Jak na věc


všemily

Restaurace a ubytování Penzion KUBO

    Panská skála (německy: Herrnhausfelsen) je Národní přírodní památkou a nalézá se u obce Prácheň u Kamenického Šenova. Tato geologicky zajímavá lokalita tvořená čedičovými sloupci je s přilehlým jezírkem, které vzniklo po původní těžbě čediče. Natáčela se i zde pohádka Pyšná princezna z roku 1952.
    Národní přírodní památka Pravčická brána (německy Prebischtor) je jedním z nejnavštěvovanějších míst a zároveň symbolem Národního parku České Švýcarsko. Zahrnuje nejen samotnou pískovcovou bránu, ale i okolní skalní masivy a zámeček Sokolí Hnízdo s restaurací. Na toto místo se dostanete po červené turistické trase ze Hřenska nebo opačným směrem z Mezní Louky. Druhá zmíněná cesta není tak namáhavá a do kopce ale delší za to se zajímavými výhledy na okolní krajinu.
    Köglerova naučná stezka je je nejstarší přírodovědnou naučnou stezkou v Čechách, kterou se turisté procházeli již od roku 1941. V původní délce 12km se jí po válce už nepodařilo zprovoznit a její obnova začala v roce 2003 a byla dokončena v roce 2006. Nyní má délku 20km a začíná a končí v obci Krásná Lípa. Její trasa prochází skrz přírodní rezervaci Vápenka, vrch Vlčí hora či zříceninu Kyjovského hradu a další zajímavá místa.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00