Jak na věc


trapné padesátky

6. díl Prezidentka - Seriál Trapný padesátky

    „Mně se trapasy dějí celý život. To vůbec nesouvisí s věkem. S Emou máme rozhodně společnou energii. Ale jsou to spíše projevy vnější, ne vnitřní,“ s nadsázkou komentuje své obsazení představitelka Emy Pavla Tomicová. Seriálová Mia, Klára Melíšková, která na svou reálnou „padesátku“ teprve čeká, ji doplňuje: „Mám spoustu padesátiletých kamarádek, které umějí stárnout a vnímají tento věk jako naprosto úžasný. Když s nimi mluvím, tak mám pocit, že stárnutí, nebo lépe řečeno zrání, je něco přirozeného. Ale musí se to umět a musí se na tom pracovat.“
    Hudbu k seriálu složil skladatel a jazzový muzikant Emil Viklický, který si v seriálu zahraje částečně sám sebe – kavárenského klavíristu, tichého pozorovatele a glosátora absurdních útrap všech zúčastněných. Text k titulní písni seriálu napsal Jiří Suchý.
    „Anička ze začátku vypadá jako hospodyňka z reklamy na kypřicí prášek. Na konci je z ní ale silná žena, pevně stojící na vlastních nohách. To je pro mě nejsilnější motiv celého jejího příběhu. A pro mě je to důvod dát do postavy ze sebe co nejvíce,“ uzavírá seriálová Anča Alena Mihulová.


Pro Trapný padesátky nemusí kapat, stačí když prší

    Tři výrazné české herečky v režii Michala Vajdičky excelují v novém dvanáctidílném seriálu scenáristky Ireny Obermannové. Ta o tématu (ne)povolených padesátek říká: „Padesátka je pro ženu důležitý životní mezník, je to přechodový věk z jedné životní fáze do druhé a je nesmírně zajímavé, jak se dnes tyto ženy mění. Vypadají a chovají se úplně jinak než předešlé generace. Ačkoliv už jsou mnohdy babičkami, cítí se mladé a jsou mladé.“
    Do místní kavárny DepCaffé zabloudí prezident republiky. Dojde i na facky a nakonec se ukáže, že lidé mnohem víc milují trapné padesátky, než trapné politiky. A jelikož nejsou tak trapné jak politici, nedopatřením se Ema málem stane prezidentkou.
    Takovými padesátkami jsou i Mia, Anča a Ema. Právě překročily hranici, za kterou už mnohé nevidí nic než smrt. Zdá se, že tyto tři se už mohou v životě snažit jen o jediné: nebýt trapné. Jejich vzájemné setkání je ale inspiruje k pravému opaku: Být trapné na plné pecky a dělat klidně všechno, co se zdá být v jejich věku nevhodné. K tomu je ovšem potřeba zbavit se manželů, milenců, dětí a především veškerých zábran.


See, that’s what the app is perfect for.

    „Námět Ireny Obermannové na seriál Trapný padesátky mě nadchl od samého počátku. Jen název se mi zdál trochu trapný, stejně jako mi bylo nepříjemné, mluvit o svém věku, poté, co jsem oslavila padesáté narozeniny (jsem o deset dní mladší než Irena). Stejně jako naše hrdinka Mia bych to raději formulovala tak, že mi bylo pětatřicet...poměrně nedávno. Během práce na projektu jsem se ale s kategorií trapná padesátka sžila. Trapná padesátka je žena, která si umí sama ze sebe udělat legraci, je odvážná, silná, ale neztrácí přitom svou ženskost. Je moudrá a svobodná. Je trapná velmi půvabně a spokojeně. Trapnost si užívá. Doufám, že po odvysílání seriálu Trapný padesátky bude chtít být trapný úplně každý,“ říká kreativní producentka Alena Müllerová.
    Jednoho večera jakýsi hulvát urazí Eminu (P. Tomicová) sochu a dostane od Emy zaslouženou facku. Nic zas až tak zvláštního by se nedělo, kdyby u toho Emu nevyfotili novináři… Fotografie v novinách odstartuje Eminu nebývalou popularitu, která by mohla skončit až na Hradě. A zdá se, že Prezidentovi této země by to vůbec nebylo proti srsti. Nebo ano?


Padesátky jsou trapný. V ČT si ze sebe dělají legraci

    Svět trapných Padesátek se sice v první řadě netočí kolem mužů, přesto se bez nich chtě nechtě neobejdou. Tím, se kterým bojují nejvíc, je majitel domu, ve kterém Padesátky bydlí, brunátný šovinista se srdcem na dlani Standa. Jeho herecký představitel Václav Kopta ke své roli uvádí: „Standa má ženy moc rád. A jak to tak v jeho věku bývá, čím mladší děvče, tím atraktivnější, samozřejmě ve vší počestnosti. Je to takový brouk pytlík s podnikatelským záměrem, který se mu ne zrovna dobře daří plnit. Ale pod drsnou slupkou sebestředného machisty najdete dobré srdce. Ovšem když dojde na lámání chleba, tak ty ‚jeho‘ tři holky z něj mají akorát srandu.“ Kavárníkem ve zdejší kavárně DepcaFé je sympatický spojenec Padesátek František v podání Marka Holého. A není to obyčejný kavárník. Je to Kavárník, který cituje Ortena, nevadí mu prázdná kavárna, a dojemně miluje svou krásnou bývalou přítelkyni Klotyldu (Berenika Kohoutová). Podstatnou roli v seriálu hraje i manžel Anči Boh
    V padesáti život končí a začíná mejdan! Komediální seriál o třech ženách za zenitem, které začínají znovu žít. A nebojí se u toho překročit povolenou padesátku.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00