Jak na věc


troja útulek útulek nabídka psů

Fence jsou cca 4 roky a je aktuálně k výdeji v útulku v Troji: V Zámcích 56, Praha 8

     V sobotu 22.6. proběhl na fotbalovém hřišti města Lanžhot Moravský psí den. Jednalo se o první velkou akci pro pejskaře na Moravě, na kterou se sjeli lidé z celého kraje.
    2014 Pokračuje obnova vozového parku odchytové služby a to zakoupením dvěmi novými vozidly značky Ford se speciální vnitřní úpravou, zejména zabudovanými neprodyšnými kafilerními boxy, umožňujícími bezpečnou přepravu drobných kadaverů souběžně se zajišťováním odchytů.
    Nejen před kamerou, ale i mimo záběry, z něj vždy vyzařovala dobrá duše, „obyčejné“ člověčenství a láska ke zvířatům. Jeho návštěvy trojského útulku pro nás zůstanou nezapomenutelné.


Ivana Jirešová pomáhá opuštěným pejskům

    Uskutečnilo se v UPOZ 42 exkurzí s účastí 549 osob, dále se útulek zúčastnil 12 doprovodných veřejných akcí zajišťovaných v součinnosti s MP.2012proběhla částečná obnova a rozšíření vozového parku odchytové služby UPOZ,. V rámci zkvalitnění asanační služby bylo pořízeno speciální asanační vozidlo Mitsubisi Santer, umožňující rychlé zabezpečení odstranění vedlejších živočišných produktů ( kadáverů) z veřejných prostranství. Dále bylo pořízeno nové odchytové vozidlo Iveco Daily, s moderním vybyvením pro odchyt zvířat. Pro zajištění a převoz hospodážských zvířat by l pořízen speciální přívěsný vozík pro koně. V rámci zabezpečení provozu byl pořízen velký dvounápravový přívěsný vozík.
    V rámci realizace další výstavby byly z preventivních důvodů před možným zatopením vodou přestěhovány technologie důležité pro celý chod zařízení ze suterénních prostor do nadzemního podlaží. Vybudováno bylo také dalších 50 míst pro psy, včetně výběhů a místní komunikace. Kapacita pro psy se tak rozšířila na současných 174 míst.
    Za celou dobu fungování Útulků pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy bylo do jejich zařízení přijato celkem 85 437 zvířat, z toho 57 714 psů, 24 826 koček a 2 897 ostatních druhů zvířat. A za to Vám moc děkujeme.Václav Steinbauervedoucí trojského a měcholupského útulku


Fenka křížence buldoka hledá domov. Čeká jí lepší budoucnost než útulek?

    Z darů od občanů byl zakoupen nový rentgen pro malá zvířata do útulku v Měcholupech, dále byla provedena digitalizace rentgenů v obou útulcích. Trojský útulek kompletně nově vybavil veterinární laboratoř o nové komponenty a přístroje, pro operační sál byla zakoupena operační lampa včetně sterilizátoru na chirurgické nástroje. Vzhledem k velkému počtu zvířat, která se do útulku dostávají ve špatném stavu se zanedbanou srstí a nutnosti tedy i koupelové léčby, byla zakoupena koupací vana s léčebnou perličkovou vířivkou, sušička na psy a upravovací stříhací stůl V neposlední řadě byly z darů zakoupeny dvě průmyslové pračky, které slouží pro praní dek, které se dávají pro zvířata a které se prakticky za celý den nezastaví. Pro velké množství přijímaného exotického ptactva byla zakoupena i vyhřívaná voliéra.
    V tomto roce se uskutečnilo v UPOZ 15 exkurzí s účastí 225 osob, dále se útulek zúčastnil 18 doprovodných veřejných akcí zajišťovaných v součinnosti s MP.
     Máme tady výzvu, jakou Psí den ještě neviděl! Na louce Centrálního parku Lužiny chceme uspořádat speciální setkání pro majitele různých plemen a zjistit, kolik zástupců se najde a jaká rasa zvítězí. Jak to bude probíhat?


Úspěšný Moravský psí den je za námi! Co všechno si návštěvníci užili?

    Mezníkem v historii fungování útulku byly ničivé povodně v roce 2002, které se nevyhnuly ani Trojskému útulku a značně ho poškodily. Ohrožená zvířata se však zaměstnancům útulku podařilo včas evakuovat a částečně umístit v tehdy soukromém útulku v Dolních Měcholupech, mezi občany a do dalších podobných zařízení. Přestože všechny objekty byly zaplaveny, provoz zařízení poté, co voda opadla, nebyl nijak omezen. V roce 2007 došlo k ukončení další části plánované výstavby trojského útulku. Bylo odstraněno torzo bývalé kotelny na pevná paliva a byly provedeny výrazné terénní úpravy. Jako součást zařízení byl zřízen tzv. „ZOO koutek“. Tento prostor je také využíván pro dočasné umístění jiných zvířat, nalezených a odchycených na území hlavního města Prahy, jako jsou např. kozy, koně aj. Je zde pro ně připraveno i několik boxů a chlívků. Součástí zařízení je dále i rybníček pro umístění vodních želv a vodního ptactva, včetně kurníku a holubníku.
    Desetitisíce zachráněných a odchycených zvířat, ale také přibližně stejný počet nových majitelů šťastných pejsků a koček. Profesionální zařízení výjimečné i z evropského pohledu, to jsou útulky Městské policie Praha, které v letošním roce slaví pětadvacetileté výročí.
    V tomto roce byla zakoupena pro veterinární oddělení UPOZ inhalační narkotizační jednotka za účelem zkvalitnění veterinární péče.
    „Útulky pražské městské policie jsou na špičkové světové úrovni a hlavní město Praha je na jejich fungování právem hrdé. Rád bych všem zaměstnancům útulků popřál k 25. výročí vše nejlepší“, uvedl Libor Hadrava, radní hl. m. Praha pro oblast bezpečnosti a prevenci kriminality.
     Psí útulky Praha Navigace pro příspěvekPrevious PostDočasná domácí péče pro psy Naděje Praha StrašniceNext PostKynologický klub ZbraslavecVaše komentáře a hodnocení Zrušit odpověď na komentářVaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Fenka byla nalezena v prosinci roku 2015 na Vinohradech. Pravděpodobně jí někdo vyhodil a od té doby čeká na svého páníčka v útulku Troja.

    Rozšíření činnosti tohoto zařízení o problematiku koček vedlo ke změně názvu na "útulek pro opuštěná zvířata a odchyt".
    Provozovatelem útulku se stává Správa služeb Městské policie hl. m. Prahy. Pokračuje započatá rekonstrukce, aby podoba útulku odpovídala vysokým nárokům na hygienické a veterinární předpisy ČR. V tomto roce přechází pod Správu služeb Městské policie hl. m. Prahy také odchytová služba, která zajišťuje odchyt a svoz toulavých a opuštěných psů, ale i jiných zvířat, jež jsou následně umísťována do dalších smluvních zařízení. V Trojském útulku vzniká i první městský pavilon koček s kapacitou 70 míst.
    Začíná postupná výstavba pražského útulku a navyšuje se počet míst v bývalém objektu chemické čistírny na celkových 120!
    Vznik útulku se datuje rokem 1992, kdy byl díky restituci přestěhován ze Sobína do ulice V Zámcích 56 v Praze 8. Přestěhováním se změnil i jeho název na„Psí domov“. útulek v jeho prvopočátcích provozovala Liga na ochranu zvířat a sloužil pouze pro zatoulané a opuštěné psy s kapacitou pouhých 50 míst.


útulek v Troji - historie

    Rok 2016 byl pro útulky výjimečný. V tomto roce byla překročena hranice 80 000 přijatých zvířat od počátku útulku, který Městská policie hl. m. Prahy začala provozovat v roce 1993. Přesné číslo je ke konci roku 2016 - 81 540 zvířat. V tomto roce bylo přijato celkem 1998 psů, 1337 koček a ostatních jiných zvířat 258. Veterinární asanační služba svezla z území hl. m. Prahy 8 654 kg kadáverů. V Trojském útulku bylo provedeno celkem 48 exkurzí v počtu 850 osob, dětí i dospělých. Vysoké a střední veterinární školy z hl. m. Prahy měly na odborných praxích v útulcích 173 studentů. Doprovodných akcí pro veřejnost bylo v tomto roce 7. Mimořádný byl i „Den otevřených dveří“ konaný 24.12 -25.12. Návštěvnost velmi stoupala již před těmito dny a to již od pondělí 19.12. Za toto období navštívilo Trojský útulek cca 10 000 občanů i s rekordním počtem dárků pro zvířata. Dárky tvořily pamlsky, hračky, chovatelské potřeby a krmivo v rekordním počtu za celou existenci tohoto zařízení a to 9 t
     Pomoci pro pejsky není nikdy dost, a proto mě velice mile potěšilo, když mě oslovila herečka Ivana Jirešová, že by ráda pomohla pejskům z útulku. Naložili jsme tedy plné auto granulí a dalších potřeb a vyrazili do Miniazylu Voříškov.
    Ničivé srpnové povodně se nevyhnuly ani Trojskému útulku a značně ho poškodily. Ohrožená zvířata se zaměstnancům útulku podařilo včas evakuovat a umístit ve zřizovaném městském útulku v Dolních Měcholupech a dalších podobných zařízení. Přestože všechny objekty byly zaplaveny, provoz zařízení, poté co voda opadla, nebyl nijak omezen.


Dočasná domácí péče pro psy Naděje Praha Strašnice

    Vážení návštěvníci,do trojského útulku zavítá měsíčně kolem dvou tisíc návštěvníků a mnozí z nich si odtud odvážejí domů nového čtyřnohého kamaráda. Velký zájem je i o historii útulku. Stálá expozice, která mapuje vznik a vývoj útulku až po současnost, včetně fotografií z ničivé povodně v roce 2002, množstvím informací a zajímavých fotosnímků, jistě uspokojí každého návštěvníka.Zima nepřináší v našem útulku příliš příznivé podmínky pro pořádání venkovních akcí. Proto se s programy, pořádanými ve venkovních prostorách útulku, setkáte opět na jaře.Naši čtyřnozí kamarádi, však s radostí a za každého počasí, přivítají mezi sebou každého návštěvníka, který za nimi do Tróje zavítá. Velmi rádi proto celoročně umožňujeme skupinám návštěvníků (cca 25 osob), prohlídku našeho zařízení. Termín Vaší návštěvy je však nutné předem telefonicky domluvit na tel. čísle 222 02 5917.Na závěr loňského roku proběhl „Den otevřených dveří v trojském útulku“, spojený s nadílkou pro naše čtyřnohé svěřence. Spole
    „Za nevídaný úspěch považuji skutečnost, že pracovníci útulků Městské policie Praha, mají více než 90 % úspěšnost při vydávání přijatých psů. Jinými slovy, skoro každý pejsek, který je do útulku přijat, je následně předán majiteli,“ upřesnil Eduard Šuster, ředitel Městské policie Praha.
    Vzniká první městský útulek pro psy! „Psí domov“ přechází pod Městskou policii hlavního města Prahy. V krátké době se podařilo rozšířit také kapacitu na 70 míst, zpřísnila se a rovněž upravila evidence psů. Začíná velmi dobrá spolupráce se služebnami městské a republikové policie, s odbory jednotlivých městských částí a také s Městskou veterinární správou Praha, která toto zařízení dozoruje.1995


Pejskaři pozor! Na Psím dni se chystá velký sraz plemen

    Uskutečnilo se v UPOZ 32 exkurzí s účastí 580 osob, dále se útulek zúčastnil 15 doprovodných veřejných akcí zajišťovaných v součinnosti s MP.2009V tomto roce se uskutečnilo v UPOZ 17 exkurzí s účastí 361 osob, dále se útulek zúčastnil 13 doprovodných veřejných akcí zajišťovaných v součinnosti s MP, z nichž jednou z největších byla akce Pes a já, která byla uváděna Zdeňkem Srstkou v Praze 4 Kunraticích.2010V tomto roce proběhlo v UPOZ mezinárodní sympozium Welfare za účasti 150 odborníků z 50 států světa, se zaměřením na poskytování péče toulavým a opuštěnýnm zvířatům,. V rámci akce proběhla prohlídka chovatelských zařízení UPOZ. Ze strany zúčastněných odborníků byla veškerá činnost UPOZ a úroveň chovatelských zařízení velmi kladně hodnocena jako jedna z nejlepších a nejfunkčnějších v Evropě.
    2013UPOZ se nevyhnul povodním, které zasáhly hl.m. Prahu. Byla zatopena útulková čistička odpadních vod. Do vlastních chovatelských prostor naštěstí voda nevnikla, zastavika se několik cm před spodní vstupní branou do areálu UPOZ. I tak již v tuto dobu byla zvířata preventivně přemístěna z přízemních prostor do vyšších pater, rovněž tak technika, krmivo a ostatní příslušenství.
    Vznik útulků pro opuštěná zvířata se datuje od roku 1993, kdy vznikl první městský útulek pro psy, tzv. „Psí domov“ v Troji, který byl podřízen Městské policii hlavního města Prahy. Od tohoto roku také začala velmi intenzivní spolupráce s odbory jednotlivých městských částí a také s Městskou veterinární správou Praha, která toto zařízení dozoruje.


Pro svou fenečku hledám nový domov Zdarma

    V červnu otevírá útulek nové prostory ve vstupní části areálu útulku pro opuštěná zvířata v Troji. Návštěvníci útulku pro psy či kočky, přicházejí do příjemného prostředí, pracovníci útulku mají více místa pro svou práci. Původní vstupní objekt dosloužil a pro takové zařízení se již nehodil. Bylo potřeba dát do pořádku také západní část útulku ve směru od řeky. Interiér útulku, i zatím nedokončené sadové úpravy, však nasvědčují, že je zohledněno vše, aby psi, kteří se vinou člověka do zařízení dostanou, mohli přežívat v prostředí odpovídajícímu modernímu způsobu této služby na evropské úrovni. V prostředí útulku se cítí příjemně i návštěvníci, kteří si přicházejí vybrat nějaké zvíře. Prohlédnou si fotografie umístěných psů a personál jim v případě zájmu vybraného pejska přivede ukázat. Rozhodnutí, zda zvířeti poskytne nový domov, zůstává výhradně na každém návštěvníkovi.
    V tomto roce došlo k ukončení další části plánované výstavby trojského útulku. Bylo odstraněno torzo bývalé kotelny na pevná paliva a byly provedeny výrazné terénní úpravy. V červnu byla otevřena nová část trojského útulku „ZOO koutek“. Děti i dospělí se zde mohou blíže seznámit s některými domácími zvířaty. Tento prostor je využíván také pro dočasné umístění jiných zvířat nalezených a odchycených na území hlavního města Prahy, jako jsou např. kozy, koně aj. Tento rok přešly útulky zpět pod správu Městské policie hl. m. Prahy.
    Městská policie Praha si pokládá za čest, že s ním mohla opakovaně spolupracovat v těch etapách jeho života, kdy se kromě filmování a veteránským sportovním soutěžím věnoval také moderování pořadu „Chcete mě?“.


Útulky pro opuštěná zvířata a odchyt

    V červnu znovuotevřená administrativní budova poskytuje zázemí zaměstnancům, zahrnuje čtyři samostatné šatny pro muže a ženy, umývárny a sociální zařízení, dva sklady, kotelny, čtyři kanceláře pro jednotlivé úseky, dvě denní místnosti pro zaměstnance a přednáškový sál.
    2008V tomto rose začal UPOZ prostřednictvím MPHMP zajišťovat pravedelné smliuvní odborné praxe studentů středních a vysokých škol a to zejména Česká zemědělská universita v Praze, Trivis - střední škola veřejnoprávní a VOŠ prevence kriminality a krizového řízení, střední zemědělská škola Benešov u Prahy,VOŠ ekonomických studií Střední průmyslová škola potravinářských technologií Praha, Střední zemědělská škola veterinární Hradec Králové a České Budějivice, SVOPAP - vzdělávací centrum.


Útulky pro opuštěná zvířata a odchyt

    V květnu se psím útulkem v Troji začíná ozývat kromě smutného štěkání i kočičí mňoukání. Otevřením nového pavilonu se začíná konkrétně řešit problém zdivočelých koček. Každá kočka, která se odchytí, je ošetřena, naočkována, vykastrována a vrácena do lokality, kde byla odchycena. Žije dál ve svém biotopu, ale její rozmnožovací schopnosti jsou potlačeny. Jiná kategorie koček se do útulku dostává, když například ztratí majitele, děti mají alergii na zvířecí chlupy a podobně, avšak i tato výrazně domestikovaná zvířata bývají často odchycena na ulici jako toulavá - lidé se jich často zbavují vyhozením z bytu. útulek přijímá opuštěná zvířata, stejně jako ta, která v lokalitách, kde jsou přemnožená, sám odchytává.
    Pracovníci Městské policie Praha převezli v rámci opatření Stání veterinární správy k likvidaci více než 4 tuny uhynulého ptactva. Což činilo jednu třetinu z celkového množství 12 tun tzv. „kadavérů“ odvezených za celý rok 2017.
    Doprovodných akcí pro širokou veřejnost se útulky účastnily v 11 případech. V závěru roku, kdy se pravidelně v Trojském útulku konal,, Den otevřených dveří,, 24.12 - 25. 12 navštívilo v těchto dnech cca 4 500 občanů i s dárky pro zvířata, které tvořily např. deky, pamlsky, pelíšky a hlavně suché krmení a to v objemu 8 tun, které zvířatům vydrželo více jak 6 měsíců.
    Uskutečnilo se v UPOZ 27 exkurzí s účastí 716 osob, dále se útulek zúčastnil 11 doprovodných veřejných akcí zajišťovaných v součinnosti s MP.2011Došlo k rozšíření chovatelského zařízení v Troském útulku a to zoo koutku o 2 stájové boxy pro koně, s požností využití pro ostatní hospodářská zvířata, čímž došlo k navýšení kapacity ustajovacích míst


Útulky pro opuštěná zvířata a odchyt

    Vaše časté dotazy spadající do oblasti výchovy našich čtyřnohých kamarádů nás přivedli na myšlenku, zřídit pro občany poradnu. Proto v září, v budově vedle trojského útulku, zahájila bezplatný provoz Kynologická poradna, jejíž cílem je oslovení laické kynologické veřejnosti a vytvoření prostoru pro důležitou a často velmi podceňovanou osvětu majitelů psů.
    Do obou útulků bylo přijato celkem 3 733 zvířat, z toho psů 2 166, 1296 koček a 271 ostatních jiných zvířat. Veterinární asanační služba svezla z území hl. m. Prahy, 8 324 kg kadáverů. V průběhu tohoto roku bylo v Trojském útulku provedeno 36 exkurzí pro veřejnost s celkovým počtem 549 dětí i dospělých. Odbornou praxi vykonalo celkem v útulcích 138 studentů.
    V rámci projektu Kynologická poradna byla zprovozněna také bezplatná výcviková škola pro psy. Všechny tyto služby jsou zajišťovány strážníky - psovody z pražské městské policie.
    V rámci zkvalitnění služeb pro návštěvníky a exkurzí odborných škol byla vytvořena stálá expozice exotických zvířat, např. hadi, želvy, žáby a další druhy zvířat, které byly původně nalezeny na území hl.m. Prahy. V závěru tohoto roku proběhl jako každoročně Den otevřených dveří, tentokrát i za účasto primátora hl.m Prahy a ředitele MP HMP včetně čestného hosta Zdenka Srstky. Tento rok byla rekordní účast návštěvníků.


Vaše komentáře a hodnocení Zrušit odpověď na komentář

    Významným posunem v činnosti odchytové služby se od ledna stává rozšíření o veterinární asanaci, která zajišťuje svoz uhynulých zvířat ze zájmových chovů a zvířat nalezených na území hl. m. Prahy.
    Loňské povodně ve velkém rozsahu poškodily administrativní budovu. V tomto objektu, který bylo nutné celý vyklidit, se nacházely kanceláře, kuchyň, pavilon koček, sociální zařízení a šatny zaměstnanců, sklady a denní místnosti pro ošetřovatele a odchytovou službu. Po dobu rekonstrukce byly všechny činnosti, v zájmu zachování provozu, přemístěny do provizorních prostor v rámci možností a kapacity areálu.
    V rámci etapizace výstavby útulku byl v areálu postaven a zprovozněn objekt karantény pro štěňata. Vzhledem k množství neočkovaných štěňat přijímaných do útulku a nebezpečí přenosu infekčních nákaz byla tato část pro celé zařízení velmi významná.
    V rámci útulků pro opuštěná zvířata je zřízena také tzn. asanační služba, která zajišťuje na území hlavního města Prahy sběr uhynulých zvířat. Výjimečným obdobím asanační služby byl rok 2017, kdy většinu České republiky postihla tzv. ptačí chřipka.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00