Jak na věc


upravené esperanto

Univerzální použití materiálu ThermoWood

    No začátek vypadá slibně!!.. ale jestli má být jeřáb funkční, nemělo by to být z jiného materiálu? alespoň z balzy? Píšu si s kolegou modelářem a ten taky ted naposledy přestavoval tatru 138 na hasiče. Napíšu mu, ať sem hodí foto. Má mnoho upravených modelů..
    Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo ThermoWood je nový druh materiálu s inovovanou vnitřní strukturou dřeva dosaženou tepelnou a vlhkostní úpravou. Tepelné zpracování dřeva ThermoWood funguje pouze za pomoci tepla a vodní páry a celý výrobní proces je naprosto ekologický. Tepelná úprava pozitivně ovlivňuje a zlepšuje nejen trvanlivost, ale i další fyzikální a mechanické vlastnosti. ThermoWood se vyrábí z finské borovice patentovaným způsobem ve speciálních sušících komorách při teplotním rozmezí 160 – 215 °C.
    Ty Liazky jsou na: TRUCK-FORUM.cz » MODELY » Hračky. Píše tam o nich sám majitel, snad se nebude zlobit, že jsem ho tu zmínil... Jsou to taky velice povedené předělávky! Moc rád tyto fotky zkoumám!


Vysoká životnost tepelně upraveného dřeva ThermoWood

    Nabízíme Vám jedinečný produkt svého druhu, jehož vznik umožňuje revoluční technologie tepelné úpravy dřeva ThermoWood®. Produkty zpracované touto technologií, umožňují úspěšné použití dřevěných materiálů slabší dimenze z tuzemských (Evropských) zdrojů s tím, že jejich užitné vlastnosti a prodloužená doba životnosti je staví na úroveň tropických dřevin bez nutnosti likvidace tropických pralesů a ohrožování ekologické rovnováhy a životního prostředí. Námi dodávané a naprosto ekologické produkty z finské borovice ThermoWood jsou vyráběny v závodě Oy Lunawood Ltd. ve městě Iisalmi (střední Finsko) a splňují přísné standardy kvality, které jsou kontrolovány finskou Asociací výrobců ThermoWood (zkratka TWA). Vstupní materiál pochází z trvale udržitelných obhospodařovaných finských lesů (certifikace PEFC). Převážně se jedná o severskou (finskou) borovici, neboť severská borovice má mnohem větší hustotu a pevnost.


13 Odpověď zaslal petr.d. 25.06.2012 12:53:47

    Během tepelné úpravy je buněčná struktura dřeva ThermoWood změněna tak, že tepelně upravené dřevo vykazuje mnohem lepší rozměrovou stabilitu než tepelně neupravené totožné dřevo ve stejných klimatických podmínkách. Tento jev je způsoben hlavně tím, že je u dřeva tepelnou úpravou snížena schopnost absorpce vlhkosti až o 50 %. Výsledkem tepelného procesu je rovnovážná vlhkost 5 – 7 %, přestože se nachází v prostředí s výrazně vyšší vlhkostí. Nedochází tedy u něj k bobtnání a následnému sesychání, které způsobuje u neupraveného dřeva jeho rychlou destrukci vlivem rozvláknění a rozpojení jeho vnitřní struktury. Materiál ThermoWood je tedy rozměrově a tvarově stabilní v podmínkách běžné proměnlivé vlhkosti s dobrou redukcí všech vnitřních napětí a trvalých i dočasných rozměrových a tvarových změn. Těmito změnami je myšleno následné praskání nebo tvarové zakřivení, zkroucení nebo prohnutí. Dle výsledků studie University of Technology v Helsinkách (tato studie je součástí certifikátu BRE) je
    Podle délky a intenzity tepelného ošetření dochází u dřeva ThermoWood ke změnám jeho barvy. Tepelně upravené neboli modifikované dřevo ThermoWood získává až tmavě hnědý karamelový odstín, a to v celém svém průřezu. S odstupem životnosti povrch materiálu ThermoWood zešedne (získá patinu) a začne drobně praskat. Tomuto přirozenému procesu stárnutí dřeva zabráníte pouze tím, že omezíte působení UV záření a povětrnostních vlivů. Pokud chcete udržet jeho líbivý karamelový vzhled, opatřete výrobky z materiálu ThermoWood námi doporučenou povrchovou úpravou. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koncovým plochám (čelům).
    Díky změně svých fyzikálních vlastností a vnitřní struktury je materiál ThermoWood schopen minimálně 30tileté životnosti bez nutnosti povrchové údržby, což je doloženo certifikátem KOMO nizozemské společnosti SKH a britským certifikátem BRE.


9 Odpověď zaslal martun 23.06.2012 23:11:09

    Pokud se materiál ThermoWood neošetřuje, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny. V případě, že přijmete tyto přirozené vlastnosti materiálu ThermoWood, nemusíte jej ošetřovat žádnými ochrannými prostředky. Jeho minimální 30tiletá životnost v exteriéru se tak nijak zásadně nesníží a jedná se pouze o povrchovou změnu. Díky tepelné úpravě v celém průřezu navíc můžete atraktivní vzhled obnovit za pomoci námi dodávaných a vyzkoušených odstraňovačů dřevní šedi (prostředek OWATROL – NET-TROL).
    Při tepelném procesu dochází k odstranění (vytěsnění) veškeré pryskyřice, vyluhovatelných biologických látek a hlavně k rozkladu celulózy, ligninu a hemicelulózy (řetězců cukrů). Vzhledem k absenci těchto složek je někdy ThermoWood nazýván jako „mrtvé“ dřevo. U tepelně upraveného dřeva ThermoWood také díky této skutečnosti dochází ke zlepšení tepelně izolačních vlastností dřeva a také ke snížení tepelné vodivosti dřeva (o zhruba 20 – 25 %). Na slunci proto tepelně upravené dřevo nepálí do nohou a může být použito na sedací plochy v saunách a parních lázních.
    Taky bych se do něčeho pustil,ale chtělo by to plánek.Víte někdo o něčem na internetu ?Ten jeřáb bude super.Já bych jej udělal z plechu nebo z plastových desek.


Kaps podporuje přerovské kanoisty

    Tepelně zpracované neboli modifikované dřevo ThermoWood je určeno k veškerému použití jak v exteriéru, tak i v extrémně vlhkém interiérovém prostředí. Profily ThermoWood se běžně používají na exteriérové obklady a opláštění stěn budov, terasové a bazénové rošty, materiál pro výrobu zahradního nábytku a dále na veškeré exteriérové konstrukce. V interiérech se profily ThermoWood využívají jako obklady vnitřních stěn saun, na výrobu saunového nábytku, vybavení a zázemí wellness center, parních lázní a také vnitřních bazénů.
    Stávající uživatelé mají svůj účet založen - použijte stejné přihlašovací jméno a heslo !!!. Nový uživatelům bude založen po schválení jejich registrace do standardního webu.
    Pridavam sa k pánovi Milanovi....čumim a rikam ty vole a smekam klobouk paradna robota. skoda ze sa nevyrabali aj komercne tieto typy modelov, ktore urobil pan Hofbauer.
    ThermoWood patří do 2. třídy biologické odolnosti (certifikace KOMO), což představuje velice vysokou odolnost vůči hnilobě. Díky naprosté absenci výživných látek je schopen ThermoWood odolávat veškerým dřevokazným škůdcům a houbám. V důsledku těchto změn je možné jeho bezproblémové použití jak v exteriéru, tak v interiéru a v provozech s vysokou teplotou a extrémní vlhkostí.
    Takže první ochutnávka:Původ každý poznáte. Jedná se o autobus Karosa ŠD11 od Itesu na bowden.Předělán na Kloubový autobus ŠM 16.5.Ve skutečnosti jich bylo vyrobeno asi 15 kusů, poté to soudruzi jaksi zatrhli a dováželi sem ze spřátelené země Ikarusy.. ..


6 Odpověď zaslal milan3528 19.06.2012 10:59:00

    v několika posledních měsících jsme se setkali při prodeji originálního finského dřeva ThermoWood® s klamným jednáním ze strany několika velkých konkurenčních firem, které se dříve jevily jako velmi seriózní. Tyto firmy nabízejí podstatně levnější materiál považovaný vámi, díky vaší odborné neznalosti, za originální ThermoWood®, a to pod zavádějícími názvy „Thermo borovice“ (a podobné modifikace názvosloví). Obchodní tým PROKOM R&S s.r.o.
    Všechno jsou to moc pěkné práce.Jako modelář oceňuji.Lépe je takto předělat než vyhodit.Mám doma taky nějaké vraky,které již ztratily sběratelskou hodnotu,tak se v zimě do něčeho pustím.Navnadili jste mě.
    Pánové, již něco přes rok si dopisuji se zběratelem panem Vladimírem Hofbauerem a on se také zabývá přestavbami hraček. Respektive vraků, co už se na nic nehodí, leda na náhradní díly. Jelikož je mu to líto (jako i mě a většině z nás) vyhodit, upravuje je na různé modifikace, které se vyskytovali ve skutečnosti.S jeho svolením zde uveřejňuji jeho výtvory. Je zde také registrován, ale s počítačem se moc nekamarádí.. respektive s vkládáním fotografií.. Takže vše co zde nyní uložím vytvořil pan Vladimír Hofbauer! Přeju vám hezké pokoukání!!
    Materiál ThermoWood je schopen minimálně 30tileté životnosti. Nabízíme Vám skvělé vlastnosti tohoto unikátního tepelně upraveného dřeva z finské borovice, které Vám přináší bezstarostné řešení na celý život.


Honda CR-V nová 9st. převodovka

    Tak to tedy čučím! To je parádní předělávka! Ty stříbrné linky, interiér... Mám doma takovou zbastlenou Lízu, vytuněnou dítětem, tohle je ale jiná třída. Na netu jsou staré černobílé fotky liazek na bowden jako tahače návěsů, lesácká a tak. Nevíte někdo, jestli se dá fotka z netu použít a vložit sem? Myslím jako, že si to třeba majitel těch hraček nepřeje.
    Nástavba, kabina jeřábu,kryt motoru jeřábu budou z 2mm silného kartonu který když se dobře nabarví vypadá dobře, rameno jeřábu bube z meděného drátu a podpěry z balzy a zbytek je podvozek s kabinou TATRA 138 KDN ale ja na tom ješte hodně moc práce a času moc málo s rodinou a 2 malejma dětma.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00