Jak na věc


technický plyn kladno

Technický dozor investora - TDI

    Na co byste měli myslet, pokud přezouváte na širší pneumatiky? Pokud jsou pneumatiky uvedeny v manuálu k vozidlu, můžete je klidně použít. Jestliže zde nejsou, musíte mít zvláštní schválení od výrobce vozidla.
    Pokud necháte na svém vozidle pneumatiky s hloubkou dezénu menší než je zákonem požadovaných 1.6 mm, riskujete právní následky a v případě nehody, můžete dokonce přijít o pojištění. Hloubka dezénu 1.6mm je dosažena , když se objeví indikátor.
    V některých zemích můžete získat slevu na pojištění při použití zimních pneumatik. Minimální hloubka dezénu je 4 mm.
    A co vozidlo s pohonem přední osy? Platí to samé, protože je velký rozdíl mezi záběrovými a bočními silami, proto se velmi snadno stane vozidlo nestabilní při průjezdu zatáčkou. Proto platí, že pro dosažení max. bezpečnosti je nutné namontovat zimní pneumatiky na všechny čtyři pozice.
    Pneumatiky na hnané ose jsou vystaveny mnohem větším silám a tím i opotřebení. Výrobci vozidel proto doporučují kola prohazovat. Při výměně zimních nebo letních pneumatik je dobré také pneumatiky zároveň vyvážit k zajištění dobrého jízdního komfortu a rovnoměrného opotřebení.


Autogrip GRIP980D 315/70R22.5 152/148M TL M+S

    Pneumatiky také potřebují čas od času vyčistit. Obzvláště důležité je to při výměně letních pneumatik za zimní a naopak, ale i předtím, než je uložíte do garáže. Při čistění nepoužívejte čístící přípravky, které obsahují olej, protože jsou schopné poškodit vrchní vrstvu pryže. Čištění provádějte vodou s rozpuštěným mýdlem.
    Jak jednoduše zjistit, která pneumatika je vhodná pro Vaše vozidlo? Technický průkaz a manuál k vozidlu obsahují podrobné informace o vhodných pneumatikách pro Vaše vozidlo.
    První sněhové vločky připomínají motoristům jejich zimní pneumatiky. Abyste se vyhnuli přeplněným pneuservisům, je rozumné přezout již dříve. Záleží na tom v jaké oblasti žijete a také na Vašich řidičských požadavcích, může to být někdy mezi počatkem října a listopadu. Noční teploty již často klesají pod nulu a mohlo by být pro letní pneumatiky již příliš chladno.
    V současné dobe již většina prodejců pneumatik poskytuje službu skladování sezónních pneumatik. V těchto případech jsou pneumatiky skladovány vhodným způsobem, prodlužuje se jejich životnost (minimalizuje se proces stárnutí) a současně nedochází k deformacím vlivem špatného skladování. Před opětovnou montáží na vozidlo jsou pneumatiky překontrolovány a případné problémy odstraněny.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00