdož okusili ostré nárazy do tvrdé ledové země, ale i přesto jsme dokázali překonat všechny nástrahy a za temných nocí pak zpět dorazili na naší pronajatou chaloupku. Zájemci najdou fota zde Běžky s VODĚNKOU 2011 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2013

    Ve dnech 17. - 19. února se tři členové CK VODĚNKA pokusili již o třetí pokus zimního výstupu na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Tak jako loni vyrážela trojice do prvního bivaku "Winterraumu u Watzmannhausu" na noc. Že se bude jednat o velmi náročnou akci bylo všem jasné, neboť Alpy ležely pod několika metry sněhu! Nicméně to, že si zkušená trojice horalů posune laťku zase o něco výš a udělá tím další hluboký zářez do našich dobrodružných akcí netušil nikdo z nich! Jak říká Paťas "tenhle horský masiv je pro nás zakletej". Prostě, zase bylo všechno jinak a díky tomu vám můžeme nabídnou nezapomenutelný příběh, který Paťasovi, Přémovi a Mejstřovi zůstane hluboko zarytý pod kůží Watzmann 2012. Komu se nezvýšil tep u čtení článku, může juknout i na fotky Watzmann 2012 - fotogalerie :-).
    V roce 2010 jsme na závěru lezecké sezony uskutečnili několik výstupů z tohoto sedla. Avšak ani jeden výstup se díky 70cm čerstvě napadlému sněhu nezdařil. Bylo tedy jen otázkou, kdy se sem vrátíme. Ve dnech 6. -10. května proběhl druhý pokus o výstupy z tohoto sedla a přilehlého okolí. Tentokráte nám počasí přálo a my zvládli vylézt mnoho stěn. Chce-li se někdo z vás mrknou na nádherný kraj, kde nenajdete davy turistů a kde nachází se skvěle vybavený kamp, tak jukněte sem Plöckenpass 2015 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2014

    Ve dnech 9. - 16. března proběhl druhý ročník Ski Party s Voděnkou. Tentokrát to byla taková horká slunná jízda, na kterou opět účastníci jen tak nezapomenou :-). Nevíme proč, ale nápady členů CK Voděnka neznají mezí! V rámci finančních úspor a dodržení loňského sloganu "Williams mit birne, das ist gut" totiž vždy někdo našel nějakou chatku s cedulkou "HAPPY HOURS", což mělo za následek velmi zajímavé lyžařské konce :-))). Takže vy, kteří jste s námi nebyli, tak zde je pro vás zdokumentována letošní horká jízda Ski Party s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.
     Dne 21. - 23. srpna se uskutečnil druhý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Opět do přejezdu byla zařazena biková výzva, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová. Konec trasy končil znovu na chatě Skalka a nesl se opět ve znamení "pokácíme všechen borovičkový les." Velmi mile nás překvapil pořadatel, který letos zvládl z trasy odstranit většinu nezáživných asfaltových etap. No a jak jsme to všechno prožili si můžete prohlédnout zde Tour De Trojmezí 2009 - fotogalerie.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2015

     Ve dnech 3. - 16. března se čtyři členové CK VODĚNKY pod vedením extrémního bikera Jéni Kopky zůčastnili bikové expedice vedoucí skrze arktickou divočinu Laponska. A že touto expedicí znovu udělali hluboký zářez do našich extrémních akcí, snad bude jasné každému kdo si přečte zápis z této výpravy či zhlédne trailer a některá fota. Ostatně i nesmrtelné hlášky našeho bratra Slováka Megavačice vám přiblíží lehkost tohoto výletu. Pátý den - kdesi v arktické ledové tundře, vyčerpán a tlačící svého 30kg oře prohlašuje větu "modlím sa k bohu aby ma zabil" :-)). Tak tedy s námi vstupte do nezapomenutelného arktického světa daleko za polárním kruhem. Snow Bike expedice Laponsko 2011 trailer, fota najdete pak tady Snow Bike expedice Laponsko 2011 - fotogalerie.
    Ve dnech 23. - 25. srpna se jel další ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Tento 6tý ročník měl letos početnou skupinu bikerů, kteří se opět bez problémů poprali s místní pohodovou vrstevnící dole nahore a hore nadole :-). Nutno zmínit, že tato trasa letos důkladně prověřila kvalitu komponentů na našich strojích. Přestože úmrtnost komponentů byla vysoká, tak zručnost některých z nás nedovolila nikomu zůstat na trase. Nesmíme také zapomenout ani na ty hodné lidi kolem, kteří nám poskytli provizorní náhradní díly :-). Nakonec vše dobře dopadlo a všcihni tak mohli dosáhnout našeho cíle - podvečerního dojezdu na chatu Skalka. Záznam pořízen nebyl, ale nějaké ty fotky máme zde Tour De Trojmezí 2013 - fotogalerie vč. odpolední nedělní návštěvy hradu Helfštýn cestou domů.


Vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou 2014

    Je pátek 8. září a jen pět statečných bikerů roztáčí svá kola dál po stopě vedoucí malebnou krajinou Prahy - západ. Asi to bude tím naším krásným věkem, neb zrajeme jak dobré víno a tím pádem na těch našich strojích zdravě lítáme. Hlásíme, že letos jsme na Skalku vylítli už před 6tou večerní a dva z nás drápli celou poutní stezku po zelené až nahoru! A pak, že to po těch 80km nejde :-). Počasí nám přálo, a tak se opět můžete mrknout na nějaká ta vydařená fota (coming soon).
    Ve dnech 8. - 11. března se pokusili dva členové CK VODĚNKY o skialpový výstup na 3 nejvyšší vrcholy v 3 pohořích Západních Karpat. Přestože se jim podařilo dobít jen dva vrcholy, tak se akce podařila na výbornou. Výstup na Borišov byl totiž proveden za naprosto luxusního počasí, a tak zájemci mohou zhlédnout nádherná panoramata Malé Fatry, Nízkých Tater, Vysokých Tater a Roháčů ...... Lysá Hora - Borišov - Babia Hora 2012 - fotogalerie.
    Dne 1. srpna jsme tu zas. Nesmrtelný Míra se totiž nechal Údržbářem nalákat a další oběti se nějak náhodně přidali. A naše kola se točí zas po nejbrutálnější bikerské trase v ČR. 6 odvážných vyráží v 6:35h na svoji šílenou pouť, aby nakonec v 20:45h dojeli jen 3 přeživší z nás poprvé celou trasu! Suma sumárum 120 Km a 3 200 m převýšení. Jako dycánky naprostá pohodička, což ostatně můžete shlédnout zde Sudety Ralley 2009 - fotogalerie a zde pak video s Mírou Nesmrtelný pád.


Snow Bike expedice Laponsko 2011

     Ve dnech 2. - 11. července se uskutečnil druhý oficiální zájezd naší CK VODĚNKA. A vážení vězte, že jsme díky ohromné výdrži, obětavosti a skvělé náladě účastníků na tomto výletu prolomili limitní hranice našich akcí! Právem bude tento bikový přejezd patřit k nejextrémnějšímu v našem životě! Chcete-li s námi prožít alespoň část našich neuvěřitelných příhod, pak tedy s námi vystoupejte na nejvyšší štíty Balkánského pohoří vč. nejvyššího vrcholu Musala ležícího ve výšce 2 925 m.n.m., aby jste poté mohli sjíždět nekončícími nočními sjezdy zpět do bezpečných nížin Bulharsko 2010 - fotogalerie.
    Ve dnech 1. - 10. července byla uskutečněna další mezinárodní biková expedice na blízkém východě. A jak si letošní team 19ti dobrodruhů vedl? No posuďte sami - najeto přes 260km, nastoupáno 8 800m, sježděno 9 700m a to všechno skrze NP Bjeshked e Nemuna, NP Šar Planina okořeněno bikovými výstupy pod nejvyšší vrchol Gjeravica 2 656 m.n.m. a výstup na poutní vrchol Skarpa 2 474 m.n.m.. Tedy vítejte v zapomenuté zemi, kde se budete po horách potulovat zcela sami. No a jako vždy vám nabízme rozsáhlou fotogalerii Kosovo 2016 - fotogalerie + necenzurované Kosovo 2016 - momentky se závěrečnou děkovačkou Kosovo 2016 a video záznamem Kosovo 2016 trailer.


Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014

    Pátek 13. září vyrazilo na trasu tohoto náročného přejezdu 9 odvážných bikerů, kterým se letos podařilo prolomit časovou hranici. Nejenom, že při tomto 8mém ročníku dorazili na oběd ještě před otvírací dobou restaurace, ale na Skalku přijeli v 18:20h a to i přesto, že někteří úmyslně zdržovali v Bratřínově objednávkou dalších jídel :-). Všichni společně opět jeli i přes Svatojánské proudy, aby tak uctili památku Radka B.. Přestože předpověď počasí byla ze začátku nejistá, tak nám nakonec i chvílemi svítilo krásné slunko. Z letošní letecké jízdy se záznam nedochoval, ale fota jsme nějaké zaznamenali hýr Přejezd Praha-západ 2013 - fotogalerie.
    A je to tu zas přátelé, kamarádi, Magoři. Ve dnech 25. - 27. ledna se Paťas s Mejstřou pokusili již o čtvrtý zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. A opět je zastavil stejný lavinový úsek, jako tomu bylo již třikrát. Naštěstí bylo nádherné počasí a tudíž i úžasné panorama výhledy, takže zklamání z dalšího nevydařeného výstupu opadlo za chvilku. Nutno napsat, že jejich noční výstup do bivaku vedl novou severní cestou a trval jim pouhé 4h. Po dlouhém večerním hodnocení třetího nepovedeného výstupu na vrchol se pak Mejstřa s Paťasem shodli, že příští výstup provedou severozápadní stěnou. Takže poslušně pěkně hlásíme, že příští rok jdeme zas a vy co jste letos nemohli se můžete těšit na další, možná i úspěšný výstup na vrchol :-). No a aby jste věděli do čeho půjdete, tak jukněte sem Watzmann 2013 fotogalerie.


Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2015

    Je pátek 29. května a my vyrážíme na další ročník tohoto přejezdu. Jak jsem kdysi dávno napsal "jsou věci mezi nebem a zemí a pak je tu přejezd Tour De Leskové" - Mejstřa. Vítejte tedy na jubilejním 20tém ročníku TDL. O tom jak je tento přejezd kultovní svědčí i letošní účast 40 bikerů z celé ČR, kteří s výbornou náladou zvládli překonat všechny nástrahy, které jim do cesty připravili pořadatelé Pačes s Luborem. No a vy, kteří jste letos nejeli, mrkněte sem na fotozáznam Tour De Leskové 2015 - fotogalerie. Zde pak ještě drobná děkovačka Tour De Leskové 2015 .
    Dne 6. srpna v 7:00h vystoupili 3 členové CK VODĚNKA na druhý nevyšší vrchol Evropy Mont Blanc 4 807 m.n.m.. Svůj první výstup si tak připsali Mára s Přémou. Naopak Nesmrtelný Míra má tímto výstupem za sebou hattrick! Velkou podporou při tomto výstupu pro ně byla Majda, bez které by to měli těžší. No a vzheldem k rychlosti výstupu si pak čtveřice střihla ještě i výstup na Grand Paradiso. Tedy vítejte na dalším výletu členů CK VODĚNKA, z něhož se můžete mrknout na velmi vydařená fota sem Mont Blanc a Grand Paradiso - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Rumunsko - Banát 2013

    Dne 8. - 10. května se uskutečnila první dvojkombinace bike-ferratování. Účastnilo se jí 6 členů CK VODĚNKA a jeden nováček. A nutno napsat, že se vydařila na výbornou! Její účastníci si šáhli až na samotné dno svých bikových i lezeckých sil. Dokonce byla jeden den nechtěně rozšířena o novinku bike-skiing, kterou všichni patřičně ocenili. Bylo zdoláno několik velmi náročných bikových výjezdů + jedna neméně náročná ferrata. Byl také náhodně uskutečněn velmi pohodový bikový sjezd po ledových pláních. Prostě víkend jak má být. Zápis sice není, ale dochovala se unikátní fota z této MaxiMagořiny Wolfgangsee 2009 - fo togalerie zde pak mapa kletteru Postalmklamm.
    A je to tu, jubilejní 10tý ročník téhle kultovní záležitosti se letos jel ve dnech 11. - 13. srpence. Je vidět, že věhlas tohoto přejezdu jest veliký, neb ho s námi letos absolvovalo spoustu nováčků, kteří si ho na závěru moc pochvalovali. Hugo z hor nám totiž letos objednal celodenní mrholení s ideální teplotou, aby se nám lépe jelo po těch jeho vrstevnicích. Tož, kdo by chtěl vidět, jak pak se nám jelo musí mrknout sem (coming soon).
    Nám to slunko letos nějak déle svítilo, a tak jsme mohli ve dnech 28. - 29. října vyrazit na další vysokohorskou akci CK Voděnky. Tří členný team zvládl během dvou dnů výstup i sestup nejvyšší hory Rakouska Grossglockner 3 798 m.n.m.. Uf, a že to mělo ve všech směrech opět své nezapomenutelné kouzlo, zjistíte z tohoto zápisu Grossglockner 2016 a tady pak díky nádhernému počasí mrkněte na rozsáhlou fotogalerii Grossglockner 2016 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2015

    Ve dnech 11. - 16. srpna proběhla první testovací moto jízda, kterou pro vás absolvovali Mejstřa s Martinem K. Jejich cílem byl průzkum Alpských šotolinek spojujících staré vojenské pevnosti. No, a aby to mělo své nezapomenutelné kouzlo, tak si cestou tam a zpět projeli pár asfaltových sedel jako Oberalp pass 2 044 m.n.m., Furka pass 2 429 m.n.m., Velký San Bernard Pass 2 469 m.n.m., Col de l'Iseran 2 770 m.n.m., Passo Stelvio 2 757 m.n.m.. A vy, kdož jste taktéž příznivci motobikování, tak se můžete mrknout sem na zápis z jejich nezapomenutelné jízdy GS Alps Road trip 2016 , nebo sem na nějaké to foto (coming soon).
    Konečně! Sníh, slunko, stopy, vítr, mlha, mráz a krásná chaloupka :-). Tak nějak ve zkratce by se dal popsat další nezapomenutelný 6tý ročník Běžky s VODĚNKOU na Vysočině konaný ve dnech 6. - 8. února. Účast 20 Magorů a 2 juniorů svědčí o velké oblíbenosti této pohodové akce. Tento rok se nám podařilo najít naprosto dokonalou chaloupku pro juniory i Magory z CK Voděnky a objednat dokonalé počasí! Pravda, ta neděle mohla být kapku teplejší, ale to by zase někteří z nás nezažili takzvaného Vysočinského Bloudila za bodem mrazu :-). Tedy vítejte na dalším vydařeném ročníku Běžky s VODĚNKOU 2015 - fotogalerie.


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2016

    Bylo, nebylo ve dnech 22. - 24. srpna. Teda teď už jsme vystřízlivěli, tak víme, že bylo :-). Prostě další bikové mezinárodní putování přes tři státy. Nevíme jestli se tak zlepšujeme, nebo ta vypitá borovička v místních lesích nějak člověku pomáhá přežít těžké chvíle :-). Rozhodně ať je to, jak je to, tak bikovo/chodecký výstup na vrchol Gírová absolvovali všichni s úsměvem od ucha k uchu a ostrý výjezd Kikula Zakikula už ani nikdo netlačil. Letos se dokonce při závěrečném výstupu na chatu Skalka v posledním kilometrovém úseku sprintovalo stojmo v pedálech, takže můžete rovnou vlítnout na fotky sem Tour De Trojmezí 2014 - fotogalerie :-).
    Ve dnech 29. červana - 8. července se uskutečnila další mezinárodní biková expedice. Letošní 16ti členný team neznal hranic, které by neprolomil! A tak se stalo, že tento team dokázal projet i projít vše co mu Údržbář s Mejstřou postavili do cesty :-). Znovu jsme šli s biky na rameni skrze vysoké zapomenuté hory. Přejeli jsme a sjeli několik dvoutisícovek až k hladině Makedonských jezer. Dva z teamu dokonce vystoupali na třetí nejvyšší vrchol Pelister 2 601 m.n.m.. 5tice z nás pak projela nádhernou uzounkou singl stezku na hraně tisíci metrových strží. No a vy, naši sledovatelé od stolu, tak máte možnost shlédnout nezapomenutelné video Makedonie 2013 trailer a fota Makedonie 2012 - fotogalerie, Makedonie 2012 - momentky z tohoto nádherného balkánského kraje.


Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017

    A je to tu zas. Jarní rozjezdy pro hvězdy se konaly ve denech 22. - 23. dubna. Každoroční pohodová biková akce znovu přitáhla spoustu účastníků, kteří si ji opět užili, jak jen mohli. V sobotu večer bylo znovu zopakováno příjemné posezení ve sklípku u Lenky, na které se spousta z nás vždy těší. Nedělní den jsme zavírali v Moravském Krumlově, jak již je naším zvykem. Zájemci naleznou fota zde (coming soon).
     Dne 16. ledna se pokusili dva členové CK VODĚNKA o zimní výstup na nejvyšší vrchol Berchtesgadenských Alp Watzmann Mittelspitze 2 713 m.n.m.. Jejich dlouhý a úmorný výstup byl však kvůli vysokému riziku ukončen těsně pod prvním vrcholem Hocheck ve výšce 2 575 m.n.m.. Chcete-li vědět více o této akci, tak vstupte sem Watzmann 2010 a kdo by si rád prohlédl fota najde je zde Watzmann 2010 - fotogalerie, no a pro opravdové nadšence je i video záznam z horního štítu Watzmann 2010 - video.


CK VODĚNKA - Ukrajina/Polsko/Slovensko

    Dne 17. - 19. srpna nás Hugo z hor opět pozval na mezinárodní cyklotrack přes tři státy za jeden den. Tento 5tý ročník pokračoval v duchu předešlých ročníků, u kterých nejde jen o přežití hlavní sobotní trasy, ale hlavně i o přežití celého víkendu ve zdraví :-). Náročná noční a denní konzumace místích boroviček totiž prověří nejednoho bikera a v závěru dokáže značne zamíchat pořadí jezdců v cílové rovince :-). Letos se naštěstí nikdo neztratil, nezranil a tudíž vše proběhlo na pohodu. Záznam tentokráte nejni, ale kdo by chtěl vidět nějkou tu fotečku, tak šup sem Tour De Trojmezí 2012 - fotogalerie.
    Dne 7. - 8. srpna se uskutečnily dva lezecké výstupy na Hochkönig klettersteigem Königsjodler v Rakousku a na Hochstaufen klettersteigem Pidinger v Německu. Dívat se na videu jak maník leze skalní vertikálu bez jištění je jistě zážitek. Když vás však v realitě visícího na takové stěně podobnej sebevrah převálcuje, tak to už je prostě jinej LEVEL. Přečtěte si příběh o tom jak jsme my Magoři vlastně normální Königsjodler a Pidinger 2009 a Königsjodler a Pidinger 2009 - fotogalerie. Odkazy na mapy kletterů Königsjodler a Pidinger.


Přéma - 1000 Miles trans Czecho-Slovakia

    O víkendu 27. února - 1. března se vydala čtveřice nadšených skialpinistů dobít v pohoří Goldberggruppe vrcholy Hocharn 3 254 m.n.m. a Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli mi, kdyby to zas nebylo jinak :-). Pominem-li Romanovu poznámku "tam nahoru se snad nedá normálně dostat?", tak Přéma se dostal ještě o level dál s hláškou "hele Mejstřo začínáme mít těch výstupů bez výstupů na vrchol docela dost, už to beru jako standard" :-). Prostě víkend plný zvratů a náhod, mlhy a slunka a ták. Ostatně už Mejstřův páteční večerní 7km skialpový výstup ze spodního parkoviště na chatu měl svoje kouzlo :-). Stejně tak odpolední páteční skialpový výstup Máry, Ramana a Přémy, kteří si to zpestřili oklikou přes salaše a s plnou polní na zádech :-). Jo holt kdo umí, ten umí a kdo neumí, ten čumí sem na fotky Goldberggruppe skialpy 2015 - fotogalerie :-))).
    Dne 17. - 18. dubna proběhl další 31 ročník memoriálu Tondy Šaláta, na který nás opět pozval Nesmrtelný Míra. Někteří z nás tak mohli podruhé absolvovat tento přejezd po původní trase vedoucí nádhernými údolími řek Oslavy a Chvojnice. Každý si zde vyzkoušel své bikerské hranice přejezdem nespočtu náročných brodů, v kterých letos protékalo toliko vody, že v nich i karbonové rámy plavaly :-). Písemný záznam se nám nedochoval, ale kdo by se chtěl podívat na složitost trasy a hlavně technickou náročnost brodů, tak fota nalezne zde Oslavanská 50 2010 - fotogalerie.


Lysá Hora - Borišov - Babia Hora

    V sobotu 7. prosince proběhl další ročník vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led tentokrát nebyl, a tak jsme letos odložili splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to návštěva Solvayových lomů. Aby to mělo své kouzlo, tak přes noc kapku nasněžilo a přes den nám vysvitlo krásné zimní slunko. Letos byla kapku větší účast, a tak jsme museli na zahradě u grilu postavit náš Voděnkářský Párty stan. No a vy, kteří by jste se chtěli podívat jak takové vánoce vypadají mrkněte sem Vánoční párty 2013 - fotogalerie.
    Sice bylo už 13. - 14.dubna, teda jarní čas. Nicméně v horách pořád leželo spousta sněhu, a tak Mejstřa s Martinem K. vyrazili na poslední skialpovou turu této zimy. Plán byl jasný - výstupy v pohoří Goldberggruppe a to na nejvyšší vrchol Hocharn 3 254 m.n.m. a další den výstup na protější vrchol Sonnblick 3 105 m.n.m.. Asi by jsme to nebyli my, když by tenhleten plán neměl intenzivní zážitky :-). Prostě závěr skialpové sezony jak má být - viz. příběh zde Hocharn skialpy 2013. Fota z výstupu hýr Hocharn skialpy 2013 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2012

    Dne 10. září se konal 11tý ročník této pohodové bikové taškařice. Opět ho s námi zvládla celý dojet Káťa a to v takovém tempu, že by kdejaký biker záviděl. Nově si ho střihli i dva noví účastníci, ktěří bez problému udrželi letošní svižné tempo. Tak jako každý rok jsme na Svatojánských proudech uctili památku Radka B., a pak pokračovali dál. Pomineme-li letošní polom za Teletínem, nespočet servisních zásahů, tak perlou celého přejezdu byl Údržbářův nekontrolovaný pád do říčky Kocáby :-). Nicméně vše dobře dopadlo a vy se teď můžete podívat na pár fotek Přejezd Praha-západ 2016 - fotogalerie.
    V sobotu 13. prosince proběhla další vánoční párty u Mejstři se Zmrzlinou. Sníh a led standardně nebyl, a tak jsme letos opět museli odložit splutí vánoční Sázavy. Nicméně byl zrealizován náhradní program a to velmi podařená návštěva bunkru Drnov, v jehož útrobách se nachází muzeum studené války a protivzdušné obrany Československé republiky. Nevíme, jak to děláme, ale účast byla znovu neuvěřitelná :-). Zřejmě je to tím, že vánoční párty není nijak fyzicky náročná :-). Tedy vy, kteří jste byli a i vy kteří jste nebyli se můžete mrknout na fotozáznam sem Vánoční párty 2014 - fotogalerie.


CK VODĚNKA - Bosna a Hercegovina 2011

    Dne 18. - 21. dubna se uskutečnil první oficiální ročník bike školky s CK Voděnkou. Snad málokde v Evropě najde biker tak dokonalou trať, na které se může vyblbnout až do konce svých sil. Musíme přiznat, že na nás místní už asi nikdy nezapomenou! Pro představu - druhý den večírek členů CK Voděnky v rybí restauraci ... Přéma na servírku "a toho pstruha máte i bez kostí?" ... servírka "teď už mi fakt divný příjdete" ... později večer Údržbář "dal bych si ty horký maliny bez malin" ... servírka "tak teď už nevím, kdo je tady debil?" :-))). Vítejte tedy v bike školce CK Voděnky a jukněte na dálší vydařený trailer Bike školka Rychlebské stezky, aneb blázinec od CK Voděnky, zde pak video instruktáž Mejstři na nejtěžším úseku RS Walesu (coming soon) a tady neméně vydařený fotozáznam Bike školka Rychlebské stezky - Velikonoce 2014 - fotogalerie.
    Dne 26. - 28. února proběhl první ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Nutno napsat, že tato zcela nová akce opět posunula hranici některým z nás dál než čekali. Kdo na běžkách neuměl bruslit, tak již to umí. Kdo neuměl sjíždět lesní koryta od dřevorubců, tak již to umí. Kdo nikdy v noci při měsíčku nehledal chalupu k noclehu, tak již to zažil. Kdo nikdy nespadl na běžkách, tak tady se to naučil :-). Kdo s námi nebyl, tak zápis najde tady Běžky s VODĚNKOU 2010 a fota pak zde Běžky s VODĚNKOU 2010 - fotogalerie.
    Dne 30. května v 6:30h ráno se opět roztáčejí kola odvážných bikerů po kultovní pravé trase TDL. A že to letos zase stálo za to, bude vám všem ostatním jasné hned co zhlédnete fotozáznam. Ostatně o tom svědčí i mailové záznamy, kde někteří účastníci potvrzovali slogan "pravá byla zase pravá" :-). Tož bikeři, Magoři, kamarádi, čtenáři webu vítejte ve Zlínském bikerském pekle Tour De Leskové 2014 - fotogalerie :-).


Grossvenediger a lezeníčko 2015

    Ty Rychleby nás prostě berou a tak není divu, že jsme ve dnech 3. - 6. dubna uspořádali další bike školku s CK Voděnkou. Kapku jsme sice řešili počasí, ale poté co nás místní upozornili, že u nich je vždy počasí jiné než jinde jsme nakonec vyrazili. No a jak to dopadlo? Skvěle, páč všechno bylo zase jinak, než být mělo :-). Tedy, kdo se chcete mrknout na to, jak se skáče s bikem na sněhu a ledu mrkněte sem Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2015 - fotogalerie.
    Je to s tím sněhem poslední roky kapku složité, ale my si ten sníh prostě najít umíme :-). O víkendu 31. ledna - 1. února vyrazili Rasťa s Mejstřou na masiv Dachstein. Cílem byl pokus projít skialpový okruh kolem vrcholu Hoher Gjaidstein 2 794 m.n.m. vedoucího od Krippensteinu přes Hunerkogel na chatu Simonyhütte. Vážení, asi bychom to nebyli my, kdyby jsme neměli intenzivní zážitek :-). To, že má trasa 18km a my ji dali za 7:30h by nám nevadilo. Nicméně to, že se zase meteorologové spletli a mi místo pohodového bezvětří o max. -15 °C měli změnu v podobě vcelku silného větru, hodinové mlhy a tím pádem teplot pod - 20°C nás kapku zaskočilo :-). No nic, zvládli jsme to, neumrzli a vy se tedy můžete mrknou na nějaká ta fota sem Dachstein skialpy 2015 - fotogalerie.


Mirakulum, aneb Junior Action One

    Že nás berou Rychleby je vám všem snad jasný :-), takže jsme tu na Velikonoce 25. - 28. března byli zas. Jen Kátě V. pořád nějak nejni jasný proč to máme odskotačit vždycky na sněhu :-). Sice jsme koupili novou lepší webovou kameru, a vy tak uvidíte i komára v letu včetně nočního mravenečka na optice, ale ještě budeme muset koupit jednu na solár a umístit ji na horním Walesu. Neb když je dole v RSu teplo a zelená tráva, tak o pár metrů výš se na nás mrazivě zubí klidně 30cm sněhu. Psát vám, že bylo zase všechno jinak, néé páč je to pořád stejný intenzivní a nezapomenutelné :-) Bike školka Rychlebské stezky Velikonoce 2016 - fotogalerie. Velkým zážitkem pak pro nás bylo, když se v RS centru sešlo přes 200 lidiček, z čehož bylo 140ks brigádníků na úpravu bikových tras! Dlouho jsem nezažil tak velkou partu bikerů, kamarádů, kteří pro tenhle singl trek tolik dělají! Byla to velká biková párty a bylo radostí tam být s nimi všemi - Mejstřa.
    Teda vážení, musíme přiznat, že to počasí si z nás fakt už dost utahuje :-). Dne 14. - 16. února proběhl další v pořadí již pátý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Slovo běžky však berte s rezervou, neb sníh letos nebyl snad ani v Rusku :-). Nicméně nakonec se nás sešlo 12ks a všichni jsme si to po svém dostatečně užili. Část z nás místo bežek vyrazila na bike a zbytek lidiček absolvoval pěší túru po Vysočině. Tentokrát je zachováno jen pár fotek z bikového sobotního výletu, který naleznete zde Běžky s VODĚNKOU 2014 - fotogalerie.


Ski Party s VODĚNKOU - Ischgl 2013

    Dne 22. - 24. února proběhl další a to čtvrtý ročník akce Běžky s VODĚNKOU na Vysočině. Díky největší účasti 20ti Magorů a velmi slušným sněhovým podmínkám lze tyto bežky zařadit jako nejvydařenější ročník vůbec. Velké díky, pak patří dvěma Magorům, Nesmrtelnému Mírovi a Alešovi. Mírovy za skvěle připravený itinerář sobotní etapy, který vedl přes krásy kraje a jeho malebné restaurace v naprosto ideálním intervalu. Alešovi díky za jeho důkladnou znalost kraje a tím i drobnou úpravu sobotní etapy. Asi všichni účastníci ocenili změnu nejdelší varianty IV na variantu V, tudíž tu nejdelší možnou prodlouženou etapu pro všechny :-))). No a kdo by snad chtěl vidět nějakou tu fotku šup sem Běžky s VODĚNKOU 2013 - fotogalerie.
    Hlásíme, že ve dnech 14. - 17. dubna proběhl další ročník bike školky v Rychlebských Stezkách. Posledních pár let vám posíláme fota plná sněhu a mrazu, z kterých nelze zjistit kvalitu výuky "Voděnkářského bikování" a odolnost učňů :-). Letos tomu bude však jinak, neb počasí nám přálo a vy tedy budete moci spatřit nemožné, páč i kdejaký důchodce vzduchem létal :-). Krátký textík zde Bike školka Rychlebské stezky - velikonoce 2017, tady několik necenzurovaných videí Verliba, Skoky1, Skoky2, Skoky3, Na kamenech do kopce, Skok S uperflow, Skok v RS a zde fota (coming soon).


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2010

    Dne 26. února se tři členové CK VODĚNKA znovu pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. Tentokráte vyrazili každý sám za sebe a to i přes noc při čelovkách. Jak napsal Míra "což pro nás nebyl problém, protože jsme vycvičeni z ck voděnky od specialistů Údržbáře a Kormidelníka". No a jak dopadl jejich reparát? 13té, 31té a 42té umístění. Kdo by chtěl vidět více vč. fotogalerie, tak musí skáknout sem Kudrnovská 24 hodinovka 2011 - fotogalerie.
    Ve dnech 13. - 16. ledna jsme to znovu rozjeli v našem stylu. Konal se první snowbike cemp, který snad nezklamal nikoho. Počasí nám v tomto lednovém měsíci spustilo nevídanou dešťovou sprchu, a tak se většina účastníků nejen vyválela ve sněhu, ale rovnou i vykoupala. Bylo uskutečněno několik přejezdů, nočních, denních, mezi běžkaři i mezi lyžaři. No a jak se bikuje na speciálně upravených strojích neleznete v tomto traileru (trailer se momentálně připravuje), fota pak zde Snow Bike Camp Jizerky - fotogalerie.


Pustevny, aneb ocelářská pohodovka tam a zase zpátky 2015

    Dne 20. února se dva členové CK VODĚNKA s kamarádem Ondrou pokusili přežít běžkařskou Kudrnovskou 24 hodinovku. To, že se jednalo o neméně šílenou magořinu než ty naše dokládá i jejich ranní smsková korespondence s Mejstřou. Neděle 21. února někdy brzy ráno - Mejstřa ..... jak vám to jde Draci? - Paťas ..... připravte nám tři rakve! :-) Chceli někdo vědět více o této akci, tak šup sem Kudrnovská 24 hodinovka 2010, fota zde Kudrnovská 24 hodinovka 2010 - fotogalerie, video záznam ze startu a z vyhlašování výsledků video1 a video2, zde pak oficiální info o tomto ročníku Kudrna a článek Michala Pokorného kudrna publik.
    Dne 19. - 21. srpna proběhl již čtvrtý ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. A jako každý rok byl i tento cyklotrack nezapomenutelný! Už první rozjezdový páteční den se jasně ukázalo, že tento přejezd svojí náročností nezaostává za ostatními a je třeba mít před ním respekt. Ostatně se o tom dočtete zde Tour De Trojmezí 2011. Počasí i štěstí nám letos přálo, a tak bylo možné pořídit foto záznam včetně výjezdu/výstupu na Gírovou Tour De Trojmezí 2011 - fotogalerie. GPS záznam tras naleznete tu TDT páteční rozjezdová, TDT hlavní přejezd a doporučujeme mrknout na profil tras :-).


Bike školka Rychlebské stezky - instalace web kamery 2015

    No a je to tady zase, dne 21. - 23. srpna proběhlo další bikové mezinárodní putování přes tři státy. A vážení, byla to opět neskutečná borovičková jízda po místních lesích, loukách a kopcích, která prověřila nejednoho bikera. Je už úplně jedno co Hugo z hor postaví bikerům do cesty - výstup na vrchol Gírová, ostrý výjezd Kikula Zakikula, nebo závěrečné stoupání na chatu Skalka, stejně všichni valí na svých strojích s úsměvem od ucha k uchu :-). Pro ty, které zajímá jak se tak po 8 letech jezdí na TDT je zde připraven krátký textový záznam Tour De Trojmezi 2015 a drobná ukázková fotogalerie Tour De Trojmezí 2015 - fotogalerie.
    Konečně! V sobotu 15. prosince proběhla již několik let plánovaná akce splutí zimní Sázavy. Sestaven byl nakonec silný a odolný 6 členný team CK Voděnka splavující tuto řeku ve třech Vydrách. A že jsme blázni? Zapomeňte na to! Na zamrzlou a sněhem zapadanou Sázavu vyrazilo tuto sobotu celkem 18 lodí :-)). Holt nejsme už jediní Magoři v Čechách :-)). Písemný záznam se nedochoval, neboť zápisník byl namočen a poté co jsme ho zmrzlý chtěli rozehřát u ohně, tak omylem shořel :-). Fotozáznam byl zachován díky prozíravosti jedné z našich posádek, která již dopředu tušila co přijde :-). Foťák si na poslední km dali do sudu a tím tento fotozáznam vlastně i zachránili :-))). Tedy vítejte na zimní Sázavě Vánoční Sázava 2012 fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2017

    Dne 31. srpna proběhl sedmý ročník tohoto přejezdu. Díky časové tísní jsme museli tento ročník nakonec uspořádat již v srpenci. A tak se stalo, že nám poprvé na tomto přejezdu trošičku více z nebe krápalo :-). Některé bikery toto počasí odradilo, ale nakonec vyrazila malá skupinka, která je odolná jet v jakémkoli počasí! Přestože chcalo jak sviňa, tak jsme jeli přes Svatojánské proudy abychom tím vzdali hold našemu skvělému kamarádu Radkovi, který tu před dvěma lety tragicky zahynul. Musíme zde zmínit, že byť bylo počasí takové jaké bylo, tak se nám všem jelo skvěle a dobrá nálada vydržela až do večerních nočních hodin. Zápis se nám cestou rozmočil, ale zůstalo zachováno pár fotek, po kterých si uděláte představu, jak vypadá trasa za mokra Přejezd Praha-západ 2012 - fotogalerie.
    Dne 9. září se uskutečnil šestý ročník tohoto velmi náročného přejezdu. Nakonec se celkem sešlo 12 statečných, kteří se rozdělili na dva teamy. 6 členů pak na Svatojánských proudech uctilo památku Radka B. a neuvěřitelným tempem letos dojelo na Skalku již za světla. Textový záznam z letošního přejezdu není, ale kdo by chtěl vidět nějaké to foto šup sem Přejezd Praha-západ 2011 - fotogalerie. GPS záznam trasy zde 105km.
    Ve dnech 1. - 6. července proběhla další vysokohorská a lezecká akcička CK Voděnky. Vzhledem k dokonalému slunnému počasí stihl 8mi členný team vše co bylo v plánu. Výstup na 4tou nejvyšší horu Rakouska Grossvenediger 3 662 m.n.m, vylezení cesty Kristall Klettersteig, Seewand a další skopičiny. Tož vy z vás kdož máte zájem mrkněte sem na rozsáhlu fotogalerii Grossvenediger a lezeníčko 2015 - fotogalerie.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2013

    Ve dnech 25. - 28. září jsme tentokráte u malebných jezer Salzkammergutu zakončovali lezeckou sezonu. Byla to zatím největší účast lezců co, pamatujeme, neb se nás sešlo celkem 18ks :-). Přestože meteorologové předpovídali slunné počasí, tak až do sobotního rána bylo všechno jinak. Nicméně to nezabránilo velmi dobré náladě všech účastníků při pátečním lezení skrze Postalmklamm vč. výstupu kluzkou horní Déčkovou stěnou. Tři z nás se pak nahoru dokázali vydrápat extrémně těžkou variantou F. V sobotu byl proveden výstup vcelku vzdušnou stěnou Sisi Loser obtížnosti D. Náš prodloužený víkend jsme zakončili za již slunného počasí výstupem Echernwandu z něhož je nádherný výhled na jezero Hallstattersee. A jak si to všichni účastníci užili, naleznete zde Wolfgangsee 2014 - fotogalerie.
     Dne 27. - 29. srpna se uskutečnil již třetí ročník mezinárodního cyklotracku přes tři státy za jeden den. Novinkou zde byla důkladná noční příprava na deštivé počasí objednané pořadatelem. Příprava se tak zdařila, že si někteří ani nepamatují, že při přejezdu celý den pršelo :-). Letos k bikové výzvě, zdolat výjezd na kopec z chaty Gírová přibyla technická vložka v podobě překonávání sesuvů půdy na trase. Zakončení opět proběhlo na chatě Skalka a bylo zpestřeno o noční hledání "asistenta udavače rychlosti", kterého se nám podařilo zapomenout kdesi v temném lese při dojezdu. Asistent "Tiňtěra" se našel a vy tedy můžete najít fota zde Tour De Trojmezí 2010 - fotogalerie a tady pak zcela ojedinělé video z tohoto přejezdu Tour De Trojmezí 2010 trailer.


Přejezd Praha-západ - eXTREME BIKE Trip 2016

    Dne 26. - 27. října se někteří z členů CK VODĚNKY opět vydali do severních Čech, aby si vyzkoušeli nové úseky na Singltreku pod Smrkem. Projet tuto oblíbenou trať je právě nejideálnější na konci roku, kdy tam není mraky bikových neumětelů :-). Vzhledem ke krásnému podzimnímu počasí si všech 6 účastníků tuto bikovou akci skvěle užilo. No a vy, kteří se chcete mrknout na nějaká ta fota z této tratě šup sem Singltrek pod Smrkem 2013 -fotogalerie.
    Dne 7. června kolem sedmé ráno se opět rozjela parta skvělých kamarádů po levé straně tohoto přejezdu. Jak napsal v pozvánce Lubor "ten kdo z vás ji nedá není pořádný cyklista". A tak jsme se do toho letos všichni pořádně opřeli a už před Vysokou málem umřeli :-). Tento již 18tý ročník se prostě a jednoduše nesl v duchu těch předešlých. No a vy, kteří jste letos nebyli si můžete přečíst krátký záznam Tour De Leskove 2013 a pak ještě mrknout na nějakou tu fotku Tour De Leskové 2013 - fotogalerie.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00