Jak na věc


tržnice zahrady čech

Rustikální kontejnerovým dům „Svoboda“

    Některé ze stánků mají svůj prostor využitý i směrem vzhůru, na kontejneru stojí prázdná konstrukce, s podlahou pobitou dřevěnými latěmi a posezením připraveným pro zákazníky.
    Pražští celníci dnes ukončili 14denní akci, zaměřenou na vietnamskou tržnici SAPA v pražské Libuši. Kontrolovali padělky zboží i výdej účtenek EET. Na zátahu s celníky byl i reportér Jan Mareš.
    Celníci objevili v pražské tržnici SAPA padělky dětských stavebnic za desítky milionů korun. V jedné z tamních prodejen našli desítky tisíc kusů krabic s falešnými plastovými stavebnicemi. Ty budou zřejmě zlikvidovány.
    Se zázemím se urbanisti vyřádili. Kontejnery jsou seřazeny v zajímavém půdorysu, tvoří uličky a příjemná zákoutí. Areál je doplněný zelení a upraven tak, aby byl pobyt co nepříjemnější. Stánky spojuje napnutá plachta, nabízející svůj příjemný stín všem nákupčím i gurmánům. Pod ní nechybí dřevěné lavičky, jednoduché místo pro odpočinek i azyl k vychutnání zakoupených dobrot. Pokud na tržnici přicházíte najezení a bez nákupního ducha, třeba využijete jen zátiší k pozorování ruchu kolem kontejnerů.


Razie na tržnici: Kontroloři našli opuštěné stánky, prodavači utekli

    Vévodkyni Meghan musela ochranka odvést z přeplněné tržnice na Fidži, kde se měla setkat s fanoušky. V davu lidí bylo horko a vlhko, Meghan prý působila úzkostným dojmem. Šéfka jejích bodyguardů proto rozhodla o zkrácení návštěvy trhu.
    Smrt Vietnamce, kterého našel jeho kamarád v tržnici, kde prodával, začali vyšetřovat kriminalisté v Tachově. Zatím všechno nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou náhodu a cizinec se otrávil plyny z elektrocentrály.
    U hraničního přechodu Strážný se konala velká razie. Ve chvíli, kdy policisté a inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) vyskákali z aut, trhovci začali utíkat a kontroloři pak našli jen opuštěné stánky.
    Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.
    Rádi se dobře najíte a u toho se pokocháte kontejnerovou architekturou? Výborně, dokonce nemusíte ani daleko. V srdci Prahy, na Florenci, vyrostla půvabná kontejnerová tržnice – celá v černém, jednoduchá, minimalistická a funkční. Podíváte se tam s námi?


Celníci objevili padělky stavebnic za miliony! Skončí v drtičce

    Objekt bývalých uherskohradišťských kasáren – někdejší konírna – znovu slouží veřejnosti. Proměnil se ve Slováckou tržnici, která veřejnosti nabízí to nejlepší z regionu.Iniciátorem myšlenky vzniku Slovácké tržnice je senátor a podnikatel Ivo Valenta, který se s podobnými projekty několikrát setkal během svých zahraničních cest.Skupina SYNOT, která je vlastníkem objektu, dlouhodobě zvažovala možnosti jeho využití, kdy velmi úzce spolupracovala s veřejností. Mezi navrhovanými variantami byla například studentská kavárna s diskotékou. Nicméně veřejnost se nakonec prostřednictvím sociálních sítí jednoznačně shodla na tom, že nejvhodnějším využitím bude právě tržnice, o kterou mají zájem jak prodejci, tak zákazníci, kteří zde získávají možnost zakoupení kvalitních, tradičních tuzemských produktů.Tržnice nabízí několik desítek vnitřních variabilních prodejních ploch i venkovních prostor pro sezónní prodej například ovoce a zeleniny, medu, marmelád a podobně. Vnitřní prostory trž


Slovácká tržnice Konírna

    Slovácká tržnice je jednou z budov uherskohradišťských kasáren. Výstavba celého areálu probíhala ve dvou etapách. Od roku 1930 do roku 1932 bylo postaveno velitelství, dvě budovy pro mužstvo, kuchyně, dva objekty s rodinnými byty, augmentační sklad, skladiště paliva, dílenský objekt s kovárnou, dvě stáje pro koně, plynová komora, budova prádelny, dvě kůlny a remíza pro polní kuchyně.V další etapě výstavby, která byla zahájena v roce 1937 a skončila v roce 1939, byly vybudovány dvě budovy pro školu důstojníků v záloze, dvě pro mužstvo, sklad, kovárna, sklad hasičského nářadí, budova kinosálu pro 500 mužů a osm zděných budov garáží. V rámci této etapy vznikl i objekt nynější Slovácké tržnice - budova stájí s remízou pro kulomety a částečným prvním patrem pro seno a slámu.Vojenská posádka osídlovala areál uherskohradišťských kasáren až do roku 2001. Po jejich zrušení byl areál převeden do majetku města a byly zahájeny kroky k vytvoření koncepce jeho dalšího využití.V současné době je areá
    Posledních pár rad, než se vydáte do pražského kontejnerového srdce. Mějte na paměti, že s hotovostí nepochodíte. Manifesto samo o sobě říká, že je projektem budoucnosti, ve všech stáncích zaplatíte pouze bezhotovostně. Taktéž cigarety nechte doma, provozovatelé je z areálu vykázali. Zbytek pravidel pokryje slušné vychování, nic neobvyklého člověka nečeká.
    Pražští policisté společně s inspektory Státní veterinární správy, celníky a inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili při kontrole v pražské tržnici SAPA desítky kilogramů neoznačených, prošlých a zkažených potravin. Podnikatelům hrozí pokuta až 50 milionů!


Nezapomenutelné vánoční pečení s dětmi

    Projekt Manifesto není prvním svého druhu, inspirace vzešla z londýnského projektu Boxpark a české realizace se ujala společnost reSITE. Umělecké produkce se dle iDnesu zhostila společnost Aerofilms. Tvůrci zdůrazňují, že jim šlo především o využití opuštěných prostor a přitáhnutí života do lokality sevřené mezi autobusovým a vlakovým nádražím. Ekonomický podtext je podle nich vedlejší, netouží po velkých ziscích. Manifesto si vydělává pouze na samotný provoz a to z nájmů od prodejců.
    Více jak 1,7 tuny mražených a chlazených potravin zakázala potravinářská inspekce v pražské tržnici SAPA. Prodejci je přepravovali autem v 34 stupních.
    Několik jednotek hasičů zasahovalo v pondělí v pražské tržnici Sapa, když tam před polednem z jedné haly začal stoupat kouř a hořely stropní podhledy. Příčina a škody zatím nejsou známy, a při požáru se nikdo nezranil.
    Velká razie probíhá v pražské tržnici SAPA. Policisté s celníky a veterináři tam pátrají po drogách, padělcích a potravinách pochybného původu. Kontrolní akce nese krycí název Trilobit.
    Nebudeme otálet a přejdeme hned k číslům. Dvacet přepravních kontejnerů tvoří základ. Mezi jejich čtyřmi ocelovými stěnami najdete pobočky pražských restaurací a barů, zmrzlinárny i prodejní místa s módou či designovými výrobky. Sociální zařízení je řešeno taktéž kontejnerově, jeden pro dámy a jeden pro pány.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00