Jak na věc


tahokov

Tahokov tuningová mřížka stříbrná velké oko

    Tahokov se do rámů instaluje pomocí lišt a dělení jednotlivých ploch lze volit podle estetických požadavků. Rozměry jsou omezeny pouze možnostmi jednotlivých typů tahokovu, které mají různou tloušťku, perforaci a výrobní rozměry.
    Tahokov, mikrotahokov, dekorativní tahokov je moderním materiálem pro využití v moderní architektuře a stavebnictví pro návrhy vyjímečných interiérů a exteriérů - variace fasádních prvků, podhledů, balkonových výplní v kombinaci s lemovacími profily (prolink na 2. vrstvu), zástěn. Výrobky z tahokovu známe jako filtrační sítka, ochranné a sací mřížky, ochrany světel, apod. Uplatnění dále nachází ve strojírenství, zemědělství, dopravě
    Produkt je skladově dostupný, k jeho expedici dojde následující pracovní den. V případě osobního odběru je třeba zboží nejprve objednat a poté budete o možnosti jeho vyzvednutí informováni.


Tahokov tuningová mřížka zelená 25x100 cm velké oko

    Tahokov je kovová mřížovina vyráběná z různých druhů plechu střižením a následným tažením, které podle typu speciálních nožů obvykle zanechává oka ve tvaru diamantu (obr. vpravo) nebo šestihranu. Díky různým typům ok, tloušťky materiálu a typu samotného materiálu, má tahokov široké uplatnění ve stavebnictví, průmyslu a v poslední době i v architektonickém směru jak pro venkovní tak vnitřní využití.
    Materiál: tahokov je nejčastěji vyráběn z obyčejných ocelí, nerezových ocelí a hliníku (viz obrázek nalevo). U standardní oceli se výrobek může ještě upravovat barvením, komaxitováním nebo žárovým zinkováním, což vede k delší životnosti materiálu a vylepšení vzhledu (schody, rošty, ploty atd).
    Tloušťka materiálu: standardně 0,5 až 4 mm. Tenčí jsou využívány hlavně jako filtry, podhledy nebo síta, kdežto hrubší jako výplně zábradlí, schody, rampy, pochozí lávky atd.
    Velkým plusem u stropních podhledů je jednoduchá instalace, zajímavý design a prodyšnost (odsávání nebo ventilace může být instalována nad podhledem).
    Brány z tahokovu vynikají moderním designem. Typ tahokovu je možné zvolit s ohledem na vzhled výplní, požadované rozměry, členění rozvržení bran a procento propustnosti světla jednotlivých výplní. Brány s tahokovem se používají především k moderním novostavbám, administrativním objektům, ale mají stále častější uplatnění i u běžných rodinných domů.


Volkswagen Golf 4 nerezové lišty přední masky

    ačkoliv dříve v našich končinách trochu opomíjený. Začíná mít uplatnění na trhu nejenom ve stavebnictví nebo průmyslu, ale i v architektuře (opláštění budov, výroba nábytku). Díky různým typům materiálu (měď, hliník, nerez), je využíván čím dál více jako designérský doplněk v domech, bytech jak venkovní tak vnitřní a dává tak tvůrčím lidem (architekti, návrháři) nové možnosti v dnešní moderní době.
    Provedení plotů z tahokovu vynikají moderním designem. Typ tahokovu je možné zvolit s ohledem na vzhled výplní, požadované rozměry, členění plotových dílců a procento propustnosti švětla jednotlivých výplní. Takto vyrobené ploty se používají především k moderním novostavbám, administrativním objektům, ale mají stále častější uplatnění i běžných rodinných domů.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0041:04:32