Jak na věc


vánočka ze šesti pramenů

Špaldovo-ovesné sušenky s ořechy

    Na ploše posypané moukou si těsto rozdělím na dva stejné bochánky. Vánočku budu plést z devíti pramenů. Každý z bochánků rozdělím na 8 stejných dílů, přičemž ten osmý rozdělím na dvě stejné části. Po vypracování mi vznikne na jednu vánočku 9 pramenů (7 stejných a 2 tenčí). Spodní část vánočky upletu ze 4 pramenů, prostřední ze 3 a vrchní ze 2 (viz. fotky níže). Každé spletené „patro“ potřu připraveným bílkem.
    Recept na babiččinu vánočku má moje maminka zapsaný ve svém kuchařském sešitku od svých mladých let. Já jsem si jej přepsala do toho svého a loni jsem ji zkusila poprvé sama upéct. Byla jsem zvědavá, jestli bude skutečně taková, jakou ji znám od maminky. Maminka si při ochutnávání k jednomu plátku přivoněla, uprostřed jej rozlomila a kousek zkusila …. pak úplně klidným hlasem řekla: Tohle je Babiččina vánočka.
    Tedy zkoušet vánočku nanečisto, vy máte elánu :D . Peču ji podle hodně staré kuchařky po babičce a vždy se povede. Jen to motání mi protě dělá problém. Krásný advent! Ivana V.
    Beko, to je krásná zpráva. Mám opravdu radost, že jste se vánočky a kynutého těsta nebála. A co víc, že jste s ním pracovala poprvé a s výsledkem jste spokojená. Přeji Vám krásné vánoce, Lucie.


Točený jahodový koláč s pudinkem

    Zdravím Pavle, je mi jasné, že většina má ten svůj oblíbený recept a nedá na něj dopustit :) to pletení ze šesti pramenů najednou jsem také zvažovala, zaujalo mě to na internetu, určitě také někdy vyzkouším. Řekla bych, že je ta vánočka pak stabilnější a nepadá tolik ke straně :) pěkný advent. Míša
    Dobrý den Vánočku jsme doma snad nikdy nepekli, tak jsem se ze začátku trochu bála. Vůbec nebylo čeho! Podle vašeho podrobného návodu šlo všechno snadno (ještě se mi nestalo, aby něco podle vašeho receptu dopadlo špatně:) ) a rodiče mě skoro nosí na rukou
    Milá Evi, úplně jste mě svým komentářem navnadila na její upečení. Budu ji asi muset zase vyzkoušet, jestli jsem ji nezapomněla … takový lehký trénink před svátkama.
    Dobrý den Lucko, od r. 2015 peču jen Vaši vánočku a vždy je úžasná
    Ivano V., tak pečení mě stále baví, navíc mám ráda sladké snídaně, takže spojím příjemné s užitečným :)) mě právě překvapilo, jak je to pletení ze čtyř jednoduché, příště bych chtěla zkusit plést celou vánočku v kuse najednou, tak uvidíme. Každopádně přeji krásný advent. Míša


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00