Jak na věc


určování pádů podstatných jmen-pracovní list

Prezentace na téma: "Procvičovací cvičení – slovní druhy a určování podstatných jmen"— Transkript prezentace:

    Autoři : Hrabalová AntonieŠkola : ZŠ Marie KudeříkovéPro citaci použijte následující kód, který vložíte do políčka v citacích při vytváření projektu:#0202#
    Škola je zapojená do projektů (odkazy přes loga projektů):  "Ukliďme svět", "Celé Česko čte dětem®""Ovoce do škol", "Školní mléko", "Řešení vrstevnických vztahů" a "EU Peníze školám"
    Pracovní listy obsahují kartičky se slovy, které po vystříhání (doporučuji zalaminovat) slouží k procvičování ml.kategorií podstatných jmen (pád, číslo a rod). Žáci pracují ve dvojicích, postupně si prostřídají 5 sad karet rozlišených barvou. Karty k sobě přikládají podle principu domina.
    1. sada- určování pádu podst.jmen2. sada- určování rodu podst.jmen pomocí ukazovacích zájmen3. sada- určování čísla podst. jmen4. sada- určování rodu podst.jmen5. sada- určování rodu mužského životného a neživotného
    ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme učitele na 1. stupeň, učitele na 2. stupeň kvalifikované na některé z těchto oborů: matematika, fyzika, anglický jazyk, tělesná výchova, ICT. Dále přijmeme speciálního pedagoga. Zároveň přijmeme i učitele do hudebního oboru ZUŠ.


Podstatná jména - určování pádů

    Předpokládáme, že se vám tato prezentace líbila. Chcete-li si ji stáhnout, doporučte prosím tuto prezentaci svým přátelům v kterékoli sociální síti. Tlačítka jsou dole. Děkujeme.
    Základní škola a základní umělecká škola Žlutice, p.o.Poděbradova 307, 364 52, ŽluticeIZO 600067238     IČ 47701412Ředitel školy: Mgr. Luděk Svoboda, Administrátor webu: Mgr. Stanislav ErtlAutorka logotypu: Mgr. Jitka FischerováVerze školního webu: 7.0, redakční systém Joomla!Joomla! je svobodný software šířený pod GNU/GPL licencí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00