Jak na věc


umělé nástrahy

Co jiná barva umělé nástrahy - to jiná ryba

    Chcete se zaměřit na candáty? Pak např. žlutý twister patří k opravdu osvědčeným nástrahám. I když se vám může žlutá zdát příliš agresivní a to hlavně v čisté vodě, není tomu tak. Candáti na ni velmi dobře reagují, takže ji neváhejte vyzkoušet.
    Gumová nástraha v červené barvě je asi tou nejlepší volbou na dravce. Vyzkoušejte např. užší červené twistery s rychlým ocáskem. Umělá nástraha vypadá jako velká žížala, což mají rádi např. okouni. Červené nástrahy můžete bez problémů používat i v čisté vodě zejména na podzim a v zimě opravdu fungují.
    Zejména při vláčení se uplatní třpytky všech druhů, kam patří např. rotační třpytky, plandavky a další. Při delším používání se vám však už může stát, že na ně ryby už moc nereagují.
    Patří k stálicím mezi barvami nástrah, která vám zaručí úspěch za každých podmínek. Nástrahu v bílé barvě použijete, jak v čisté vodě, tak i zkalené. Bílá barva je dobře vidět i v horších podmínkách, proto ji dravci dobře identifikují. Můžete vyzkoušet bílý twister, rippera nebo smáčka, které připomínají malé rybky, které mají dravci rádi.


Bezdrátový odhozový echolot - sonar LuckyLaker Wireless Energo Team + WIFI Extender

    Rybářské pruty • Umělé nástrahy Enterprise Tackle • Rybářská bižuterie • Umělé nástrahy Balzer • Boilies a krmivo pro ryby • Rybářské zátěže • Umělé nástrahy Vláčej • Umělé nástrahy SPRO • Umělé nástrahy Black Cat
    Zejména podzim se dobře osvědčí twistery čistého zeleného zabarvení. Na zelené gumové nástrahy dravci dobře reagují, takže můžete chytat candáty, okouny nebo i štiky.
    Zejména při lovu štik jsou velmi oblíbené gumové nástrahy, které jsou relativně levné, barevně stálé a můžete si vybrat z mnoha různých velikostí. Novinkou mezi umělými nástrahami jsou tzv. smáčci, kteří dokáží velmi dobře napodobovat pohyb rybičky. U gumových nástrah můžete zůstat a vyzkoušet různé imitace vodních tvorů - např. žáby, raky, chobotničky apod.
    V současné době je na trhu velké množství umělých nástrah nejen v základních barvách ale i v různých kombinacích barev. Každá z nich se pak může hodit na trochu jiný úlovek. Podíváme se na některá doporučení, co se týče výběru správné barvy umělé nástrahy.
    Pro různé druhy rybolovu se nám hodí různé typy umělých nástrah. Uplatní se zejména při lovu na přívlač. Nejdříve v krátkosti s jakými typy se můžete v nabídkách rybářských obchodů setkat:


Jigová hlavička SPRO Erie Jig Gripper Fluo Red 21 g balení 3 kusy

    Při výběru woblera se zaměřte na velikost a tvar jeho lopatky a následně na barevné provedení. Pokud budete chytat ve větší hloubce, použijete wobler s větší lopatkou. Na druhou stranu jestliže budete spíš u hladiny, stačí vám menší lopatka s menším úhlem. Jako doporučení se uvádí: v čisté vodě volte přirozené barvy jako je např. imitace štiky, okouna nebo plotice. Při méně průhledné vodě se nebojte výraznějších barev - oranžová, světle zelená, či červená.
    Umělé nástrahy nebo tzv. fake nástrahy u nás získávají stále na oblibě. Výhodou je velká nabídka různých typů nástrah - marmyšky, twistery, brouci či woblery a dalších. Další výhodou je velká trvanlivost a odolnost, oproti klasické živé nástraze. Nabízíme kvalitní umělé nástrahy oblíbených značek Jaxon, Daemons a Ext. Nejste si jisti výběrem? Náš tým aktivních rybářů vám rád poradí.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00