Jak na věc


ušáčkův svět

Počasí USA, předpověď počasí v USA

    Heinz Rutha (1897–1937), čelný organizátor sudetoněmeckého hnutí mládeže a ke konci svého krátkého života také významný politik Sudetoněmecké strany, je jednou z mimořádně zajímavých a donedávna málo známých postav českých teplých dějin. Zatímco se v nakladatelství Academia připravuje k vydání český překlad jeho životopisu z pera britského historika Marka Cornwalla, my se v rámci Měsíce queer historie poprvé vypravíme na pěší výlet mimo město. Během 17kilometrové túry překrásnou krajinou Podještědí z Osečné do Hamru na Jezeře navštívíme klíčová místa Ruthova života, na nichž se mimo jiné odehrával jeho osobní zápas o vlastní identitu. Účastníci, kteří budou na místo srazu v Osečné cestovat veřejnou dopravou, mohou využít spoj, který vyjíždí v 10.30 z autobusového nádraží v Liberci (navazuje např. na spoj v 9.00 z Prahy). Z Hamru na Jezeře po osvěžení v restaurantu na promenádě možný odjezd v 18.05 ve směru Česká Lípa a v 18.30 nazpět směr Osečná a Liberec (příjezd v 19.24, možnost pokr
    Vstoupili jste na stránky obsahující erotiku ve formě obrázků, videa, textů a jiných materiálů s explicitní sexuální tématikou. Pro některé může být obsah těchto stránek urážlivý, pro uživatele mladší osmnácti let je prohlížení těchto stránek krajně nevhodné.
    ušáci velmi rádi cestují (nejraději vláčkem hihi) a obecně podnikají nové a nové věci, zkouší nepoznané a objevují krásy okolí. inu rozhodli se, že se o své radosti budou dělit i s ostatními lidmi. všichni, jak tady jste, jste zvaní a vy, kdo nemůžete jet, se aspoň informujte, kde jsme byli a co jsme tam dělali :) viz ARCHIV nebo se jukni na fotky


MR.GAY SR&CZ 2009 v Bratislavě 14. února 2009

    Zatímco se umělecká stylizace do tradičně neženské role umělkyně Toyen setkala s nepochopením a pro své cílevědomé snahy vymanit se z genderových nároků kladených na ženy prvorepublikovou společností byla označována za „subverzní“ a „transsexuální“, o skutečné a žité citové orientaci a genderové identitě Toyen nemáme žádné přímé dokumenty. Toyen patřila do kruhů, které byly obeznámeny s nejaktuálnějšími poznatky v oblasti psychoanalýzy a sexuologie a které prosazovaly liberalizaci sexuálních a partnerských vztahů. Její výtvarné dílo v řadě témat postihuje zkušenost neheterosexuálních lidí a otevřeně vyjevuje lesbickou touhu. Přednáška poskytne interpretaci queer aspektů života a díla Toyen a srovnání s dalšími queer umělci a umělkyněmi avantgardní Evropy. A byl odkaz Toyen podroben cis-washingu, trans-apropriaci nebo obojímu?
    Orální historie, a zejména filmová orální historie, je unikátním zdrojem informací a dat. Zachycuje nejen osobní vzpomínky narátorů v okamžiku natáčení, jejich emoce a neverbální komunikaci, ale potažmo i osobní postoje formované prostředím, ve kterém vyrůstali a žili. A tak se rozsáhlejší archivní soubory orální historie mohou stát fascinujícím zdrojem poznání lidské společnosti minulosti. V této přednášce Martin Šmok prozkoumá mlčení, předsudky a stereotypy týkající se sexuálních menšin zachycené ve vzpomínkách přeživších Holokaustu uložených v Archivu vizuální historie USC Shoah Foundation, natočených v českém jazyce v polovině devadesátých let.
    Dotazy: GI v ČR, JUDr. Petr Kodl, Senovážné nám. 2, 110 00 Praha 1 nebo e-mailem na petr.kodl (zavináč) gay.iniciativa.cz, pierr2 (zavináč) o2active.cz.
    neděle 14. 4., historicko-vlastivědný výlet s výkladem Lukáše Nozara a Jana Seidla, sraz v 11.15 u mariánského sloupu na Svatovítském náměstí, Osečná, okres Liberec


Komentovaná prohlídka výstavy Teplo domova

    S pravidelnou historicko-vlastivědnou vycházkou po místech spojených s teplou minulostí se letos po šesti letech vrátíme na Smíchov. Výrazná pozornost bude věnována pamětihodnostem, které jsou spojeny s fenoménem travesti v první polovině minulého století. Seznámíme se také s neuvěřitelným tragicko-heroickým příběhem z roku 1926. Vycházka potrvá přibližně 3 hodiny včetně krátkého přesunu MHD, konec v ulici U Blaženky.
    Premietanie troch krátkych, ale veľmi zaujímavých dokumentov Českej televízie z cyklu Queer („Proti proudu času,“ 2014; „Fredy. Hagibor. Hrdina,“ 2018; a „Paměti mého babičky,“ 2018), v ktorých kontexte je možné popremýšľať o dôležitosti spracovávania, uchovávania a študovania historických prameňov queer histórie. Málo známa „teplá“ história na Slovensku (o niečo viac známa u susedov v Česku) potrebuje podnety pre svoj rozvoj a snaží sa o oslovenie súčasníkov. Ako sa táto história uchováva, o čom vypovedá a aký odkaz nám zanecháva? Po projekcii možná debata so slovenským historikom Michalom Makom.
    Dotazy: MUDr. Ivo Procházka, CSc., Mírová 471/c, 289 23 Milovice nebo e-mailem na ivo.prochazka (zavináč) gay.iniciativa.cz, ivo.prochazka (zavináč) seznam.cz.
    MUDr. Ivo Procházka poskytuje gayům a lesbám bezplatnou pomoc při sexuologických a psychiatrických problémech, v rámci prevence HIV/AIDS a ostatních sexuálně přenosných chorob.


OSOBNÍ WEBLOGY - neboli osobní webíky kluků

    Centrum queer paměti je přístupné veřejnosti po předchozím objednání a dohodnutí individuálního termínu. Zájemci o návštěvu CQP se objednají e-mailem na adrese queerpamet@queerpamet.cz .
    hledáte přítele, kamaráda, partnera, někoho na ukrácení dlouhé chvíle nebo poznáváte rádi různé lidi? ušáček pro vás proto připravil seznamku :) zájemci mohou vložit inzerát kliknutím na odkaz níže, anebo uplně nejlíp přijít na některou námi pořádanou akci a poohlídnout se tam... Gej seznamka (zoznamka)je i pro kluky ze Slovenska, takže zde naleznete i gay zoznamku a zoznámenie pre slovenské chalany a kluky. Seznámit se je dost složité a mějte na paměti, že vztahy gay kluků jsou dost složité a i každý gay kluk nebo chalan by měl počítat i s tím, že seznámení nemusí dopadnout podle jeho představ.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00