Jak na věc


výpočet hmotnostního procenta

Prezentace na téma: "Výpočet hmotnostního zlomku"— Transkript prezentace:

    Předpokládáme, že se vám tato prezentace líbila. Chcete-li si ji stáhnout, doporučte prosím tuto prezentaci svým přátelům v kterékoli sociální síti. Tlačítka jsou dole. Děkujeme.
    Hmotnost roztoku se značí ( m_{⊙} ), a vypočítá se jako součet hmotnosti rozpuštěné látky A (např. NaCl - chlorid sodný, kuchyňská sůl) a hmotnosti rozpouštědla (rozpouštědlo může být např. voda).
     Objemový zlomek  vyjadřuje poměr objemu rozpuštěné látky V (A) a objemu celého roztoku V . Pokuste se formulovat definici objemového zlomku: Napište.
    Hmotnostní zlomek je dán podílem hmotnosti určité látky a hmotnosti celé směsi. Je dán vzorcem: $$w={m_A}/{m_S}$$ (w) = hmotnostní zlomek látky, (m_A) = hmotnost látky A, (m_S) = hmotnost celé směsi
    Matematika - 7. ročník Procenta % % % % % Stavební spoření 25 % státní příspěvek % Některé díly se vyskytují častěji. Pro setiny byl zaveden zvláštní název.
    Úhel Převody jednotek velikosti úhlů Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Radomír Macháň. Dostupné z Metodického portálu.


Přihlásit se přes sociální síť:

    Rozklad mnohočlenů na součin Rozkladové vzorce Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Ing. Kamila Kočová. Dostupné z Metodického.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00