Jak na věc


televizní deky

Kavčí hory — Televizní studia — Historie — Vše o ČT — Česká televize

    Uganda - Nil jako refrén. K pramenům Nilu do země, která se úspěšně vzpamatovává z dlouhých let krutovlády a je rájem pro investory, raftaře a milovníky safari (2003)
    Tyto změny přinesl převrat ve vývoji naší společnosti po roce 1989 a zejména vznik a působení komerčních televizí. Přestože s takovým vývojem nemohla koncepce televizního střediska Kavčí hory počítat, jeho principiální řešení je uspořádáno tak, že středisko může po pravidelných modernizacích spolehlivě pracovat dál.
    Omezená plocha pozemku, přiděleného pro výstavbu nového televizního střediska, a požadavek těsné spolupráce jejích jednotlivých provozů a tedy krátkých komunikací, vedl autora architektonické koncepce k tzv.monoblokovému uspořádání se stavebně sevřeným situováním požadovaných objektů. Alternativní pavilónové řešení, se situováním provozních celků do samostatných objektů pospojovaných silnicemi, by vyžadovalo podstatně větší pozemek a znamenalo i delší vzdálenosti mezi objekty a provozy.
    Peklo vypadá jinak. Malý Dan umírá. Zaplatí doktor Švarc statisíce za jeho záchranu? Zdena se bojí Rišovy nevěry. Napětí, romantika a humor v oblíbeném... seriálu TV Nova (2013)


Sledované záměry a realizované koncepce

    Největších změn však doznal zejména vývoj televizní techniky a v důsledku toho i vývoj technologických postupů výroby programu. Tyto změny měly také odraz v investičních nákladech, které (s přepočtem cen) vzrostly téměř desetkrát. Další změny ovšem vyplývaly z prodlužování výstavby, protože koncepce a projekty nesměly zastarat.
    Výrazným rysem architektonického ztvárnění monobloku západní části televizního střediska na Kavčích horách je jeho přiměřenost, projevující se ve způsobu, jakým navazuje na sousední zástavbu. Děje se tak výrazem jeho objektů, zejména ve hmotovém uspořádání a rozměry objektů, zvláště ve vertikálách, i jejich vzájemnými proporcemi. V dálkových pohledech se architektura střediska projevuje velmi příznivě, protože na sebe nijak nestrhává pozornost, ačkoliv jeho společenský význam by k tomu dával plné oprávnění.
    Silueta těžiště celého monobloku, jímž je blok studií a objekt techniky, vypovídá o době vzniku architektonické koncepce. Studia byla tehdy živým vysíláním propojena s vysílacími (odbavovacími) pracovišti televizní techniky, čemuž odpovídá i architektonické uspořádání, kde z prostoru mezi studii vyrůstá výškový objekt televizní techniky.


Koncepce uspořádání televizní techniky vybírala mezi dvěma základními principy:

    Prozření. Cole a Cassie uvízli v roce 1944, a Jonesová je nedokáže dostat zpět, takže za nimi vyšle Ramseho, ale tomu se stane nehoda. Kdo teď všechny zachrání.... Americký sci-fi seriál natočený podle kultovní filmové předlohy (2016). V hlavních rolích A. Stanford, A. Schullová, K. Acevedo a další
    Poznejte náš svět nádherně se blýskajících klenotů! Čekají Vás klasické šperky zdobené krásnými a mnohobarevnými kameny, které lze objednat v našem živém vysílání.... Budete zářit každý den jako opravdová diva. Přímý přenos
    Ondřej Vetchý a Kryštof Hádek v hlavních rolích příběhu o přátelství, hrdinství a obětech i láskách českých stíhačů ve službách RAF za 2. světové války.... Divácky nejúspěšnější film roku 2001 režiséra Jana Svěráka a scenáristy Zdeňka Svěráka získal čtyři České lvy a řadu dalších ocenění. Hrají: O. Kaiser, L. Rybová, M. Táborský
    Na počátku přípravy výstavby bylo jediným televizním technologickým postupem živé vysílání, kdy technika filmového záznamu televizního obrazu (telerecording) byla u nás v začátcích, stejně jako dvoupásová zvuková technika 16 mm filmu. Magnetický záznam televizního signálu byl znám jen z literatury.


Hlavní projektanti a dodavatelé TVS KH - Západ:

    Kdesi uprostřed pustiny je ukryta cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své ženské oběti. Krátce po únosu... osmé dívky je vrah zadržen agenty FBI. Při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Americký horor (2000). Hrají: J. Lopez, D. Baker, M. Jean-Baptiste. Režie: T. Singh
    Mladá svobodná matka Michelle dělá vše proto, aby si sehnala práci,odstěhovala se od své problémové matky a získala zpět do péče synka, který... jí byl sociálkou odebrán. Když se Michelle jednoho dne vydá na schůzku se sociální pracovnicí a pěstouny svého syna, přinutí ji okolnosti nasednout do auta otce své kamarádky. Na schůzku už Michelle nikdy nedorazí a následující roky se pro ni stávají peklem. Americké krimi drama natočené podle skutečných událostí (2015). Hrají: T. Manning, R. Cruz, K. Sarife. Režie: A. Kalymnios
    Nakonec byla zvolena koncepce kompromisní, tzv. centrálně decentrální systém, kdy veškerá televizní technika byla rozdělena do čtyř relativně samostatných funkčních celků (1. a 2. studiový blok, odbavovací blok a obrazová a zvuková výroba) a ty všechny pak byly podřízeny HTK (nyní Hlavní střediskový rozvod).


Přehled hlavních projektových změn

    Na konci s dechem? Paní Vladimíra se kdysi věnovala výtvarnictví, práci s textilem a paličkování. V návalu povinností ustoupily záliby do pozadí.... Když před časem navštívila výstavu skla Bořka Šípka, dostala chuť znovu tvořit, tentokrát se sklem. Dokáže se krajkářka stát sklářkou? (2013)
    Plánované rozšíření kapacit kanceláří v Objektu ústředního řízení (hlavní budově) bylo po roce 1989 zrušeno a realizováno nástavbou na Objektu tvorby programu. Na východní části pozemku České televize se uskutečnila výstavba Objektu producentských center (tzv. Rohlík), ze které ale zůstalo jen torzo.
    Tentokrát se dozvíme, proč se horníci v Glashütte přeučili na hodináře a jaký byl 174 letý vývoj hodinářství v tomto českém příhraničním regionu.... V novém dokumentárním cyklu cestujeme do hodinářských manufaktur a měst, které prosluly tradiční výrobou mechanických strojků měřících čas


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00