Jak na věc


tunelu munt la schera

Diagnóza a léčba  syndromu karpálního tunelu

    Syndrom karpálního tunelu se projevuje palčivou bolestí dlaně a druhého, třetího a čtvrtého prstu, zpravidla v kombinaci s brněním a celkově nepříjemnými pocity v těchto místech.
    Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) patří mezi onemocnění pohybového aparátu horní končetiny. Někdy se mu říká také úžinový nebo útlakový syndrom, vzniká totiž permanentním stlačováním nervu vedeným zápěstím (nervus medianus), který ruku inervuje. Ten je uložen v tzv. karpálním tunelu, úzké štěrbině uvnitř zápěstí, která je chráněna přilehlými zápěstními kůstkami a vazy. Nadměrným dlouhodobě trvajícím přetěžováním zápěstí ruky dochází ke zbytnění zápěstního vazu, který začne vyvíjet tlak na zmíněný nerv a utlačovat ho. Nerv poté přestává správně fungovat a způsobuje nepříjemné bolesti a další obtíže (viz příznaky). Mezi rizikové faktory vzniku syndromu karpálního tunelu je zmíněné přetěžování ruky stále se opakujícími pohyby, ale také prodělané zranění zápěstí, zánět šlach a vazů, uvádí se i hormonální změny spojené s užíváním antikoncepce či těhotenstvím. Také proto postihuje toto onemocnění častěji ženy než muže.


Zaregistrujte se k odběru novinek

    Na základě spolupráce nabízíme také alternativní homeopatickou léčbu zánětu i karpalního tunelu. Již máme mnoho klientů, kterým jsme pomohli a předešlo se tak k operativnímu řešení.
    Bolest rukou a zápěstí může mít pochopitelné různé příčiny, například záněty šlach či vazů, artrózu, revmatické postižení a jiné. Syndrom karpálního tunelu je však pro své příznaky specifický. Rozpoznat jej můžeme bolestmi a pocitem brnění, mravenčení a tuhnutí v prvních třech prstech ruky (palce, ukazováku, prostředníku), které jsou pro onemocnění typické. Postižení si stěžují na akutní ataky těchto nepříjemných pocitů zejména v noci, bolest v zápěstí je často budí. Ráno po probuzení je ruka neobratná a necitlivá. Se zhoršováním těchto příznaků dochází zároveň k oslabování svalů na ruce, nemocný se potýká se zhoršenými schopnostmi jemných pohybů ruky, nedokáže udělat z prstů „špetku“ apod. Charakteristická je také bolestivost při poklepu na oblast nad zápěstím.


Tři roky zkušebního provozu TKB

    Jedny z nejlepších ergonomických klávesnic Bakker Elkhuizen najdete také v naší nabídce. Velmi vhodné jsou kompaktní modely bez nebo s oddělenou numerickou klávesnicí. Nízký profil a tvarování klávesnice přináší maximální komfort.
    Vznik syndromu karpálního tunelu můžete ovlivnit i vy sami. Pokud víte, že nadměrně zatěžujete zápěstí při denní práci v zaměstnání nebo doma, snažte se udržovat zápěstí v rovině, dělat pravidelné přestávky a pokud možno protahovat zápěstí a paže jednoduchými cviky (masírujte si prsty, ohýbejte zápěstí, zavírejte a otvírejte dlaň apod.). Při práci na počítači vám ke zdraví pomohou i speciálně navržené podložky po zápěstí, které jej udržují v optimální poloze.
    Řešením je použití ergonomické vertikální myši, která svou koncepcí uvolňuje zápěstí. Navíc práce s ní je velmi příjemná. Mnoho uživatelům, kteří již bolestí nemohli s počítačem pracovat, umožnila vertikální myš opětovnou práci a zároveň odstranila bolest zápěstí.
    Syndrom karpálního tunelu (latinsky syndroma canalis carpi) patří mezi onemocnění pohybového aparátu horní končetiny. Někdy se mu říká také úžinový nebo útlakový syndrom, vzniká permanentním stlačováním nervu vedeným zápěstím (nervus medianus).


použilo Tunelový komplex Blanka

    Gelové podložky eliminují napětí v zápěstí, zvyšují produktivitu a izolují chlad či teplo od pracovního stolu. Udržují zápěstí v konstatní teplotě a tím působí preventivně pro onemocnění zánětu karpálního tunelu.
    Takzvané nemoci z povolání, vzniklé následkem nepříznivého působení chemických, fyzikálních, biologických nebo jiných škodlivých vlivů na pracovišti, jsou stále častějším jevem v naší společnosti. Mezi nejčastější problémy patří různé nemoci kloubů, šlach a nervů končetin, způsobené jednostranným zatížením těchto částí těla. Až 35 000 lidí v České Republice postihl tzv. syndrom karpálního tunelu, nemoc typická pro lidi pracující s počítačem, profesionální hudebníky a také dělníky. Syndrom karpálního tunelu lze proto také uznat za nemoc z povolání.
    Správným výběrem a použitím ergonomické klávesnice, myši a podložky můžete onemocnění karpálního tunelu předejít. Pokud Vás tato nemoc postihla, můžete bolesti výrazně zmírnit a v kombinací s léčbou jeho vliv eliminovat.


Co je to syndrom karpálního tunelu

    Důležitou vlastností je samotná délka klávesnice. Ta by mělá být tak, aby poloha rukou byla přirozená v šíři ramen. Příliš široká klávesnice způsobuje nesprávnou pozici myši, která je šikmo a tím způsobuje napětí, které při dlouhodobé práci může způsobit onemocnění.
    Od 1. listopadu 2018 je v tunelovém komplexu Blanka pokrytí signálem čtyř stanic rádia: Český rozhlas 1 – Radiožurnál Rádio Impuls Rádio City Rádio Blaník Rozhlasové vysílání je jedním z bezpečnostních prvků v tunelu. Dispečer tunelu může vstupovat do vysílání výše uvedených stanic…


Co je umělý spánek a probuzení z umělého spánku

    Syndrom karpálního tunelu je velmi specifické onemocnění, pokud se vyskytnou výše popsané příznaky, je nutné navštívit lékaře. A čím dříve, tím lépe – syndrom je totiž zpočátku ve fázi reverzibilní (vratné) a při jeho neléčení může zanechat trvalé následky. Pokud lékař na podkladě základního vyšetření ruky a vámi popsaných problémů rozpozná právě toto onemocnění, podrobí vás ještě tzv. elektromyografickému vyšetření (EMG), které spadá pod obor neurologie. Přístroj vyhodnotí postižení mediálního nervu z hlediska jeho schopnosti vést nervové vzruchy a určí, zda bude nutné chirurgické řešení. V případě mírného postižení jsou pacientovi podávány léky zmírňující otok, který nerv utlačuje, což vede ke zlepšení stavu a většinou i vymizení obtíží. Těžší stupně postižení jsou řešeny operačním dekompresním zákrokem spočívajícím v naříznutí steny karpálního tunelu a tím uvolnění tlaku na postižený nerv. Zákrok navíc není nijak drastický – trvá zpravidla okolo 15-ti minut a většina pracovišť jej p
    Mnoho uživatelů počítače nevěnuje pozornost výběru a způsobu práce s klávesnicí a myší, většinou řeší problém, až když propukne nemoc. Přitom právě ergonomická klávesnice a myš je tou nejdůležitější součástí práce s počítačem, protože většinu pracovní doby jsme s ní v kontaktu.
    Spojte k sobě hřbety rukou tak, aby prsty směřovaly dolů k zemi, předloktí jsou přitom horizontálně se zemí. Hřbety rukou proti sobě tlačte cca jednu minutu. Pokud se v průběhu této doby objeví některé z typických symptomů - brnění, mravenčení, píchání, pálení, snížení citlivosti, křeče nebo bolesti zápěstí či prstů, je velmi pravděpodobné, že můžete trpět onemocněním karpálního tunelu. Doporučujeme tak zajít na lékařské vyšetření.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00