Jak na věc


tchýně mě pořád jen kritizuje

Martina Prudilová, zástupce ředitele

    Pán s manželkou a tchyní jel na dovolenou do Izraele. Tam ale tchyně zemřela. Manželé zašli do pohřebního ústavu, kde jim vysvětlili, že převezení těla zpět do Ameriky bude stát pět tisíc dolarů. Jestli ovšem tchyni pohřbí ve Svaté zemi, bude to stát pouze dvě stovky. Manžel navrhl: „Pošleme ji domů.” A funebrák se zeptal: „Prosím vás, jste si jisti, že to opravdu chcete takto? Převoz je velmi drahý. Za dvě stě dolarů byste tady mohli mít krásný pohřeb.” „Podívejte se, pane,” povídá manželka, „před dvěma tisíci lety jste tady pohřbili jednoho chlapíka a on za tři dny vstal z mrtvých. Tak tohle nebudu riskovat!”
    Tchyně je moudrá, spravedlivá a uvážlivá žena, která dává svou vysoce inteligentní, sečtělou, pracovitou, skromnou, ctnostnou, poctivou a ambiciózní dceru úplně cizímu, nevzdělanému, negramotnému, línému a rozhazovačnému nemravovi, aby s ním mohla zplodit to nejdokonalejší dítě na světě.
    Sejdou se takhle dva nájemní vrazi a jeden říká tomu druhýmu: „Člověče, dnes je pro nás normálně problém sehnat práci. No kdyby mi nepřišla včera tchyně, tak normálně vyjdu ze cviku.”
    Milí diváci, čím víc představení odehrajeme, tím jsou častější Vaše dotazy na to, kdy a kde nás můžete opět vidět. Těší nás, že se Vám naše představení líbí tak, že jej doporučujete Vašim manželům, rodinám, spolupracovníkům...Abychom Vám pátrání po nás ulehčili, připravili jsme pro Vás mapu našich představení. Zelené ikonky značí představení Tchýně na zabití, červené Manželský čtyřúhelník (www.ctyruhelnik.cz). Stačí kliknout a hned se dozvíte místo i datum.TĚŠÍME SE NA VÁS!!!


Existuje přátelství mezi mužem a ženou?

    Vrací se dva kamarádi domů autem a přejedou ženu. Spolujezdec vyskočí, utíká k ní a řve na řidiče: „Honem zpátečku a ještě jednou! To je moje tchyně a už přichází k sobě!”
    „Ne, nechtěl jsem tchyni otrávit,” dušuje se u soudu obžalovaný a vypráví, jak to bylo: „Spolkla jablko a dusila se, tak jsem jí dal napít kyseliny, aby se jí v krku rozpustilo.”
    Tchýně se chystá na dlouhý výlet a před odjezdem se zastaví u zetě doma. Popíjejí kávu a povídají si o všem možném. Najednou tchýně koukne na hodiny a říká: "Jejda, to už jsou tři? Tak to musím hned vyrazit, jinak mi ujede vlak." Začne se ve spěchu oblékat, když v tom z pokoje vyrazí synek a než stihne tatínek mrknout, povídá: "Babi, nemusíš spěchat, táta dal hodiny o dvě napřed!"


Mgr. Petr Fridrich, ředitel Domu kultury

    Jeden chlápek s manželkou a tchýní se na dovolené na dálném východě dostal do zajetí domorodého kmene. Kmenový náčelník je obvinil z toho, že zneuctili jejich svaté území, když si na něm postavili stan. Byli odsouzeni k trestu padesáti ran bičem. Ale protože civilizace částečně dostoupila i do těchto končin, rozhodl se náčelník každému před trestem splnit přání. Manželka si přála, aby jí na zadek dali polštář. Tak ho dostala. Ale vykonavatel trestu se přesto párkrát netrefil a tak si paní odnesla několik bolestivých šrámů na zádech. Druhá přišla na řadu chlápkova tchýně. Ta zapřemýšlela a požádala o polštář přes zadek a na záda. Přes takovou ochranu rány skoro necítíla. Pak se náčelník zeptal chlápka a ten povídá: "Měl bych dvě přání. Zaprvé, chtěl bych sto ran místo padesáti." Náčelník se podivil, ale povídá: "Jak je ctěná libost. Chápu to jako výraz úcty k našim předkům. A jak zní tvé druhé přání?" "Chtěl bych na záda přivázat tchýni."
    Děkujeme za skvělá dvě představení Tchýně na zabití, která jste odehráli v Domě kultury v Kyjově. Herecký výkon všech představitelů byl skvělý, moc jsme se pobavili a zasmáli. Za vše hovoří obě dvě vyprodaná představení a spokojení diváci. Budeme se těšit na další Vaše představení a návštěvu v Kyjově.
    Manželé jsou v kině na Vetřelci, najednou se na pláně objeví „hlavní hrdina” a žena začne strachem drmolit: „Maminko, maminko!” Muž v klidu: „Tchýně? No - podoba by tu byla!”
    Přijde chlap do zverimexu: „Dobrý den, potřeboval bych koupit tchyni nějaké domácí zvířátko, se kterým by si mohla po večerech popovídat a rozuměla by si s ním. Nejlépe zmiji.”
    Vyšetřuje lékař vlastní tchyni, která mu doma činí ze života peklo, a závěrem povídá: „A teď půjdete do laboratoře na rentgen a krevní obraz. Udělají vám tam na památku společnou fotku s upírem!”


Zuzana Machurová, referent odboru kultury

    Představení vyniká jemným humorem, tchýně střídají švitoření s poetikou a dobré herecké výkony jsou podpořeny originální zápletkou. Po představení odcházíte s pocitem, že na světě nejsou špatní lidé, jen sem tam nějaké to nedorozumění.
    Předseda vládní komise pro zdravý život okřikuje svou tchyni: „Ale maminko, tu velkou krabici od mrazáku byste neměla vyhazovat. Kdoví, jak to dopadne s tou deregulací nájemného!”
    Muž drží tchyni hlavu v napuštěném dřezu a při tom telefonuje s manželkou: „Buď klidná, Božka, s tvou matkou jsme konečně našli společnou řeč! Dokonce jsme se společně pustili do nádobí...”
    „Jó, pane Vodička, alergie na tchyni je zcela běžná a přirozená věc,” povídá doktor. „Lék, který by tento problém zákonně vyřešil, však ještě nebyl objeven.”
    Slavnostně vyzdobený vánoční stromeček, všude uklizeno, z kuchyně se line vůně štědrovečerní večeře, zkrátka vánoční pohoda. Na stropě je přibitá skoba a na ní visí oběšená starší paní. Ve dveřích stojí manželský pár v tichém zděšení. Ticho přeruší manžel: "Teda ta tvoje máma je ale formát, lepší vánoční dárek mi snad ani nemohla dát .."


Diskuze : Hlavní : Tchán a tchyně

    Vážená paní Homolová, děkujeme za krásný kulturní zážitek " Tchýně na zabití" u nás ve Zbýšově!! Přeji Vám Danuško i Vašim kolegům hodně dalších úspěchů a lepší zítřky!Těšíme se znovu nebo na další nový titul!!!
    Znáte ideální partnery pro manželství? Když jsou snoubenci oboustranní sirotci. Ani jeden z nich si nemůže stěžovat, že má špatnýho tchána nebo tchýni.
    „Nedivte se, že jsem jel tak rychle,” říká pokutovaný řidič autobusu policejní hlídce. „Několik sedadel za mnou seděla moje tchyně - a já jí za žádnou cenu nemohl ujet!”

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00