Jak na věc


véčkový mobil pro seniory s velkými tlačítky

Miminkovská Gina Tropical pro začátečníky

    My si dnes uháčkujeme „tébéčkový“ kulíšek. Na smetanový jsem použila háček 10 mm a sama jsem byla zvědavá, zda-li a na jakou velikost mi vystačí jedno klubíčko. Povedlo se mi tedy uháčkovat velikost 44-45 cm z jednoho klubka, hloubka 16 cm, a zůstalo mi dva-tři metry z klubíčka. Návod je téměř totožný s níže uvedeným. Jen je konečný počet véček 28 a uháčkovala jsem celkem 17 řad. U 11 řady jsem vyměnila háček za 8 mm a u 13 řady jsem vyměnila háček za 7 mm.


Leave Your Comment Cancel Reply

    Výhodou Tulip Big (TB) je, že je v portfoliu českého výrobce. Takže zatímco Everyday Big (EB) do Čech přijde jednou za uherský rok, a to doslova, u TB bychom měli mít zaručenou určitou dostupnost a stálost barevnice (snad má VlnaHep dostatek světle šedé, která se náramně vyvedla). Výhodou bude také nižší cena TB oproti EB. Při porovnání celkového výrobku musím říct, že při použití stejného háčku a stejného vzorku je EB jen asi o desetinu desetinky jemnější, což bude způsobeno pravděpodobně rozdílem v metráži (EB má 100g/80m). Výhodou EB pro zatím je širší barevná škála a především řada Colors, což jsou úžasné melírky. Osobně očekávám, že Vlna-Hep v návaznosti na oblibě TB vzorkovnici rozšíří. Obě příze se vyznačují antipillingem, jemností, hřejivostí, hladce zamotaným vláknem, které má i lehký odlesk. Obě příze mají certifikaci OEKO TEX, žádná zatím není atestovaná pro splnění českých norem (certifikát TZÚ). Nejbližší 100% akryl s atestem je YarnArt Norway (100g/105m), který je pro let
    Když jsem od Vlna-Hep dostala poměrně objemný balíček a udělala k „tébéčku“ jak jí familiérně říkám, čili TB, čili Tulip Big, vstup ve skupince na facebookové síti (mrkněte na videa, fotky a vstupy ze dne 12. září, smetanový kulíšek KS véčka), rozpoutalo se poměrně velké nadšení, a to až takové, že mi přímo z Vlna-Hep volali druhý den v poledne, že jako dobrý, že děkují, ale že jim od rána zvoní telefony a všichni chtějí objednávat Tulip Big, a to dokonce i ze sousedního Slovenska. Problém byl v tom, že jsem dostala pouze vzorky na test a sklady Vlna-Hep ještě tou dobou zely prázdnotou. Vypuštění základní řady 16-ti barev bylo naplánováno až na půli října, což ovšem vůbec nevadí. Dočkali jsme se a to je hlavní a já doufám, že budete stejně nadšení, jako já.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00