Jak na věc


tyco electronics czech s.r.o.trutnov

časopis pro světlo a osvětlování

    Poslední provedení, Tyco 22, je určeno pro osazení dichroickými halogenovými žárovkami Halospot 111. Samotný světelný zdroj dává světlo s teplotou chromatičnosti 3 000 K.
    Rekonstrukce hotelu Carlsbad Plaza vzácně respektuje všeobecný zájem, aby se pro nás i budoucí generace uchovalo to, co uchovat lze, v tomto případě historická fasáda a celkový koncept budovy. To, co zachránit nelze, tedy nevyhovující technické vybavení, bylo nahrazeno novou hodnotou, kvalitativně lepší. Zde se to týká vnitřního technického vybavení, včetně osvětlení.
    Světlomety Tyco Světlomety Tyco tvoří komplet svítidel ve dvou výkonových řadách. Jsou to menší Tyco 10 ve variantách Tyco 12, Tyco 13, Tyco 14 a Tyco 15 a výkonnější Tyco 20 ve variantách Tyco 20, Tyco 21 a Tyco 22, které tedy vytvářejí nejucelenější řadu malých světlometů na trhu.


Hotel Carlsbad Plaza a světlomety Tyco

    Svítidlo Tyco 10 se vyrábí v pěti základních variantách. Tyco 10 je vybaveno krátkým výložníkem pro upevnění na stěnu nebo strop se samostatným transformátorem, Tyco 12 je ve shodném provedení s dlouhým výložníkem a Tyco 13 je s dlouhým výložníkem pro upevnění na zem. Další dvě varianty, Tyco 14 a Tyco 15, jsou určeny k posuvnému upevnění do euro přípojnice na strop. Liší se světelnými zdroji a napájením. Tyco 14 používá halogenové žárovky na 12 V, zatímco Tyco 15 je napájeno 230 V a používá halogenové žárovky nebo diody LED.
    Šlo o rekonstrukci historické budovy z konce osmnáctého století, zvané Rudolfshof, která od počátku své existence poskytovala služby nejdříve pocestným a později lázeňským hostům. Mimo jiné se zde zotavoval i první turecký prezident Kemal Atatürk.
    Světlomety Tyco 20 a 21 se vyrábějí se třemi vyzařovacími charakteristikami: s úzkou s úhlem světelného svazku 8 až 12o, se střední 26 až 34o a širokou vyzařovací charakteristikou 68 až 76o. Vyzařovací charakteristika svítidla Tyco 22 se mění zvolením vhodného dichroického reflektoru z běžně dostupné řady s úhly svazku 4o, 8o, 24o a 45o.
    Hotelový komplex tvoří čtveřice budov kopírující tvar místní komunikace. Budovy mají krásnou secesní fasádu s výraznými vertikálními prvky, včetně plastik podpírajících římsy. Ostatně při daném dispozičním řešení nebylo u čtyřposchoďové budovy příliš na výběr. S odstupem doby lze konstatovat, že architekt zvládl svoji úlohu mistrovsky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00