Jak na věc


výroba šípů

Proč vlastně vůbec výroba šípů doma?

    Hroty zobrazené v katalogu jsou přímo od firmy Easton, ale na trhu máte k dispozici široký výběr totožných hrotů i od jiných výrobců. A levnějších nebo i lepších. Stačí se poohlédnout např. v obchodě LancasterArchery. Pro výběr bude podstatné, aby :
    Většina loveckých šípů má Nock do těla šaftu pouze zasunutý a lze jím volně (někdy lépe, někdy hůře) otáčet. Pro pohodlné nastavení si můžete za pár dolarů koupit speciální čmudlík, nebo můžete Nock otočit pomocí vhodné mince (mince se zasune do drážky Nocku) nebo Nockem prostě jen otočíte prsty.
    Jen pro úplnost. Přestože Cresting by měl označovat opravdové malování, setkáte se s označením, kdy je tento termín použitý pro obyčejnou nálepku. Např. firma Easton u některých svých modelů uvádí, že mají "Factory Cresting". Vězte, že v tomto případě se ale o žádné skutečné malování vážně nejedná. Jde o pouhou fólii, která je na šíp navlečena a smrštěna (není lepená) a klasické malování pouze předstírá. Nové šípy vypadají docela pěkně, ale při první výměně křidélek s největší pravděpodobností "zařve" i slavný Factory Cresting. A další, abyste ho vyměnili, už neseženete. Ničemu to nevadí, jen to nění tak pěkný.


Objednávka šaftu šípu a příslušenství

    Velká výhoda je, že tohle lepidlo chytá rychle a celý proces lepení se tak podstatně urychluje. Zatímco dřív jsem nechával jedno křidélko schnout aspoň 10 minut, při použití vteřinového lepidla je to tak 10 až 20 vteřin. Jen mimochodem zdůrazňuji, že to "moje správné" lepidlo je "černé". Jednou jsem omylem koupil jakési "modré" .... na obale bylo cosi jako FLEX nebo tak, ale vůbec mi to nedrželo. Buď jsem měl blbý den já, nebo vážně bylo blbý to lepidlo ... takže teď už jen černé.
    Zkuste si vyrobit pár zkušebních šípů jinak než jste zvyklí a porovnejte jak létají ve srovnání s vaší obvyklou konfigurací. Jen Vy víte, jaké používáte hroty a jak s nimi létají vaše šípy a jen Vy můžete posoudit, zda náhodou není nová kombinace lepší.
    Ještě než se pustíme do popisu skutečné výroby šípů, považuji za vhodné se právě na tomto místě zmínit o jedné zajímavé vychytávce. Na trhu jsou k dostání křidélka, nalepená na teplem smršťovací plastové trubičce. Pokud potřebujete olepit šíp novými křidélky, stačí očistit jeho konec (strhnout stará poškozená křidélka), navléknout trubičku na šíp na správné místo a vložit do horké vody. Trubička se během chvilky smrští těsně kolem šípu a ... je hotovo.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00