Jak na věc


ušáčkův svět

Po stopách našich bab a dědů 2019

    Premietanie troch krátkych, ale veľmi zaujímavých dokumentov Českej televízie z cyklu Queer („Proti proudu času,“ 2014; „Fredy. Hagibor. Hrdina,“ 2018; a „Paměti mého babičky,“ 2018), v ktorých kontexte je možné popremýšľať o dôležitosti spracovávania, uchovávania a študovania historických prameňov queer histórie. Málo známa „teplá“ história na Slovensku (o niečo viac známa u susedov v Česku) potrebuje podnety pre svoj rozvoj a snaží sa o oslovenie súčasníkov. Ako sa táto história uchováva, o čom vypovedá a aký odkaz nám zanecháva? Po projekcii možná debata so slovenským historikom Michalom Makom.
    S pravidelnou historicko-vlastivědnou vycházkou po místech spojených s teplou minulostí se letos po šesti letech vrátíme na Smíchov. Výrazná pozornost bude věnována pamětihodnostem, které jsou spojeny s fenoménem travesti v první polovině minulého století. Seznámíme se také s neuvěřitelným tragicko-heroickým příběhem z roku 1926. Vycházka potrvá přibližně 3 hodiny včetně krátkého přesunu MHD, konec v ulici U Blaženky.


Hledáme LGBT artefakty se silným příběhem

    Orální historie, a zejména filmová orální historie, je unikátním zdrojem informací a dat. Zachycuje nejen osobní vzpomínky narátorů v okamžiku natáčení, jejich emoce a neverbální komunikaci, ale potažmo i osobní postoje formované prostředím, ve kterém vyrůstali a žili. A tak se rozsáhlejší archivní soubory orální historie mohou stát fascinujícím zdrojem poznání lidské společnosti minulosti. V této přednášce Martin Šmok prozkoumá mlčení, předsudky a stereotypy týkající se sexuálních menšin zachycené ve vzpomínkách přeživších Holokaustu uložených v Archivu vizuální historie USC Shoah Foundation, natočených v českém jazyce v polovině devadesátých let.
    MUDr. Ivo Procházka poskytuje gayům a lesbám bezplatnou pomoc při sexuologických a psychiatrických problémech, v rámci prevence HIV/AIDS a ostatních sexuálně přenosných chorob.
    Dotazy: GI v ČR, JUDr. Petr Kodl, Senovážné nám. 2, 110 00 Praha 1 nebo e-mailem na petr.kodl (zavináč) gay.iniciativa.cz, pierr2 (zavináč) o2active.cz.
    neděle 14. 4., historicko-vlastivědný výlet s výkladem Lukáše Nozara a Jana Seidla, sraz v 11.15 u mariánského sloupu na Svatovítském náměstí, Osečná, okres Liberec
    Centrum queer paměti je přístupné veřejnosti po předchozím objednání a dohodnutí individuálního termínu. Zájemci o návštěvu CQP se objednají e-mailem na adrese queerpamet@queerpamet.cz .
    Dotazy: MUDr. Ivo Procházka, CSc., Mírová 471/c, 289 23 Milovice nebo e-mailem na ivo.prochazka (zavináč) gay.iniciativa.cz, ivo.prochazka (zavináč) seznam.cz.


Komentovaná prohlídka výstavy Teplo domova

    hledáte přítele, kamaráda, partnera, někoho na ukrácení dlouhé chvíle nebo poznáváte rádi různé lidi? ušáček pro vás proto připravil seznamku :) zájemci mohou vložit inzerát kliknutím na odkaz níže, anebo uplně nejlíp přijít na některou námi pořádanou akci a poohlídnout se tam... Gej seznamka (zoznamka)je i pro kluky ze Slovenska, takže zde naleznete i gay zoznamku a zoznámenie pre slovenské chalany a kluky. Seznámit se je dost složité a mějte na paměti, že vztahy gay kluků jsou dost složité a i každý gay kluk nebo chalan by měl počítat i s tím, že seznámení nemusí dopadnout podle jeho představ.
    ušáci velmi rádi cestují (nejraději vláčkem hihi) a obecně podnikají nové a nové věci, zkouší nepoznané a objevují krásy okolí. inu rozhodli se, že se o své radosti budou dělit i s ostatními lidmi. všichni, jak tady jste, jste zvaní a vy, kdo nemůžete jet, se aspoň informujte, kde jsme byli a co jsme tam dělali :) viz ARCHIV nebo se jukni na fotky


TRANSGENDER - muž narozený v ženském těle

    Heinz Rutha (1897–1937), čelný organizátor sudetoněmeckého hnutí mládeže a ke konci svého krátkého života také významný politik Sudetoněmecké strany, je jednou z mimořádně zajímavých a donedávna málo známých postav českých teplých dějin. Zatímco se v nakladatelství Academia připravuje k vydání český překlad jeho životopisu z pera britského historika Marka Cornwalla, my se v rámci Měsíce queer historie poprvé vypravíme na pěší výlet mimo město. Během 17kilometrové túry překrásnou krajinou Podještědí z Osečné do Hamru na Jezeře navštívíme klíčová místa Ruthova života, na nichž se mimo jiné odehrával jeho osobní zápas o vlastní identitu. Účastníci, kteří budou na místo srazu v Osečné cestovat veřejnou dopravou, mohou využít spoj, který vyjíždí v 10.30 z autobusového nádraží v Liberci (navazuje např. na spoj v 9.00 z Prahy). Z Hamru na Jezeře po osvěžení v restaurantu na promenádě možný odjezd v 18.05 ve směru Česká Lípa a v 18.30 nazpět směr Osečná a Liberec (příjezd v 19.24, možnost pokr
    Zatímco se umělecká stylizace do tradičně neženské role umělkyně Toyen setkala s nepochopením a pro své cílevědomé snahy vymanit se z genderových nároků kladených na ženy prvorepublikovou společností byla označována za „subverzní“ a „transsexuální“, o skutečné a žité citové orientaci a genderové identitě Toyen nemáme žádné přímé dokumenty. Toyen patřila do kruhů, které byly obeznámeny s nejaktuálnějšími poznatky v oblasti psychoanalýzy a sexuologie a které prosazovaly liberalizaci sexuálních a partnerských vztahů. Její výtvarné dílo v řadě témat postihuje zkušenost neheterosexuálních lidí a otevřeně vyjevuje lesbickou touhu. Přednáška poskytne interpretaci queer aspektů života a díla Toyen a srovnání s dalšími queer umělci a umělkyněmi avantgardní Evropy. A byl odkaz Toyen podroben cis-washingu, trans-apropriaci nebo obojímu?


Počasí USA, předpověď počasí v USA

    Vstoupili jste na stránky obsahující erotiku ve formě obrázků, videa, textů a jiných materiálů s explicitní sexuální tématikou. Pro některé může být obsah těchto stránek urážlivý, pro uživatele mladší osmnácti let je prohlížení těchto stránek krajně nevhodné.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00