Jak na věc


tyco electronics czech s.r.o.trutnov

časopis pro světlo a osvětlování

    Rekonstrukce hotelu Carlsbad Plaza vzácně respektuje všeobecný zájem, aby se pro nás i budoucí generace uchovalo to, co uchovat lze, v tomto případě historická fasáda a celkový koncept budovy. To, co zachránit nelze, tedy nevyhovující technické vybavení, bylo nahrazeno novou hodnotou, kvalitativně lepší. Zde se to týká vnitřního technického vybavení, včetně osvětlení.
    Svítidlo Tyco 10 se vyrábí v pěti základních variantách. Tyco 10 je vybaveno krátkým výložníkem pro upevnění na stěnu nebo strop se samostatným transformátorem, Tyco 12 je ve shodném provedení s dlouhým výložníkem a Tyco 13 je s dlouhým výložníkem pro upevnění na zem. Další dvě varianty, Tyco 14 a Tyco 15, jsou určeny k posuvnému upevnění do euro přípojnice na strop. Liší se světelnými zdroji a napájením. Tyco 14 používá halogenové žárovky na 12 V, zatímco Tyco 15 je napájeno 230 V a používá halogenové žárovky nebo diody LED.
    Poslední provedení, Tyco 22, je určeno pro osazení dichroickými halogenovými žárovkami Halospot 111. Samotný světelný zdroj dává světlo s teplotou chromatičnosti 3 000 K.
    Aby byla zachována návaznost jednotlivých typů světlometů, použili konstruktéři shodné pouzdro světlometu. Avšak celkový příkon svítidla v řadě Tyco 20 dosahuje až 150 W, zatímco v řadě Tyco 10 jen 50 W.


Hotel Carlsbad Plaza a světlomety Tyco

    Krycí sklo je bezpečnostní, tvrzené. Materiálem těsnění je silikon s úpravou proti stárnutí. Předřadníky lze vybrat buď klasické CR, nebo elektronické ETRC. Reflektor je z leštěného anodizovaného hliníkového plechu. Spojovací šrouby z korozivzdorné oceli zaručují, že spoje bude možné rozebrat i po několika letech instalace v nepříznivých klimatických podmínkách.
    Cílem úprav bylo nenásilně podtrhnout architektonické řešení historické budovy, respektovat uspořádání detailů a zabránit rušení návštěvníků při odpočinku dalšími vnějšími světelnými zdroji.
    Náročná rekonstrukce Jednou z prvních aplikací, která mimochodem potvrdila, že svítidla Tyco splňují nejnáročnější požadavky, bylo architekturní osvětlení hotelu Carlsbad Plaza. Tento první pětihvězdičkový hotel se službami Spa & Wellness v Karlových Varech byl otevřen v prosinci 2005.
     Logická mobilní hra „Zrecykluj to!“ naučí správně recyklovat elektrozařízení Cílem hry je zábavnou formou širokému publiku vysvětlit, že elektroodpad nepatří do…
    Dalším cílem stanoveným v prvotním zadání konstrukce nové řady uvedených světlometů bylo pokrytí různých světelných zdrojů do příkonu 150 W, včetně diod LED s barevným i bílým světlem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00