Jak na věc


technický plyn kladno

Technický dozor investora - TDI

    Kdy jste naposledy kontrolovali Vaši rezervu? Mnoho motoristů zapomíná zkontrolovat svojí rezervu, v případě že je tato vadná, je překvapení a účet za odtahovku o to větší. Pneumatika na rezervě bývá často prázdná a nebo má jinou velikost případně rozteče šroubů než ostatní ráfky na vozidle.
    Montujete si pneumatiky sami? V dnešní době by neměli motoristi uvažovat o montáži pneu na ráfky svépomocně. Každá chyba při montáži může vést k poškození patky nebo dokonce kostry pneumatiky; zpočátku nemusí být viditelný žádný příznak, ale v důsledku toho se může drasticky zhoršit bezpečnost jízdy. Prasknutí pneumatiky je nejvážnější následek, vedoucí k celkovému zničení pneumatiky.
    V některých zemích můžete získat slevu na pojištění při použití zimních pneumatik. Minimální hloubka dezénu je 4 mm.
    Proč si vybrat nové pneumatiky místo protektorování ojetých? Nové pneumatiky nabízí samozřejmě více než jen nový vzhled! Navíc zvyšují bezpečí díky plné hloubce dezénu, jsou většinou tišší a poskytují mnohem komfortnější jízdu. Nové pneumatiky jsou pečlivě kontrolovány výrobcem a zajišťují tak Vám i Vašemu vozidlu mnohem větší míru bezpečí.
    Také mohou uvádět informace o alternativních rozměrech a zvláštních předpisech (omezení týkající se výrobce pneumatik nebo provedení dezénu).


Autogrip GRIP980D 315/70R22.5 152/148M TL M+S

    Doporučení: Letní pneumatiky s hloubkou pod 3mm vyhoďte a to samé udělejte se zimními pneumatikami s hloubkou pod 4 mm (alespoň pro použití v zimě).
    Na co byste měli myslet, pokud přezouváte na širší pneumatiky? Pokud jsou pneumatiky uvedeny v manuálu k vozidlu, můžete je klidně použít. Jestliže zde nejsou, musíte mít zvláštní schválení od výrobce vozidla.
    Tlak pneumatik předepisuje výrobce automobilu a je uveden v manuálu k vozidlu a také bývá uveden na víčku nádrže nebo na sloupku dveří vozidla.
    Kromě pravidelné kontroly tlaku a hloubky dezénu Vaší pneumatiky, kontroly poškození a správného skladování můžete také prodloužit její životnost dodržováním následujících zásad:
    Pneumatiky na hnané ose jsou vystaveny mnohem větším silám a tím i opotřebení. Výrobci vozidel proto doporučují kola prohazovat. Při výměně zimních nebo letních pneumatik je dobré také pneumatiky zároveň vyvážit k zajištění dobrého jízdního komfortu a rovnoměrného opotřebení.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00