Jak na věc


vágner josef

Karel Vágner — Lidé — Česká televize

    Na vojně se začal naplno věnovat muzice a ještě jako student konzervatoře nastoupil první profesionální angažmá v orchestru Karla Duby. Na léto 1968 měl orchestr naplánované dvouměsíční turné po Mongolsku a SSSR. V Mongolsku se jim při jednom přejezdu stala nehoda. Autobus s celou kapelou se zřítil ze srázu. Když se Karel Vágner se zlomeninami obratlů a rozbitou hlavou probral v nemocnici, dozvěděl se, že kapelník Karel Duba, bubeník Josef Posledne a zpěvačka Dana Hobzová jsou mrtví. Zpěvák B. Vaněk zemřel zanedlouho. U Vágnerovy postele seděl trumpetista Jiří Jelínek, který se ze zájezdu omluvil a s pláčem sděloval, že v Československu jsou sovětské tanky. Bylo 21. srpna 1968.
    Poprvé Jakub Vágner rybařil v pěti letech, k vodě ho brával pradědeček. Od útlého věku se věnoval také hře na kontrabas, cvičil na něj sedm hodin denně a později pokračoval studiem na konzervatoři. Rybaření ale podlehl natolik, že ze školy nakonec odešel.
    Svá dobrodružství představil v pořadech České televize. Jako jediný Čech v historii má navíc svou relaci i na zahraničním kanále National Geographic. Nazval ji Rybí bojovník. Vodní svět shrnul také jako autor knih Můj přítel sumec a Můj život s rybami.
    Hudební cesta Karla Vágnera byla lemována mimořádnými úspěchy, populárními hity, zlatými deskami natočenými při dlouholeté spolupráci s Hanou Zagorovou, ale i poznamenána tragédiemi jeho nejbližších kamarádů – muzikantů. Dnes už Vágner s kapelou nejezdí, ale k pomyslnému Olympu vede své děti.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00