Jak na věc


včelí vosk

Výrobky z včelího vosku, svíčky, leštidla, …

    Jsou prodávány nejrůznější svíčky a to ve tvaru válcového, trojhranného či čtyřhranného. Některé mohou být vyrobeny v podobě stromečku, jiné jsou překrásně zdobeny různými motivy. Samotní výrobci používají při výrobě různé techniky. Tyto svíce mohou zhotovovat odléváním, točením čí ručním malováním.
    Do svíček ze včelího vosku se vkládají obvykle různé ploché knoty. V obchodech se dají sehnat i další věci a to např. luxusní svíčky ve tvaru andělíčka, destičky včelího vosku či formy na svíčky.
    Využívá se nejen na výrobu svíček, ale přidává se také jako přísada do různých leštidel a kosmetických výrobků. Prakticky se používá jak v lékařství, tak i v potravinářství či strojírenství. Dokonce se s ním zdobí kraslice či zhotovují dekorační předměty.
    Zprvu má včelí vosk bílou až běložlutou barvu, avšak po určitém čase získá tmavější odstín. Včelí vosk má dobré izolační vlastnosti a nevsakuje do sebe vodu, odolává oxidaci.
    Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


VÝMĚNA VOSKU A VOŠTÍ ZA MEZISTĚNY

    11.12.2018Recenze finky Polar 95 + soutěž o tento nůž ZDARMABorci z portálu www.tacticoolna.cz dali přičichnout akci našemu noži Polar 95. Líbil se, nelíbil? Vše se dozvíte na vide...
    Výrobci přidávají do leštidel směs včelího vosku a mnoho dalších jiných přísad. Tyto lehké emulze ochraňují nejen povrchy dřevěného lakovaného nábytku, ale i matného či lesklého. Mohou se použít k ošetření starožitnosti, dveří, dřevěných obkladů či podlah apod.
    Prodávají se i speciální vosky na dřevo, které obsahují kvalitní přísady. Podle odstínu barvy dřeva se volí i samotný vosk, který se prodává hned ve třech barevných odstínech. Běžně se tento vosk nanáší na dřevěný povrch za pomocí špachtle či hadříku. Zde vytváří lesklý hedvábný film, který chrání nábytek při otěru.
    Včelí vosk je v podstatě přírodní produkt, který obsahuje dokonce až dvě stě osmdesát čtyři složek. Nejčastěji jsou to monoestery, volné mastné kyseliny a uhlovodíky.


0N 47 8897 JK 0437 - Mezistěny z včelího vosku

    Odborníci doporučují na dřevo používat jenom kvalitní prostředky s včelím voskem, které se prodávají v různých drogeriích či specializovaných obchodech. V nabídce najdete různé přípravky s včelím voskem, které se jednoduše aplikují na povrch nábytku pomocí hadříku a po zaschnutí se ještě jednou nábytek přeleští. Včelí vosk na dřevě vytváří jemný pololesklý povlak, který ochraňuje povrch dřeva vůči mechanickému poškození či poškrábání.
    28.11.2018Výstava nožů PVN 2018.V neděli 9.12.2018 se uskuteční již další ročník tradiční prodejní výstavy nožů v Praze v Novoměstské radnici na Karlově...
    Výkup vosku probíhá mimo včelařsko sezónu, od listopadu do února.  Jsme včelí farma a přes léto musí výroba mezistěn ustoupit, protože se věnujeme našim vlastním včelám. Máme sami našich 200 včelstev a proto nejsme schopni Vám z časových důvodů vyhovět. Připravte se proto prosím na včelařskou sezónu včas a noste vosk pro výkup už od září.  Rádi Vám vyrobíme přírodní mezistěny z Vašeho vosku, ale noste prosím vosk s předstihem, ať se všichni můžeme včas připravit na včelařskou sezónu v klidu a dopředu.
    Je tu prosinec a s ním předvánoční čas. Ať je pohodový a voňavý! Připravily jsme pro vás tipy a recepty na parádní voňavé a zdravé dárky. Nepečte jen cukroví, vařte i kosmetiku!
    Kvalitní čistý přírodní včelí vosk vhodný pro výrobu přírodní domácí kosmetiky. Není chemicky čištěný, neobsahuje parafín ani jiné příměsi, není bělený.


OCHRANA VČELSTEV A VČELÍHO DÍLA PROTI ZAVÍJEČŮM

    Používáme ho hlavně při výrobě masážních kostek, balzámů na rty a mastí všeho druhu. Ztužujeme jím oleje, přidáváme ho do krémů pro jeho ochrannou funkci.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00