Jak na věc


výroba šípů

Proč vlastně vůbec výroba šípů doma?

    Standardně se neřezané šafty dodávají v délkách kolem 31 a více palců (tak, aby i s rezervou vyhovovaly všem). To znamená, že v 99,9% případ; je šaft mnohem delší, než potřebujeme. A je potřeba ho zaříznout na správnou velikost.
    Pěkné je to, že pomocí tohoto zařízení také zkontrolujete, zda je šaft skutečně rovný. Nicméně, pokud by vám šlo pouze o tuto kontrolu, stačí vám mnohem jednodušší a pochopitelně levnější zařízení.
    Tak, lenochy máme za sebou a teprve teď to začne být zajímavé. Právě jsme se zbavili těch, které to moc nebaví a my ostatní se můžeme pustit do všech detailů skutečné výroby šípů. Vezmeme to postupně, krok za krokem.
    Pokud se chystáte lepit daný typ insertu poprvé, pořádně si prostudujte návod – obvykle je natištěný v podobě obrázků někde na sáčku s inserty. Případně si vyzkoušejte „nasucho“, zda skutečně správně rozumíte tomu, co a jak máte udělat. Nasucho můžete zkoušet kolikrát chcete, s lepidlem to už budete musel zvládnout napoprvé.


Objednávka šaftu šípu a příslušenství

     Níže uvedený text proto prosím berte jako základní přehled. Nebo úvod do problematiky. Jako text, který by vám měl v základu nastínit, co vás pravděpodobně čeká, pokud se do vlastní výroby šípů pustíte. Už teď můžu slíbit, že to bude zábava. Teď myslím výrobu šípů, ne můj článek :-)
    Hroty zobrazené v katalogu jsou přímo od firmy Easton, ale na trhu máte k dispozici široký výběr totožných hrotů i od jiných výrobců. A levnějších nebo i lepších. Stačí se poohlédnout např. v obchodě LancasterArchery. Pro výběr bude podstatné, aby :
    Pokud používáte různé hroty o různé hmotnosti hodí se speciální digitální váha. Stejně tak může být užitečné zkontrolovat celkovou hmotnost právě dokončeného šípu. Vzhledem k tomu, že se při výrobě šípů bavíme o „grainech“ a 1 grain = 0,065 gramů je jasné, že tento úkol nebude obyčejná kuchyňská váha stačit. Speciální váhu, právě pro tento účel koupíte např. v obchodě Lancaster Archery.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00