Jak na věc


vařící robot

Robot pro hnětení, míchání, šlehání

    Eta Bross 0027 – řada domácností má nebo ještě pamatuje na roboty Ety s kruhovou základnou na kterou se nasazovaly pracovní nástroje, nejčastěji mixér a šlehací nádoba. Tento přístroj na tradici navazuje. Základnu však rozšířil ještě o druhou plochu. První je určena pro mixér, druhá pro food processor. Robot má k dispozici obrovské příslušenství – šlehací a hnětací nástavce, sekací nůž, 4 nerezová struhadla, mlýnek na mák, lis na ovoce, mlýnek na maso.
    Kenwood Cooking Chef KM096 – top model značky Kenwood, který jako jediný na trhu dokáže i vařit (indukční plotýnka). V základní výbavě naleznete skleněný ThermoRezist mixér, food processor, napařovací košík, metly na míchání, hnětení, šlehání, flexi metla, varuvzdorná stěrka, stěrka tvarovaná podle mísy a velká nerezová nádoba. Příslušenství lze samozřejmě dále podle potřeby rozšířit. V kuchyni snad není činnost, kterou by robot nezvládl.
    Moulinex FP662 – food processor s velkým příslušenstvím v základu – krouhácí, strouhací disky, mixér, sekací nůž, hranolkovač, mlýnek na maso, odšťavňovač, hnětací hák a šlehací metla. Výhodou je velký plnící otvor pro strouhání a krouhání


Váš specialista kuchyňské roboty

    Kenwood kMix – stylovka, která je dostupná v mnoha barvách a barevných kombinacích. Kovové tělo s kovovými převody. Papírově slabší robot (500W) zvládne zpracovat velké množství těla. Nevýhodou je nemožnost připojit mixér a příslušenství pro vysoké otáčky, tj. např. food processor, odšťavňovač. Kenwood nabízí velké množství příslušenství k dokoupení.
    Eta Gratus – v ceně do 10000 lze pořídit základ s metlami, skleněným mixérem, bubínkovými struhadly a velkou nerezovou mísou. Tělo, stejně jako převody, je kovové. K robotu lze dokoupit další příslušenství. Jedním nich je, oproti konkurenci, mlýnek na mák.
    Tady lze již vybírat stroje, které dokáží zpracovat větší množství těsta najednou. Najdou se však i zde roboty, které svými vlastnostmi patří spíše do předcházející kategorie, ale díky velkému množství příslušenství se dostanou zde. V ceně při spodní hranici lze koupit základ robota pouze s metlami, další příslušenství však jde dokoupit.
    Philips HR7628/00 – kvalitní food processor, který má v základní výbavě plastový mixér, 2 sekací nože, emulgační disk, kotouče pro strouhání a krouhání. Výhodou je, že disk je pouze jeden a má výměnnou desku pro různé velikosti nástavců.


Kuchyňský robot jako dárek. Který vybrat?

    Bosch MaxxiMUM XL40G – top model značky Bosch. Elegantní a zároveň výkonný motor, který si poradí opravdu se vším, co mu dáte ke zpracování. V těle robota tepe nejsilnější motor (1600W ) v této kategorii. V základu je vybaven metlami, skleněným mixérem s funkci ThermoSafe, food processorem a velkou nerezovou mísou. Vzhledem vybočuje
    Pro ty, kteří se nespokojí s kompromisy a chtějí špičkovou kvalitu, lze určitě v této kategorii vybrat. Řada robotů z minulé kategorie sem spadne díky rozšíření dodaného příslušenství. Naleznete zde tak i roboty maximálně vybavené.
    Rok s rokem se sešel a Vánoce již klepou na dveře, tentokrát s číslovkou 2015. Je pomalu nejvyšší čas vybrat ten pravý vánoční dárek. Pokud uvažujete o koupi kuchyňského robota jako dárku, pak jste tu správně. Pokusím se poradit, který robot zvolit pro různé využití a pro různé cenové hladiny. Pojďme se tedy podívat KTERÝ…
    Eta Mezo – základní robot Ety, který využívá příslušenství dražších robotů téže značky. Toto lze považovat za výhodu, protože pracovní nástroje oproti konkurenci jsou z masivního výkovku, nejedná se např. u hnětacího háku o drát.Robot zvládne až 1 kg tuhého těsta najednou. Další výhodou je možnost dokoupitelného příslušenství. Nevýhodou je nemožnost použití mixéru.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00