Jak na věc


uprchlíci ve švédsku dnes

Smrt dětí migrantů zavinili demokraté, tvrdí Donald Trump

    Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.
    Dokumentární film Uprchlíci natáčel režisér Tomáš Kratochvíl v průběhu listopadu roku 2015 v Turecku u hranic s Islámským státem, na břehu Egejského moře a na Balkáně. Jeho záměrem bylo stát se uprchlíkem a pokusit se zjistit a natočit víc, než se daří obvyklým reportérským způsobem. Na pláži nedaleko tureckého Izmiru potkal íránskou dvojici – matku, která utíkala se svým synem do Německa splnit jeho sen o kariéře chirurga. Podstoupil s nimi složité vyjednávání s pašeráky, plavbu na gumovém člunu přes moře i cestu Balkánem. Díky skryté kameře natočil unikátní záběry tohoto životu nebezpečného byznysu, kterému nestojí v cestě ani turecká policie, ani Evropská unie. Své hrdiny sledoval i během prvních týdnů v novém domově na západě Německa.
    Do Evropy se dostává stále méně ilegálních přistěhovalců. Jejich počet podle agentury Frontex loni klesl na pětileté minimum. Migranti upustili od trasy přes Středozemní moře do Itálie, více jich přichází do Španělska.


Rekordní počet migrantů připlul do Španělska! Stovky cestou zemřely

    Osmnáctiletá Saúdka Rahaf Kunúnová může slavit! Dívka, která se zřekla islámu a utekla před svou rodinou z Blízkého východu, dostane vytoužený azyl. S jejím přijetím v pátek souhlasila Kanada. Rahaf do země javorového listu odcestuje ještě večer.
    Do španělského přístavu Crinavis de San Roque v pátek ráno dorazila loď nevládní organizace Proactiva Open Arms s více než třemi stovkami migrantů. Španělská vláda loď přijala poté, co jí odmítla přijmout Itálie a Malta. Informaci přinesl španělský deník El Periódico.
    V Česku začíná přibývat případů, kdy se dospělí zadržení uprchlíci vydávají za nezletilé. Většinou nemají doklady a cizinecká policie má pak problém určit jejich věk. Důvod to má jediný - migranti se chtějí místo do uprchlických center dostat do specializovaného dětského domova. Ten má volnější režim a oni tak mají větší šanci na útěk.
    Velké překvapení zažili lidé při vykládce ve firmě v Bojkovicích, kde z nákladového prostoru kamionu vyskákali čtyři cizinci a utekli. Po chvíli je našla policie, které tvrdili, že je jim šestnáct let. Lékař určil, že je kostní věk všech osob pravděpodobně vyšší než 19 let. Všichni následně požádali o azyl.


Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

    Migranti ze dvou lodí německých humanitárních organizací ve Středozemním moři se mohou vylodit na Maltě. Následně budou rozděleni do osmi zemí Evropské unie. Na moři strávili utečenci několik týdnů a na své území je původně nechtěla pustit ani Malta, ani Itálie.
    Krajský soud v Praze potrestal Jaromíra Baldu, který pokácel stromy na železniční tratě, aby šířil strach z islámu. Za terorismus a vyhrožování útokem dostal čtyři roky vězení a ambulantní psychiatrickou léčbu. Rozsudek není pravomocný.
    Jak vypadá cesta za evropským snem z perspektivy uprchlíka? Režisér Tomáš Kratochvíl na vlastní kůži a s pomocí skryté kamery odhaluje, jak probíhá pašerácký byznys na březích Turecka (2015)
    Rok 2018 byl pro Španělsko rekordní co se týče počtu imigrantů. Zhruba polovina těch, co se vydají přes Středozemní moře za lepším životem a nemá žádné doklady, přistane na pobřeží pyrenejského poloostrova. Rekordní byl i počet úmrtí při cestě.
    Čtyři roky by měl podle představ státního zástupce strávit ve vězení jednasedmdesátiletý Jaromír Balda, který podle obžaloby nařezal dva stromy, které spadly na trať a narazily do nich vlaky. Balda chtěl podle vlastních slov "varovat lidi, aby se něco dělalo s migrací".


Migranti chycení na Moravě tvrdili, že jim je 16. Byli to dospělí muži

    Americký prezident obvinil opoziční demokraty, že jsou zodpovědní za smrt dětí či jakéhokoli jiného migranta na hranici Spojených států. Napsal to v sobotu na svůj twitter. Podle něj vše vyřeší stavba zdi, o jejíž financování se s demokraty pře.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00