Jak na věc


výstava zahrad východních čech častolovice 2018

Nakupte na Výstavě stanů a vyhrajte jednu z 243 cen v celkové hodnotě 1 000 000 Kč. Losujeme každý týden.

    Výstavu stanů a vybavení do přírody pořádá eshop 4camping.cz s největší nabídkou vybavení pro kempování, turistiku a volný čas. Pokud to máte na Výstaviště daleko, veškeré zde vystavené zboží nakoupíte i na eshopu www.4camping.cz.
     V letošním roce se na čas Vánoc podíváme jako na čas velkého obdarovávání. Děti při rozbalování dárků pod stromečkem očekávají hlavně něco, s čím si bude možné pohrát. A někomu touha s něčím si „hrát“ vydrží až do konce života. Při slově „hrát“ se nám samozřejmě vybaví hračky, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Historie hraček sahá hluboko do předkřesťanských staletí. Z nejstarších dob se dochovaly převážně hračky keramické: drobné, hrubě zpracované malé „nádobíčko“. A pak také různé figurky z kostí, rohoviny nebo měkčích kamenů. Dřevěné hračky, i hračky z dalších přírodních materiálů (tedy žaludů, kaštanů, různých ořechů a podobně), se samozřejmě nedochovaly. Tyto hračky by byly asi nejstarší. Na výstavě bychom rádi ukázali repliky různých starých hraček, které byly předobrazem hraček současných. Novodobé moderní hračky záměrně pomineme.


eSbírky – kulturní dědictví on-line

    Na Výstavě se kompletně vybavíte na kempování s rodinou. Vyberte si stan, pohodlnou karimatku nebo matraci, spacáky pro celou rodinu a vhodný kempingový nábytek.
     Výstavní prostor nabídneme i současným výrobcům hraček, kteří vychází z lidových tradic. Chceme návštěvníkům ukázat, že se u nás stále najdou výrobci krásných hraček, kteří navazují na starou hračkářskou výrobu.
     Jednotliví lidoví tvůrci pak budou před zraky návštěvníků vyrábět soustružené hračky, štípané holubičky, štípané hračky, hračky z přírodnin a pod. Tím budou zpřítomňovat rukodělné dovednosti našich předků. Opět počítáme se sklářskou dílnou, kde budou skláři vytvářet skleněné vánoční ozdoby a figurky.
     Na tuto výstavu připravujeme i mechanické betlémy. Vánoční kulisu pak dotvoří mnoho ozdobených vánočních stromků a nejrůznější zvykoslovné předměty. K vidění budou různé vrkoče, zahrádky, světy, třezalky, polazy atd. I tyto předměty se často stávaly vánočními dárky a hračkami pro děti.


Výstava skončila, výprodeje pokračují na 4camping.cz

     Na výstavě zřídíme stylizovanou hodinářskou dílnou, kde budou návštěvníci moci nahlédnout do útrob mechanických hracích strojků a pochopit principy jejich fungování. Vždyť děti dnes již ani neznají, jak fungují ozubená kola.
     Nezapomeneme na různé mechanické hračky – autíčka, parní stroje a hlavně vláčky, které děti dostávaly – a pak si s nimi hráli hlavně jejich tatínkové. Svůj prostor na výstavě také dostanou stavebnice Merkur. To také vytvoří jakýsi spojovací článek k „hračkám pro dospělé“. Čímž myslíme zvonkohry, flašinety, orchestriony, polyfony a podobně. Ukážeme různé hodiny, které vedle časomíry mohou plnit i řadu dalších, méně obvyklých funkcí. Na různých funkčních modelech ukážeme, jak tato zařízení vlastně fungují. Vystavíme i několik unikátních kuličkopádů a i velký krasohled.
     Více prostoru chceme věnovat dřevěným hračkám, které vznikaly v Krušnohoří. Hračky vyráběné v Krušných horách byly vyváženy daleko do světa. Vystavíme i hračky z jiných oblastí. Dětem ukážeme také kdysi velice oblíbené houpací koně a rotující káči. Názorně jim také předvedeme, jak se honila obruč. Nezapomeneme ani na různá loutková divadla: počítáme s ukázkami starých klasických i současných divadel.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00