Jak na věc


terasy fotogalerie inspirace

Terasy mohou být řešeny jak k novostavbám, tak ke starším domům

    Nenajdete snad příhodnější místo pro strávení volných chvil: ještě v županu si tu můžete vypít svou ranní kávu a posnídat s rodinou, po práci odpočívat v houpací síti, večer posedět s přáteli nad skleničkou vína nebo pozvat pár známých na grilování. Na terase se navíc můžete věnovat svým koníčkům a zálibám: pro čtení knížky nebo poslouchání příjemné hudby je lehátko na sluncem vyhřáté terase jako stvořené. A přímo za ráj by terasu jistě označili zahradníci. Můžou zde v truhlíku pěstovat nepřeberné množství bylinek, letniček nebo svou terasu ozdobit květináčem s exotickými citrusy. A záhon levandule a růží osázený hned vedle terasy se přímo nabízí. Potěšíte tak nejen své oči, ale i nos.Terasa je i vhodným místem pro dětské hry. Vaše ratolesti zde mají dostatek prostoru a volnosti, jsou venku na čerstvém vzduchu, ale přesto je mají starostliví rodiče stále pod dohledem.Vhodné umístění pro terasu je blízko domu, nejlépe na jižní straně. V létě je ale potřeba ji zastínit. Poslouží vám slun
    Pochozí terasy, ať jsou řešeny z jehličnatého dřeva, dřev exotický stromů nebo z dřevoplastových materiálů, umíme našim klientům nainstalovat prakticky do jakýkoliv prostor.Venkovní terasy prezentujeme i na našem novém webu Podlahy Praha, kde máme jak venkovní terasy dřevoplastové, tak i venkovní terasy dřevěné 
    Terasy jsou exteriérovými součástmi staveb, obvykle jsou větší než lodžie či balkon a jejich plochy jsou u domu řešeny nad úrovní terénu. Výjimkami však nejsou ani střešní terasy. Tyto zpevněné plochy jsou primárně určeny k pobytu osob, opalování, společenským setkáním a další činnostem, jako je např. grilování. Terasy jsou ve své podstatě zpevněnými venkovními podlahami. Ať už se jedná o dřevěné, WPC kompozitové dřevoplastové, dlážděné, kamenné nebo betonové, všechny tyto druhy pochozích povrchů terasy jsou plně funkční součásti bytových nebo komerčních staveb.


Traditional - dřevoplastová terasová prkna 20x127x2440/3050/3660/4880 mm

    Hledáte terasu, která je přirozeně krásná, odolná a zároveň bezpečná? Pak jste na správném místě – v centru GARDEN 6. V naší vzorkovně si můžete vybrat z několika druhů dřevoplastových prken a tento materiál si přímo zamilujete. Zachovává půvab a ušlechtilost dřeva a zároveň eliminuje všechny jeho nedostatky.
    Pod pojmem terasa si obvykle většina z nás vybaví zpevněnou plochu vedle domu na zahradě nebo příjemné místo pro setkání vedle kavárny. Někdy je mírně vyvýšená nad úroveň terénu. Pokud je hezké počasí, používáme soukromé terasy u domu pro grilování, opalování a příjemná setkání s blízkými. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se snaží pro své zákazníky taková místa pro relaxaci a trávení volného času vybudovat.
    Terasy WoodPlastic® dokonale imitují dřevo. Široký výběr prken inspirující se skutečnými dřevinami Vás doslova okouzlí. Pro milovníky přírody zde máme i na výběr dřevoplastová prkna, která připomínají skutečné dřevo i na dotek. Ovšem na rozdíl od přírodního materiálu jsou vysoce odolné vůči povětrnostním vlivům či dalším dřevokazným poškozením.


Professional - dřevoplastová terasová prkna 24 x 133 x 3660 mm

    Terasy z masivu mají své zastánce i odpůrce. Naše zákazníky nezrazujeme od nákupu dřevěných teras, Z našeho pohledu jsou to ty nejhezčí realizace. Nicméně musíme říkat i ale. Masiv vyžaduje svou péči. Čekají Vás minimálně dva nátěry ročně + čištění. To jsou nemalé náklady na oleje a je třeba vzít v potaz i čas. U dřevěných teras se také musíte smířit s vlivem okolí na materiál. Při špatné údržbě bude docházet k chlupatění - třísky, praskání a zejména šednutí až černání.
    Stávající neútulné, malé a prakticky k ničemu nepotřebné balkony dokážeme my, profesionálové společnosti Podlahy Praha s.r.o., dodáním a montáží dřevěné terasy změnit k nepoznání. Námi upravená pochozí plocha balkonu a jeho doplňků ve Vás probudí pocit útulnosti a intimity. I když jsou balkony sotva metr široké, jsou pro obyvatele města příjemnou změnou uzavřeného prostoru. Nabízí se možnost kvalitně je opravit a balkony a lodžie mohou sloužit k příjemnému posezení.
    Terasová prkna, která nadchnou milovníky designu. Už na první pohled Vás zaujme struktura povrchu prkna. Dokonale hebký povrch, na kterém se nikdy netvoří třísky. Jsou tak zcela bezpečné a skvělé pro chůzi bosou nohou. Jejich dokonalý povrch činí z teras designový skvost.


Sibiřský modřín - terasová prkna AB 24 x 140 x 3000/5100 mm - jemná drážka

    Komplikovaným bodem, při instalaci terasy je její styk s obvodovou zdí budovy. Ať už terasu plánujete s novostavbou domu, ne­bo dodatečně, pokaždé musíte přemýšlet o tom, aby mezi oběma stavbami byla dodržena dostatečná dilatační spára. Další zlepšení komfortu terasy jako je přívod elektrického proudu pro osvětlení nebo pro in­stalaci elektrického grilu musíte řešit s předstihem. To samé platí pro přívod a odtok vody.
    Veškeré produkty WoodPlastic® jsou vyráběny v České republice prostřednictvím americké licence a technologie Strandex®. Tato laserová technologie se díky dlouholetému vývoji a testování řadí k nejmodernějším na světě. Produkty vyrobené právě touto technologií se vyrábějí více než 25 let a jsou úspěšně vyzkoušeny v nejrůznějších klimatických oblastech – od pouště až po deštné pralesy.
    Optimální poměr obou složek dodává materiálu unikátní vlastnosti, zejména vysokou odolnost a nízkou potřebu údržby. Zejména v porovnání se dřevem přináší WPC mnoho výhod. Čím více dřevěné složky je obsaženo ve WPC materiálu, tím je větší imitace dřeva.
    Terasa k domu je ideální volbou, pokud chcete krásnou terasu s odolným materiálem a minimální nutností údržby. Naše firma Vám přináší terasy Wood-plastic, které vynikají svou kvalitou (odolají mrazu, dešti, vodě, slunci) a nedochází u nich k poškození vlivem agresivních látek. Když dřevěná terasa k domu, tak jedině od firmy Terasy Expert s.r.o.!


Podkladový hranol pod terasy - slezský modřín 45 x 70 mm

    Zprvu bývá úvodní konzultace, kdy Vám pomůžeme s výběrem typu, barvy a povrchové úpravy terasových prken. Vše důkladně zpracujeme do tzv. fotodokumentace. Přímo na místě vše zaměříme a zjistíme potřebné technické parametry k realizaci terasy. Dále Vám zpracujeme podrobnou cenovou nabídku, pak následují přípravné práce přímo v terénu a následně terasu zhotovíme. Jako poslední už zbývají zahradnické úpravy včetně úklidu. Po úvodní domluvě je možné realizaci provést i bez Vaší přítomnosti. Jestliže by Vám instalace na klíč nevyhovovala, je možné se domluvit i na rozdělení prací.
    Finančně nejméně náročné jsou terasy, zbudované v rovném terénu, pokládané z plochých kamenů nebo dlaždic na zhutněný podsyp do vrstvy kamenné drti a písku. Jejich nevýhodou jsou nerovnosti a možnost vnášení hrubých nečistot do bytu. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se, podle přání našich klientů, specializuje na prodej a montáž terasy z dřevěných masivních prken.
    Před zamýšlenou renovací balkonu či lodžie a instalací nové dřevěné terasy však musíte nejdřív nechat prověřit, jaký je jejich skutečný technický stav. Nejčastější závadou je za­tékání do konstrukcí balkonů a narušení jejich nosných prvků. Další problém bývá degenerace pochozích ploch a trhliny ve spárách. Po odstranění technických vad, můžeme pro své klienty navrhnout a zrealizovat na balkoně či lodžii příjemný prostor, který majiteli bytu bude částečně nahrazovat absenci terasy.


Podkladové hranoly a hoblovaná prkna

    Jestliže se vlastník rozhodne pro použití exotického dřeva jako decking pochozí plochy své terasy, představíme mu u nás vzorky konkrétních dřevin. Montáž těchto prken probíhá pomocí vrutů na nosný rošt terasy. Pod roštem by měla být zpevněná kompaktní plocha s dostatečným spádem, nebo zhutněný násep, geotextilie zabraňující prorůstání vegetace a betonová dlažba, sloužící jako opěrné body pod rošty. Pokud se zákazník rozhodne pro dřevěná prkna, jejich instalace musí proběhnout vždy s minimálními spárami sedm milimetrů, pro dilataci samotných prken a možné odtékání srážkové vody.
    Pokud hledáte specialisty, kteří Vám připraví návrh realizace terasy podle Vašich představ, pak jste u nás na správné adrese. Vždy se snažíme maximálně vyhovět Vašim požadavkům, a proto plánujeme projekt společně s Vámi. Díky tomu Vám můžeme garantovat perfektní výsledek za jedinečnou cenu. Naše realizace teras si můžete prohlédnout v přehledné fotogalerii teras.
    Hledáte vhodné místo pro relaxaci a načerpání energie do nového dne? Místo, jako stvořené pro příjemné chvíle ve společnosti rodiny a přátel, kde vás nebude nikdo a nic rušit a kde se můžete v klidu věnovat svým zálibám? V tom případě je nejlepší čas ke stavbě terasy.


Terasa – místo, kde si vždy příjemně oddechnete

    Trávení volného času venku je přirozenou záležitostí. Sluneční svit, vánek a různé okolní vůně nám dělají dobře. V práci nebo doma v uzavřených prostorách trávíme denně více než osmdesát procent času. Není proto s podivem, že se snažíme z uzavřených prostor našich interiérů utéct alespoň na několik okamžiků ven. Nejpřirozenějším propojením uzavřených prostor interiérů s otevřeným exteriérem jsou terasy, balkony a lodžie. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se dlouhá léta specializuje na řešení zpevněných ploch těchto konstrukčních prvků staveb.
    Terasy WoodPlastic® jsou vyráběny z materiálu WPC neboli wood-plastic composite, směs dřeva a kvalitního, zcela bezpečného polymeru HDPE (vysokotlaký polyetylén).
    Terasa je to ideální místo, nejen pro stolování, opalování, pořádání večírků nebo grilování ale hlavně odpočinku. Aby vám trasa dělala jen radost je ideálním řešením terasa z WPC - dřevoplast. WPC terasové prkno je alternativa tradičního dřeva s bezvadnými vlastnostmi. Dřevoplast je stálobarevný, bezpečný a hlavně bezúdržbový, což vám ušetří čas i vaši peněženku. Nemusíte se obávat dřevokazných hub, hmyzu či hniloby. A pokud si chcete na své terase užít dokonalé soukromí, je nejlepším řešením dřevoplastový plotový systém. Nejen že má všechny již zmíněné bezvadné vlastnosti, ale navíc bude dokonale ladit s vaší terasou.


S výběrem masivních dřevěných prken pro řešení Vaší terasy Vám pomohou profesionálové v našem podlahovém studiu.

    Pokud jsou terasy zamýšleny a projektovány jako nedílné součásti novostaveb domů, jedná se o naprosto optimální řešení. Dodatečná přístavba terasy ke staršímu domu s sebou přináší jistá rizika a komplikace. Plánovaná terasa u domu by měla mít takovou velikost, aby se na ni pohodlně vešel stolek a židle. Hovoříme o ploše zhruba dva krát dva metry. Při volbě menší užitné plochy terasy ztrácí tato u domu praktický smysl.
    Všechny naše terasy jsou dostupné za velmi atraktivní ceny. Spolupracujeme pouze se zavedenými společnostmi a certifikovanými výrobci, kteří garantují kvalitu svých materiálů. Nabízíme Vám bohaté portfolio kvalitních produktů a řemeslnou práci zkušených odborníků. Na prvním místě jsou pro nás spokojení zákazníci. Staňte se i Vy naším spokojeným zákazníkem a pořiďte si terasy od specialistů!
    Terasy u domu nemůžeme přesunovat podle aktuálního proudění větru, slunečního svitu, dešťových srážek nebo jiných klimatických podmínek. Proto je vždy na úplném začátku potřeba zvážit, jestli bude terasa bez zastřešené, částečně chráněná nebo zastřešená. Také zvažte její umístění u domu, jestli bude přístupná z kuchyně nebo obytné místnosti domu, také zda Vám nebudou vadit pohledy z ulice nebo od sousedního domu a podobně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00